Аз ли сгреших или някои хора са безчувствени?!

  • 4 542
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Извинявам се, ако мястото на моята случка не е тук!
Бременна съм в началото на 9-ти месец и с мъжа ми обичаме да се разхождаме. Отдавна не го бяхме правили, защото бяхме заети с подготовката на стаята на бебето и други ангажименти. Вчера си уговорихме среща след неговото работно време. Щастлива от предстоящата разходка и приятното време се качих в трамвая. Нямах билет и си бях приготвила пари, но имаше момиче пред мен и трябваше да го изчакам то да си купи. Светна зелено и трамвая тръгна. Контрольрката ме гледаше, сякаш я лъжа, че ще си купя билет.Просто изчаквах трамвая да спре, съобразявам се, че не продават билети в движение. Когато трамвая спря на следващата спирка, подадох стотинките на ватманката. Важно е да отбележа, че те бяха- 50ст., 1бр. от 20ст., 1бр. от 5ст., 2 от 2ст. и 1ст. Жената ми ги бутна в ръката с обяснението, че не приема жълти стотинки. Част от стотинките се разпръснаха по земята. Попитах я какъв е проблема след като са точно. Ами да отида да си уедря жълтите стотинки и тогава да си купувам билет. Почувствах се унижена, защото тя викаше силно и всички хора ме гледаха, а и аз за първи път нямах други пари в себе си... Плачейки, слезнах от трамвая...
Имах и друг случай, когато бързах за лекар, понеже имах злополука и щях да изгубя бебето. Понеже винаги съм била изрядна по отношение на билетите отидох до една будка да си купя. Отказаха да ми продадат, защото парите ми били едри /20лв./. Обясних защо бързам, но продавачката ми каза да ги разваля и тогава щяла да ми продаде.
Аз ли не съм усведомена за забрана на продажба на билети срещу жълти стотинки или нещо ме баламосват?! Вината моя ли си е? Или съм прекалено чувствителна от бременноста?!
Предварително ви благодаря, че ме изслушахте!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 424
олигофрени се срещат навсякъде. не им се връзвай Peace

# 2
  • Мнения: 473
Как изобщо допускаш да се разстроиш от такова нещо. Аз по-големи простакеси от кондукторките не съм виждала. Те са дивашки прости. Дребни не взимала! А като ми ги връщат всеки път и ми пълнят портмонето с по 1 и 2 ст. аз си мълча и нищо не казвам. Нали и това са пари? Ако бях на твое място такъв скандал щях да й вдигна на тая кондукторка, че щеше тя да слезе от трамвая. Няма никакво право да ти отказва по 1 и 2 ст. Трябваше да й кажеш, че като официално ги спрат от обращение, тогава може да ти ги отказва. Важности си придават тия простачки, комплексирани! Толкова пъти ми е идвало да удуша някоя кондукторка, че нямам думи. Много се ядосах!

# 3
  • Мнения: 1 081
Доста гадно...Но едва ли си се почувствала зле само от бременността...Аз едва ли бих била толкова "смирена" в такава ситуация...

# 4
  • Мнения: 793
олигофрени се срещат навсякъде. не им се връзвай Peace

точно, не се ядосвай за глупости ,а гледай ти да си добре  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 515
Извинявам се, ако мястото на моята случка не е тук!
Бременна съм в началото на 9-ти месец и с мъжа ми обичаме да се разхождаме. Отдавна не го бяхме правили, защото бяхме заети с подготовката на стаята на бебето и други ангажименти. Вчера си уговорихме среща след неговото работно време. Щастлива от предстоящата разходка и приятното време се качих в трамвая. Нямах билет и си бях приготвила пари, но имаше момиче пред мен и трябваше да го изчакам то да си купи. Светна зелено и трамвая тръгна. Контрольрката ме гледаше, сякаш я лъжа, че ще си купя билет.Просто изчаквах трамвая да спре, съобразявам се, че не продават билети в движение. Когато трамвая спря на следващата спирка, подадох стотинките на ватманката. Важно е да отбележа, че те бяха- 50ст., 1бр. от 20ст., 1бр. от 5ст., 2 от 2ст. и 1ст. Жената ми ги бутна в ръката с обяснението, че не приема жълти стотинки. Част от стотинките се разпръснаха по земята. Попитах я какъв е проблема след като са точно. Ами да отида да си уедря жълтите стотинки и тогава да си купувам билет. Почувствах се унижена, защото тя викаше силно и всички хора ме гледаха, а и аз за първи път нямах други пари в себе си... Плачейки, слезнах от трамвая...
Имах и друг случай, когато бързах за лекар, понеже имах злополука и щях да изгубя бебето. Понеже винаги съм била изрядна по отношение на билетите отидох до една будка да си купя. Отказаха да ми продадат, защото парите ми били едри /20лв./. Обясних защо бързам, но продавачката ми каза да ги разваля и тогава щяла да ми продаде.
Аз ли не съм усведомена за забрана на продажба на билети срещу жълти стотинки или нещо ме баламосват?! Вината моя ли си е? Или съм прекалено чувствителна от бременноста?!
Предварително ви благодаря, че ме изслушахте!

