допада ли ви децата, да носят злато /не обеци/

  • 11 490
  • 244
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, първата ми асоциация е, че приличат на циганета ConfusedНа две мои близки приятелки децата им от 3 месечна възръст са накичени като коледни елхи.Горките момченца, златни гривни и златни верижки.....ми не е естествено за бебета.
 А и се чудя на смелостта на майките им.И двамата съм ги виждала как със всичка сила дърпат накитите, колко му е да ги скъсат и да си ги сложат в устата!

# 16
  • Мнения: 3 089
Peace

с изненада разбрах от българка, женена за французин, че там /във франция/ било традициция бабите да подаряват на внуците си гривничка с името. тя се слага още докато бебето е съвсем мъничко. ние тук пък слагаме разни конци против уроки; или мартеници кичим /ние не, де, 'щото петра не дава  Mr. Green/; традиции всякакви, нрави различни...

# 17
  • Мнения: 3 886

Еее, стига де. Малко се заяждаш сякаш - просто изказваме мнение. Въпрос на възприятие - на мен гривна с името ми взучи просто ъбсурдно, немога и да си представя да закича такова нещо, няма значение на кого. Всеки си знае.

Няма да споря защото не си заслужава.Всеки има право на мение

# 18
  • Мнения: 641
За моето собствено - не, тя е по-темпераментна и една фиба не удържа, мартеницата я хвърли на първия ден още...
Но съм виждала други бебки с гривнички и са ми харесвали много Grinning. За момче не мога да го възприема това гиздене, значи и там - не.

# 19
  • Мнения: 588
На мен ми харесват златните гривнички и веднагически бих сложа ама мъжо не дава Wink
Не знам защо смята че било циганско и показно, аз не мисля така.

Тогава цигански и показни са вскички бижута, ама нейсе, да не се караме за дивотии не слагам...

А и има толкова сладурски, направо картинка:

# 20
  • Мнения: 7 474
Не харесвам и не слагам  Wink и не толкова от естетична гледна точка, колкото заради вероятността от нараняване Thinking

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 11:39 от L е о

# 21
  • Мнения: 2 631
maatete, не претендирам за уникалност на темата, нито целта ми е, да провокирам спорове!  bouquet

Да вметна, че и в градината на сина ми има доста нагиздени дечица... Което си е чиста показност - да пратиш детето си така на градина! Мое мнение! Peace ... И съответно една вечер синът ни поиска неговите си златни неща, да ги носи в градината, т.к. еди-кой си носел.  Sick Имахме дебат, обеснявахме и мисля, че разбра! Mr. Green

# 22
# 23
  • Мнения: 4 621
Не, не ми допада и не бих си накичила детето със злато Naughty

# 24
  • Мнения: 2 700
Категорично НЕ.  Naughty И дъщеря ми не носи. Има синджир с кръстче, богородичка и буквата си, които ще получи поне в гимназията.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Голямата ни дъщеря от няколко месеца повтаряше,че иска синджирче като на мама.Обещахме и такова за рожденниея ден.Подарихме и ,разрешихме и да си го сложи,поноси го няколко дни и след това го прибрахме. PeaceОще е много малка за такива неща според мен. Crazy

# 26
  • Мнения: 1 896
Не, мисля че е проява на лош вкус, а и не ми се струва особено възпитателно.

# 27
  • София
  • Мнения: 551
Не носят и не ми допада.

# 28
# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Никак не ми допада.

Ако е за имането - всеки има, но значи ли това, че трябва да го качули по децата си.

Луси, и тя е насъбрала една кутия с дрънкулки, които по всяка вероятност там ще си и останат.

Впрочем, преди време баба й и сложила едно конско мънисто на синджирче, че много я заглеждат, и на втория ден синджирчето беше съдрано, а мънистото - на косъм от гълтане.

Е вече няма нищо да й слагам. Те очите й са сини, ще я пазят от уроки. Пък нека си изглежда бедна Twisted Evil

П.П. същото е мнението ми и за обиците!!!

Общи условия

Активация на акаунт