Бърз,лесен и вкусен сладкиш....

  • 8 391
  • 23
  •   1
Отговори
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
Ето рецептата за един от любимите ми сладкиши...
Продукти:
2 яйца
1 кафена чаша олио
1 чаена чаша кисело мляко + 1 чаена лъжичка сода за хляб
1 непълна чаена чаша захар
2 1/2 чаени чаши брашно

За глазурата:

1 бурканче мармалад

Начин на приготвяне:

Всички съставки  миксирам в купа.Намазвам една малка тавичка от йенско стъкло с олио и я поръсвам с брашно.Изсипвам добре разбитата смес,като оставям 3-4 лъжици от сместа в купата..Пека в умерена фурна докато сладкиша получи апетитна червена котичка.Вадя го и го намазвам с мармалада.В купата с останалата смес прибавам малко брашно,и започвам да претърквам сместа между дланите си..Получават се малки трохички.С тях поръсвам намазаният с мармалад сладкиш и връщам за около 2-3 минути във фурната.След това го вадя и оставям да престои.Готов е за консумация.Макар че в къщи никой не го чака да изстива...нападаме го още парещ...Добър апетит!

Ето снимки на току що приготвения сладкиш..съжалявам че не са много сполучливи...

http://mixilena.multiply.com/photos/photo/5/2
http://mixilena.multiply.com/photos/photo/5/1

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 18:45 от mixilena

# 1
  • Мнения: 337
Ох, напроаво ми потекоха лигите  Rolling Eyes а и съм на диета.

Този сладкиш е страхотен, мама го прави и го нарича немска пита. Става за нула време наистина.

# 2
mixilena мисля по-късно да пробвам да направя  сладкиша. Има ли някакво значение смесването или последователноста на продуктите? newsm78

# 3
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
И аз ще го пробвам, звучи ми много апетитно  baby_neutral

# 4
  • Мнения: 293
Чудесен сладкиш утре ще го спретна! newsm51 newsm51 newsm51

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
В рецептата на две места пише брашно,вероятно със содата ще бъде кисело мляко.

# 6
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
В рецептата на две места пише брашно,вероятно със содата ще бъде кисело мляко.

Мерси Simple Smile поправих го:)Simple Smile:Simple Smile

# 7
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
mixilena мисля по-късно да пробвам да направя  сладкиша. Има ли някакво значение смесването или последователноста на продуктите? newsm78

diass няма абсолютно никакво значение подредбата на съставките....слагаш всичко в купата миксираш и си готова Joy

# 8
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
mixilena Сега го правя, ама ти по-рано ме хвърли в оркестъра Crazy.Рецептата беше малко сгрешена и добре, че погледна пак...  Peace

# 9
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
О, МНОГО МИ ХАРЕСВА, ЩЕ СИ ГО НАПРАВЯ ОЩЕ ДНЕС....

# 10
 smile3501  за оригиналната , бърза, лесна и вкуснааааааааааааа рецепта mixilena и как вкусно ухае   newsm53..аз сложих и малко канела в сладкиша , поздравления Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Ох, правила съм такъв тип сладкиш, но защо винаги тези трохи дето се ронят от горе винаги ми стават като длетиви, и сладкиша се разваля Sad?

# 12
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз го направих.....разкошен е сладкиша и има страхотен вид......

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хем съм на диета, хем влизам в такива "вкусни теми" - еми аз съм си виновна  ooooh!

# 14
  • Мнения: 3 647
Хем съм на диета, хем влизам в такива "вкусни теми" - еми аз съм си виновна  ooooh!
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
 диетите със готварския са несъвместими  Twisted Evil

 изглежда добре - ще го пробвам че имам 200 яйца в хладилника- от  вилата
  chef

Общи условия

Активация на акаунт