Това е България.По някога ме е срам,че има такива българи.Отношението им към теб е направо отвратително.Те не виждат ли,че си бременна?!Не знам.Аз съм потресена smile3515Не се разтройвай повече.Нека бебчо е спокоен,пък Господ гледа.Остана ти още малко,така че се радвай на коремчето защото много скоро вече няма да го има newsm47.Това е от мен. smile3525

# 6
  • София
  • Мнения: 3 359
Не се разстройвай излишно.
Очевадно ватманите, кондукторките и продавачките в будките за билети за градския транспорт за на най-ниското стъпало в социалната стълбица и имат пълно основание да се чувстват депресирани, подтиснати и т.н., обаче с малката разлика, че това не е твой проблем. Съветвам те в следваща подобна ситуация да се защитаваш по-активно и да не се оставящ на някаква злобна, грозна лелка да си излива злобата и неудовлетворението от живота на твой гръб.
Отделен е въпросът, че самата аз с огромно учудване забелязах, че когато бях в напреднала бременност вместо на внимание се радвах на повишено пренебрежително отношение, парадоксално, но факт.
Последниат ми сблъсък с ватманка беше наскоро, прибирахме се с мъжа ми с двете коли- той пред мен, аз карам след него с детето в моята кола и на сфетофара, моля ви се ватманката слиза от трамвая да ми крещи на стъклото и да удря по колата, без да предполага, че мъжа ми е в предната кола. Ако това ще те накара да се почувстваш по-добре- ще ти кажа, че без никакво протеснение отнесе един шамар за нахалството си от мъжа ми и без дума да каже се качи обратно в трамвая. Не одобрявам подобни първобитни методи, но в разкази като твоя все си мисля, че един шамар им е малко на подобни, особено, когато се отнася за бременна жена, към която трябва особено внимателно отношение.

# 7
  • Мнения: 2 197
Не се ядосвай за глупости. И на мен ми омръзна всеки път да се съобразявам с дребните или едрите банкноти. В първия случай, който описваш при положение, че контролата е била до ватманката аз лично щях да и кажа на нея : това са ми стотинките и те са точно 70. След като отказват да ми продадат билет или ги вземете все едно съм си купила или аз си ги прибирам, но няма да ви търся други, при положние, че това е трамвай. В другия просто нямам думи. Не мога да разбера защо сутрин никой няма да върне от 10 или 20 лева (по-големи банкноти даже не смея да дам). В такъв случай аз просто си тръгвам. Не мисля, че съм длъжна да им развалям парите  - те ги искат, ако не са си заредили касите с дребни да отидат те да ги развалят.

# 8
  • Мнения: 4 053
абее,я и е.и мамата и не се тормози,прости хора колкото щеш,
не и се ядосвай Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 035
Мила,а с колко неща ще се сблъскаш още след като родиш CrazyБезхаберие,наглост,хитрост и бюрокрация.Въоръжи се с търпение и воля,защото ще ти трябват,за да се съхраниш за бебчо HugУспех Heart Eyes

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Я не си го слагай на сърце - хора всякакви. Знам, че е унизително и болно, но няма смисъл да се терзаеш, особено сега. Тегли им по една майна и продължавай.
Скоро и на мен ми отказаха да вземат монети от 0,1 и 0,2 лв в едно кафене - не приемали вече такива, да съм ги дадяла в Билла или Метро - само там вземали. Е, познайте дали пих кафе при тях?

# 11
  • Мнения: 6 164
Разплакала си й се! Що не й тегли една! #Cussing out Чувствителна си определено, и аз бях така. Аре да видим сега дали нещо ще ме разплаче. Twisted Evil Laughing Да не ти пука. Свиркай си. Парите са си пари, ако не ти ги вземе, не е твой проблема...

# 12
  • Мнения: 83
Благодаря за подкрепата! Това значи много за мен! Сега разбирам, че заради бебето трябва да бъда по-силна! Сега отивам за билет, защото довечера пак съм на разходка  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 053
айде,приятна и безпроблемна разходка Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 6 242
Много гадно и унизително е постъпила  #2gunfire, но не й се връзвай, пази себе си и бебо. Hug

Общи условия

Активация на акаунт