Имунологични изследвания...кога се налагат?

  • 2 016
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Здравейте отново,

нямам думи да изкажа благодарността си на всички вас - толкова много научих от 2-та форума в които чета, пиша, питам..

За това се обръщам отново с въпрос към вас, а не към лекаря ми - кога се налага да се направят имунологични изследвания?

Трябва ли да отида и да си направя такива изследвания, а не да оставям времето да лети до като някой лекар, някой ден не се сети - че там може да е проблема...

Има толкова малки неща, на които никой не обръща внимание и се губят години...в търсене..мъка...и терзание. Малки нещица като Ph-то на влагалището...или не правенето на едно или друго изследване преди предпиемане на оперативна намеса...

Мисля си че някои от вас знаят в пъти повече от много от лекарите-специалисти у нас.

Благодаря ви още веднъж че ви има. Пожелавам искрено успех на всеки от нас който търси помощ и утеха.

# 1
  • Мнения: 7 716
Моето лично мнение е, че преди ин-витро процедура е добре да се направят. Прекалено много влагаш при АРТ - здравето си, надежди, средства.

# 2
  • София
  • Мнения: 626
Аз също мисля,че е по-добре да си направиш необходимите изследвания.Все пак те са много важни за по-нататъшното развитие на нещата.
Пожелавам ти успех! Hug

# 3
  • Мнения: 547
Аз също смятам,че преди да се премине към АРТ процедури трябва да се направят тези изследвания.

# 4
  • Мнения: 2 641
А къде се правят тези имунологични изследвания? Необходимо ли е да е през точно определен период от цикъла?

# 5
  • Мнения: 547
Когато ги правих в Плевен доц.Конова каза между 12 и 17 ден от цикъла и се уговорихме да отида на 15-я ден.После се сетих,че вероятно този период е обвързан с евентуалната овулация,а моята е ранна и когато на УЗИ преглед се видя,че е минала,веднага се обадих в Плевен и ме извикаха на следващия ден-12 ден от цикъла,но 2 дена след овулация.Знам,че правят и в София.При мен се получи така,че единия месец правих част от изследванията в София /без да ми кажат дали има значение фазата от цикъла/ а на другия месец-в Плевен и резултатите,на тези показатели които се повтаряха бяха напълно противоположни.В Плевен отидох по моя инициатива,защото бях чела,че доц.Конова е най-добрия специалист в тази област.

# 6
  • Мнения: 9
Мисля, че в клиника Малинов при д-р Стаменов в София пак ги правят. Но не знам в кой ден от цикъла се правят. За съжаление никой лекар не се сеща да ти изброи евентуалните причини. И според мен е добре да ги направиш за да си спокойна, че не са те прекчата.

# 7
  • Мнения: 1 612
По-добре ги направи.

От личен опит - загубих бебчето в 5г.с. ти казвам, че е добре да се направят.
За съжаление аз не ги направих навреме и резултата беше налице.

Лали е права!

# 8
  • Мнения: 7 716
Пиши на доц. Конова.

# 9
Аз в същия ред на мисли,искам да попитам и за генетичните изследвания!И те ли е добре да се направят или зависи вече от причината за серилитета,дали е задължително или не?

# 10
  • Мнения: 7 716
Ами малко съм резервирана към генетичните, но може.

# 11
  • Мнения: 4 302
Аз в същия ред на мисли,искам да попитам и за генетичните изследвания!И те ли е добре да се направят или зависи вече от причината за серилитета,дали е задължително или не?
Генетичните се налагат при поредица от спонтанни аборти, много лоша спермограма / концентрация под 10 млн или голям процент мъртви сперматозоиди/. Можеш естествено и да си направиш консултация с генетик и според рисковете в семейството, те да те насочат какво трябва да се направи.

# 12
  • Мнения: 69
Здравейте писала съм и в други теми,но мисля че и в тази мога да се включа.Ще ви обясня на дълго и на широко за проблема си.На 23г. съм и имам момченце на 4г. Преди 3г. и2м. бях забременяла,но незнам защо реших,че няма да мога да се справя с две деца и ми направиха кюретаж по желание.След около две седмици научих че не са ме изчистили и се наложи да се повтори процедурата.Пазихме се около година и чак тогава решихме,че искаме бебче,но уви забременях и във втори месец и половина получих кръвоизлив и ми казаха че това е спонтанен аборт.Изживях го много трудно,но няма и месец след спонтанния аборт бях отново бременна ,но гинеколога ми каза че трябва да го махнем защото ми беше предписал някакви лекарства които увреждали плода.И така до 5-6 януари 2007г.когато разбрах,че отново съм бременна след 4-ри месечни опити.Отидох някаде края на януари на гинеколог защото започнах да имам леко кафеникаво течение.Лекаря каза ,че карам цветна бременност и т6рябваше да отида на преглед на дванадесети февруари.Много бях щастлива докато лекаря не ми каза,че плода не мърда а би трябвало.На следващия ден ме прегледа на друг видеозон и пак същото дори нямаше никакви тонове на сърцето а плодния сак беше голям колкото трябва.Диагноза кухо яйце,направиха ми абразио на 14 февруари.До 24 март имах кафеникаво течение,но вече ми дойде.Дано да съм по добре.Какви изследвания трябва да си направя според вас?Лекаря каза да попия 2-3 месеца регулон противозачатъчни и след това да правим каквото и да било.ДАЙТЕ СЪВЕТ!!!! newsm78Дано не съм ви досаждала.ПИШЕТЕ.









Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 19:31 от mimici

Общи условия

Активация на акаунт