как да отворя магазин?

  • 19 197
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте,
незнам дали темата е смешна  ,но наистина имам нужда от съвет,а може би някой от форума се занимава с това.
Възнамерявам да отворя магазин за козметика,но изобщо незнам стъпките по които трябва да го направя.
След като си харесам накой магазин под наем и го взема,обзаведа и после какво ? Трябва ли някакъв лиценз,регистрация и т.н.. Откъде е най-добре да се зарежда?
И изобщо ше съм благодарна за всякаква,каквато и да било информация,която би ми била от полза!
Мерси!

# 1
  • Мнения: 4 678
Да ти кажа честно, през скромния си живот съм отворил 3 магазина, но и трите фалираха smile3511.Какъв савет да ти дам ,как да го отвориш или как да го затвориш???

# 2
 Sad Лошо,много лошо.....Имам предвид и това,но  пък на човек му потръгва....аз мисля че съм преценила добре,но понякога е нужен и доста късмет като че ли..

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
м/у 6 и 12м. се разработва търговски обект.
Готова ли си да си го позволиш?

# 4
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
и аз имам като твоята мечта но за дрехи ама все не се решавам и затова несъм и питала за пътищата през които се минава.

# 5
ДА,
аз ако не съм готова ,няма да питам Simple Smile
Проблема е че имам парите ,но нямам плана.

Фирмата я имам на която да се пише,знам къде в кой квартал да е,взимам магазина,плащам наема и после?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 146
А решила ли  си какъв тип козметика ?Селективна или масова?Защото за да имаш селективна козметика Зареждането на артикулите от дадена марка си е сериозна сума.Фирмите вносители проверяват дали обекта  ти отговаря на изискванията им и чак тогава ти дават стоката .Като си нов търговец трудно ще ти дават отложено,докъто не се докажеш.С масовата козметика ще ти е по- лесно.Внимавай при първоначалното зареждане за срока на годност,проверявай датите и  гледай да е  по-дълъг -трябва ти време да разработиш магазина.Успех!

# 7
Мерси,
като че за начало предпочитам масова Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 365
Ами, да ти кажа, след като си харесах някое помощение, много добре си прецени дали наем-печалба си съответстват. Намери общината на този квартал и тичкай бързо да озаконяваш търговски обект, там ще те сгърчат от искания на планове за магазина /ВиК, от енергото, строителна скица на магазина/. Ще трябва да си регистрираш касов апарат.
Говоря на изуст, защото аз лично не съм го правила, но случаш майка ми през какви стъпки минаваше.
Я най-добре първо иди в общината и ги питай какъв набор от документи ти искат.
О, и не на последно място в решението на фирмата трябва да ти пише, че тя може да има такъв магазин, защото ако е например за хотелиерски услуги не знам дали ще ти дадт лицец. Та, първо си извади документите, после зареждането става лесно... а и бъди сигурна, че дистрибуторите много бързо ще те набележат и ще започнат да идват сами да ти предлагат стоката си. Може би е добре да вземеш някоя козмдетика, която искаш да продаваш, да погледнеш на етикетчето кой е вносител или дистрибутор за България и да припкаш на еговия адрес.

Дано съм ти била полезна  bouquet

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
м/у 6 и 12м. се разработва търговски обект.
Готова ли си да си го позволиш?

Peace
Добър въпрос  Wink
Мъжо има пица на парче от януари ..... и чак сега се вижда напредък .... малък но .... го има
Трябва да се воръжиш с оптимизъм и търпение  Peace

# 10
  • Мнения: 101
Доколкото знам,за да продаваш козметика,ще ти трябва и разрешително от ХЕИ Peace

# 11
  • Мнения: 1 418
Ако магазина има проект-ок.
С него отиваш в енергото, ВиК.
Там ти правят становища.
ХЕИ мисля,че не трябва(но не съм сигурна).
Пожарна.
Регистрираш се в НАП,НОИ.
Даваш накрая цялата документация на надзорна комисия да ти узакони обекта.
Всичко това-около1500-2000лв.+много време и нерви.
Ако те устройва-дерзай!

# 12
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ако магазина има проект-ок.
С него отиваш в енергото, ВиК.
Там ти правят становища.
ХЕИ мисля,че не трябва(но не съм сигурна).
Пожарна.
Регистрираш се в НАП,НОИ.
Даваш накрая цялата документация на надзорна комисия да ти узакони обекта.
Всичко това-около1500-2000лв.+много време и нерви.
Ако те устройва-дерзай!
Ммммм да,доста са местата от където трябва да минеш.Всичко е свързано със много тичане,нерви и не на последно място разходи.
За да се разработи един магазин,първите няколко месеца,може и да няма печалба.Възможно е даже да работиш и на загуба дори.
Правиш си една груба сметка за наем ток,вода,телефон,ако наемаш човек, като магазинер,следователно и заплата.
Не е лесно,но пък си струва човек да опита,защо не.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На първо време си потърси добър счетоводител. Той би трябвало да е наясно с всички изисквания и регламенти по отварянето на магазина и документацията необходима за да си в изправност.
Ние имаме хранителен магазин, но без счетоводителката ни, която ни предупреждава за всяка новост и се грижи съвестно за документи и данъчно-банкови разправии - сме за никъде.

# 14
 Благодаяря на всички за отговорите! Много полезни ми бяха!  Grinning    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт