Въпросче за хламидиите

  • 15 377
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 421
 Пак се включвам с тъпи въпроси. Разпитвам, защото трябва да си направя изследвания, но явно трябва аз по желание да ги изискам, защото според лекарите съм нямала нужда.
 Една приятелка ми каза, че са й пуснали всички микробиологични изследвания. Обаче като я питах какво включват не можа да ми каже. Изследването за хламидия - води ли се такова и какви са тези други?

# 31
  • Мнения: 4 324
Пак се включвам с тъпи въпроси. Разпитвам, защото трябва да си направя изследвания, но явно трябва аз по желание да ги изискам, защото според лекарите съм нямала нужда.
 Една приятелка ми каза, че са й пуснали всички микробиологични изследвания. Обаче като я питах какво включват не можа да ми каже. Изследването за хламидия - води ли се такова и какви са тези други?

Твоя лекар май е екстрасенс Simple Smile Няма начи да знае дали имаш хламидия, само като те гледа Wink

Иначе по другия въпрос - микробиологията не вкл
чва хламидия. Трябва да си пуснеш отделно изследване за тез гадинки.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 826
На сестра ми 2-ра резултата са един след друг без изобщо да се е лекувала , т.е не значи че се е излекувала защото тези изследвания стават в рамките на няколко дни без прием на НИКАКВИ ЛЕКАРСТВА Stop Peace

# 33
Някой може ли да ми каже нещо повече за тези противогъбични които се пият заедно с антибиотика и дали дадължително трябва да се приемат?

И другото което е в какво се изразяват тези гъбички...





# 34
  • Мнения: 3 456
Някой може ли да ми каже нещо повече за тези противогъбични които се пият заедно с антибиотика и дали дадължително трябва да се приемат?

И другото което е в какво се изразяват тези гъбички...






Предполагам, че имаш предвид Ентеросана, за който са ти писали. Той е пробиотик, те съдържа полезни бактерии- лактобацили и бифидобактерии, които нормализират бактериалната флора в организма. Антибиотика, най-общо казано, трепе всичко наред, той не "различава" полезни и вредни бактерии-унищожава всички, което води до намаляне на полезните бактерии в организма, които се "борят" с вредните ( пречат им да се размножават прекомерно и ги изтласкват към изходана дебелото черво, за да се  махнатот организма). Когато тези полезни бактерии намалят много, имунитетът ти също намаля. Принципно един здрав и силен организъм е в състояние да възстанови сам бактериалната си флора, но за това е нужно време и добър хранителен режим, затова е препоръчителен приема на някакъв пробиотик. Ентеросанът е много добър такъв и е изключително евтин.
За гъбичките- те са микроорганизми, които се "хранят" с АБ, т.е АБ не само не ги убива, а те се размножават с ужасни темпове точно заради намалянето на полезните бактерии в този момент. един от симптомите на гъбичките е неприятен сърбеж... #Crazy

# 35
  • Мнения: 4 324
На сестра ми 2-ра резултата са един след друг без изобщо да се е лекувала , т.е не значи че се е излекувала защото тези изследвания стават в рамките на няколко дни без прием на НИКАКВИ ЛЕКАРСТВА Stop Peace

zuziii инфекцията може да е стара, което означава че може да е преди месеци или години и след прием на някои антибиотици по друг повод (грип например) да се е излекувала.

# 36
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте! Преди 6 години направих атипична пневмония.В болницата ми направиха кръвен тест и се установи че имам хламидии 1:400 и нещо.По тези резултати и наличието на папагал в къщи решиха ,че хламидията е пситаци.Казаха ,че не се предава по полов път и естествено не сме се предпазвали със съпруга ми.Тогава той не направи тест, защото много го беше страх от взимане на кръв, че даже му прилоша ,когато тръгнаха да му взимат пробата и така и не му взеха.Аз се отрових да пия антибиотици и си изкарах лекарствена алергия и постоянно показвах положителен резултат чрез кръвна проба.Подържах температура 37,5,цяла година, въпреки че пневмонията я излекувах за 10 дни. Сега от две години искаме бебе, но не се получава.Аз постоянно имам някакви сърбежи отдолу,правя и чести цистити, а мъжът ми го болят ръцете.С изследване на Ig-G със сигурност ли ще се разбере дали инфекцията е излекувана и всъщност как се разбира тая хламидия дали е пситаци или трахоматис?Мисля, че всички тези гадини са едни и същи и правят еднакви поразии.

