Отговори
  • Мнения: 6
Искам съвет от някоя майка,която епреживяла и двете раждания,защото съм на път да родя второто си дете и незнам как да постъпя???

# 1
  • София
  • Мнения: 127
а как си родила 1я път?
аз родих по естествен път и дори без упойка...
исках да преживея точно раждането както е от хиляди години
за второ и аз бих се позамислила, но най вече за епидурална упойка

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Първият път родих нормално, с епидурална.
Сега пак така ми се иска да родя.

# 3
  • Мнения: 305
Абе и на мен ми се искаше нормално ама доктора вика да не се правя на героиня и си родих секцио,вече съм като чисто нова.Успех ти пожелавам и здраво бебенце  bouquet

# 4
Секцио по желание.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Абе и на мен ми се искаше нормално ама доктора вика да не се правя на героиня и си родих секцио,вече съм като чисто нова.Успех ти пожелавам и здраво бебенце  bouquet

Егати доктора Rolling Eyes Май е искал да му е по-лесно, а да не му се изтърсиш по нощите  Thinking Пък и паричките са повече при секцио!

А по темата - нормално, ако няма показания за секцио!

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Единствено в БГ има секцио по желание.Във всички останали страни, ако някоя жена каже, че иска секцио по желание ще и се изсмеят.Щом природата е създала жената да ражда нормално, значи има защо.Иначе щеше всички бебета да се раждат със секцио.
 Щом първия път си родила нормално и сега пак искаш така, само мога да те поздравя  bouquet

# 7
  • Мнения: 390
Нормално с упойка-аз раждах нормално без упойка и 4 часа след раждането станах и бях все едно не съм раждала-не чувствах нито болка,нито нищо...LaughingКазвам  го въпреки че раждах към 20 часа.Секциото си е рязане и дори за най-големите бързаци им е нужно поне 2-3 дена за най-добро възстановяване.

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Родих нормално и двата пъти,при условие,че малката се роди седалищно,което почти винаги води до секцио. Peace

# 9
  • Мнения: 473
Като гледам чужденките по телевизия Зона риалити всички до последно искат да раждат нормално без упойка. Аз бях много учудена, защото и мен ме напъва шубето и все си мисля за секцио или за епидурална. А тия американки какви са такива не знам. Имаше един случай на една родилка лекарката й се молеше 30 мин. да й направят секцио, защото нормално не можело да излезе, просто бебето не слизаше надолу и таза й беше страшно тесен и изобщо... Обаче тя си чака жената пъшка, охка обаче не ще да я режат. И накрая се съгласи. Само ние българките ли сме такива шубета?  Аз вече от страх не мога да мисля. Ама ще раждам нормално и това е пък каквото стане. Секциото където ще раждам аз го правят само ако има някаква патология и в краен случай, а пък и една моя приятелка скоро роди и ми каза абсолютно да не си избирам секцио, много тежко го понесла. При всяка жена е различно, вече се убедих в това. Колкото жени, толкова и мнения. Така че според мен най-добре е нормално с епидурална /за всеки случай/ Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
Родих нормално и съм доволна.
Бързо, леко и безболезнено, последвано от възстановяване за броени дни.
Но все пак, има момичета, които разждат с дни, болезнено, мъчително и тежко, тогава при всички положения бих предпочела секцио.
Все пак се посъветвай с лекаря си и ако нямаш някакви противопоказания- седалищно разположение, увита пъпна връв, тесен таз и голяма главичка на бебо и т.н. и има всички показатели за лесно и бързо раждане- бих посъветвала да родиш нормално. Успех   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 5 718
Единствено в БГ има секцио по желание.Във всички останали страни, ако някоя жена каже, че иска секцио по желание ще и се изсмеят.
Аз пък защо съм чела точно обратното? Имаше даже статистики в едно от бебешките списания - "9 месеца" май беше, но тенденцията и тук върви към увеличаване на желаещите секцио.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 162
аз раждах нормално без упойка и 4 часа след раждането станах и бях все едно не съм раждала-не чувствах нито болка,нито нищо...LaughingКазвам  го въпреки че раждах към 20 часа.Секциото си е рязане и дори за най-големите бързаци им е нужно поне 2-3 дена за най-добро възстановяване.

Напълно подкрепям! И моите наблюдения са такива. Позволявам си да ти препоръчам да прочетеш тези теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135444.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160225.0

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Има привърженички и към двата лагера - трудно ще се ориентираш по толкова противоречиви мнения.
Раждах нормално, без упойка, но много лесно и бързо, затова искам пак така да родя ако е писано, имам предубеждения за секциото, все пак си е операция, а по думите на моя доктор - никак не е лека, въпрос на преценка.
Най - лекото раждане ти желая и още по - бързо възстановяване.  bouquet

# 14
  • Мнения: 6 461
Аз наприме родих по нормален път и двете си деца ....
Обаче от едното ми раждане до второто ....имаше огромна разлика.
Първото си дете го родих с инструментална намеса т.е с форцепс...,
а второто протече абсолютно нормално и без усложнения
.

Общи условия

Активация на акаунт