# 37
  • Мнения: 9 077
За хламидия от твоя тип прочети тук.
Не съм наясно с другите видове хламидия, но за трахоматис мога да кажа със сигурност, че е добре да се изследват IgG и IgA.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 045
Никoй ли не знае дали може да има фалшиво отрицателен кръвен тест?? Confused

# 39
  • Мнения: 9 077
Кажи какво си изследвала, да видим Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 456
Никoй ли не знае дали може да има фалшиво отрицателен кръвен тест?? Confused
И мен това ме интересува. Изследвала съм Ig-G. Резултатът беше 3 АЕ. Пишеше, че под 9 е отрицателен.

# 41
  • Мнения: 9 077
Значи, когато се изследва само IgG , реално само по себе си това нищо не значи - защото това са антитела, показващи дали е прекарана стара инфекция или не и дали организмът си е създал антитела срещу инфекцията. Но, не показва дали има хламидия в момента. Най-често когато се изследва само IgG и стойностите са ясно отрицателни, както при теб, Лора, най-вероятно хламидия няма. Но, повечето специалисти по стерилитет и по-запознатите гинеколози назначават заедно с IgG и IgA. Това позволява да се види положението в момента.
А относно това, че стойностите на IgG  са завишени доста над нормата дори след като е проведено лечение - това не значи, че има инфекция (в такива случаи се зиследват и двата вида антитела, не може да се изследва само ИгГ и ако е над нормата, да се твърди подобно нещо), просто стойностите му падат павно и персистират дълго време в кръвта, понякога 1-2 години.
Ох, не знам дали го обясних правилно, аз самата за себе си наскоро си го изясних Blush

# 42
Днес ходих на контролен тест 13 дни след спирането на антибиотика и се оказа че съм на границата IgA 1:8
Попитах ги какво да правя сега като съм в това положение и те ми казаха или да изкарам нов курс на лечение ooooh! или да си направя нов тест след 6 месеца.

Другото което ме притеснява е това, че когато пиех антибиотиците не ми предписаха никакви противогъбични както бе написано в по-горните постове, защото от толкова много антибиотици сага май ще трябва и с гъбички да се борим Twisted Evil

Това край май няма да има...


# 43
  • София
  • Мнения: 6 045
Кажи какво си изследвала, да видим Simple Smile

Работата е там, че не знам дали не търся под вола теле... По принцип в микробиологичните ми изследвания на влагалищен секрет не изолираха някакви причинители, но обикновено пишеше, че има много левкоцити. Това, доколкото знам, може да е признак на хламидии. Значи правила съм си два кръвни теста ( в Цибалаб, ако има значение) - и при двата стойностите на IgG i IgM бяха под граничните. Пуснах си и още едно изследване, при което се взима някакъв материал от влагалището или шийката, не съм сигурна, но не е PCR.Отново отрицателен резултат. Та се чудя, дали да продължавам да го мисля този въпрос... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 9 077
Днес ходих на контролен тест 13 дни след спирането на антибиотика и се оказа че съм на границата IgA 1:8
Много рано е 13 дни след спирането, нали се разбрахме поне 4 седмици да минат Simple Smile
Най-добре пиши едно Лично съобщение на една потребителка - никът й е denis_d.
В час е с тези неща.
Тя ще ти помогне най-адекватно.

Лято, рядко се пуска комбинация ИгГ с ИгМ. Но щом ИгГ е в норма, няма проблеми.
Левкоцити предполагам че и по друга причина могат да присъстват в микробиологията.
Но е ясно, че хламидия няма, според мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт