С какво да нахраня косата си?

  • 3 154
  • 55
  •   1
Отговори
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Косата ми е супер суха, къса се. Просто ужас!
Редовно я подстригвам, ползвам добри и подходящи продукти, и въпреки това...
Реших, че трябва да я подсиля, така да се каже, отвътре.
Чела съм, че китайците препоръчват  да не се яде сладко за хубава коса, да се пие суха мая с мляко. Вие да знаете нещо по въпроса?
Очаквам вашите идеи и предложения!

# 1
  • Мнения: 287
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...по-принцип за драва коса и кожа трябва да се консумират животински и по-добре млечни мазнини Peace
 а пък най-добре си прави маска с майонеза!

# 2
  • Мнения: 4 053
косата ми също беше много суха на последък,
на аз я оправих със стимулант за коса,който съдържа вит.Е,С,Лецитин,
бадемово масло,розмариново,лавандулова,бергамотово,
иланг-иланг,бял равнец и латинка,
и наистина помага  Peace

# 3
  • Мнения: 2 092
Aко и кожата ти е суха,и храната ти е бедна на мазнини,може да хапваш повече мазнини,напр. краве масло и да пиеш вит. А иЕ/мастноразтворими,не ефервесцентни/!и зърнени храни за вит от Б-групата!

# 4
  • Мнения: X
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...по-принцип за драва коса и кожа трябва да се консумират животински и по-добре млечни мазнини Peace
 а пък най-добре си прави маска с майонеза!
Аз от 8 дни съм на Герикапс- за косата не виждам още ефект, но определено помогнаха да зрението ми Peace
За маските с майонеза много съм слушала, но не съм опитвала още newsm78

# 5
  • Мнения: 4 076
Мюсли-всекидневно и дългогодишно.Харесвам на Изи с 30% плодове.Бирена мая,витамини,много вода.Редовни маски с бадемово масло.Но смятам,че ефектът няма да е светкавичен,затова се зареди с търпение,а до тогава може би трябва да си скъсиш косата.Може би е дехидратирана,също като кожата,след отоплителния сезон.

# 6
  • Мнения: 2 152
С БОБ или т.нар. зрял фасул мммм..... Mr. Green hahaha

Купи си Мерц или на Фито таблетките.Определено освен външно трябва и вътрешно да я подхранваш Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
...китайците препоръчват  да не се яде сладко за хубава коса...

Това категорично не е вярно!От собствен опит го казвам.Така че ако обичаш сладко,не се лишавай от него.

# 8
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Благодаря на всички за отговорите!
lilac идеята за мюслите е много добра. Преди редовно хапвах, но не знам защо ги забравих последните години.
кръц кръц сигурна ли си за боба? newsm78
reflex наистина много обичам сладко и не мога да си представя да се лиша от него.
Задължително ще започна и маски с витамини и бадемово масло.

# 9
  • Мнения: 2 673
Аз съм на МЕРЦ дражета за косопада, но  Cryнищо...Приятелка много ми похвали ФИТО - таблети! ще пробвам след Мерца..

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...

Аз съм пила Геритамин в продължение на 3м-4м., определено се сдобих с хубава коса и здрави нокти, но и с 10кг. Crossing Arms

# 11
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...

Аз съм пила Геритамин в продължение на 3м-4м., определено се сдобих с хубава коса и здрави нокти, но и с 10кг. Crossing Arms

И от Геритамина ли се наблюдава такъв ефект?  Shocked
Аз от "Мерц" съм качвала.

До авторката на темата- пробвай наистина с майонезената маска.

# 12
  • Мнения: 14 486
Косата ми е супер суха, къса се. Просто ужас!
Редовно я подстригвам, ползвам добри и подходящи продукти, и въпреки това...
Реших, че трябва да я подсиля, така да се каже, отвътре.
Чела съм, че китайците препоръчват  да не се яде сладко за хубава коса, да се пие суха мая с мляко. Вие да знаете нещо по въпроса?
Очаквам вашите идеи и предложения!

права си за сладкото, освен това и многото сладки неща състаряват организма.
аз бих препоръчала мляко и яйца. без да броиш естествено яйцата в сладкишите и баниците, а варени или пържени. най-хубаво варени. косата както знаеш е вид роговица както ноктите - миналата есен бях на диетата японско чудо при която се ядат по 10 яйца седмично - след две седмици имах страхотни нокти /аз с косата по принцип нямам проблем/.
не казвам да ядеш по 10 яйца седмично ама да хапваш повечко Wink

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Пробвай с домашни маски:

Подхранваща маска
1 лъж. мед, 1 жълтък,1 лъж зехтин, 1 лъж. оцет ябълков и 1 лъж. шампоан. Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Седи се поне 1 час и повече ако имате време, след това косата се измива.

Билков балсам за подхранване на суха коса
За целта ви трябват 300 мл зехтин. Към него се добавят по една супена лъжица от следните билки: лайка, коприва, розмарин, босилек, здравец и хвойна. Сместа трябва да престои на тъмно и топло място 40 дни. След това се прецежда и се добавя сокът на един лимон. Втрива се в корените на мокра коса.

Маска за суха коса
Тя е много лесна за изпълнение. Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 14:13 от Миленика

# 14
  • Мнения: 1 120
аз сега съм почнала Геритамин нео пък ще видим дали има ефект...

мила,на мен ми казаха,че от него се окосмява  Shocked и затова спрях да го пия,ама знам ли...

# 15
  • Мнения: 27 524
Външно - със серията с масло от авокадо за много суха коса на Рене Фюртере.
Вътрешно - с някакви витамини и добваки, дето са за коса, кожа и нокти.

# 16
  • Мнения: 21
ВЭЕМЕТЕ СИ ПАНТОГАР ВИТАМИНИ МНОГО СА ХУБАВИ

# 17
  • Мнения: 2 723
МОята фризьорка ми каза с отвара от корен от коприва - облива се след къпане и не се плакне... има ефект, а го правя от две седмици

Също и маска с рициново маско и индийско орехче, да стане на каша и се намазва в корените, отгоре найлон и кърпа, седи около 2 часа.... после обаче е много кофти миенето, щото става адски мазно  Sick

От геритамин аз се нашишках яко Whistling

От мерц - никакъв ефект Tired

# 18
  • Мнения: 893
Майонезената маска как се прави?

И как се слага...На каква коса(мокра, суха, влажна), колко трябва да стои?

# 19
  • Мнения: 14 486
Майонезената маска как се прави?

И как се слага...На каква коса(мокра, суха, влажна), колко трябва да стои?


не се прави - купуваш си майонеза от магазина  и мажеш на сухо. после миеш. аз не съм пробвала де не ми се е налагало.

# 20
  • Мнения: 1 120
не се прави - купуваш си майонеза от магазина  и мажеш на сухо. после миеш. аз не съм пробвала де не ми се е налагало.

след това лесно ли се мие?оставя ли някаква неприятна миризва след процедурата?

# 21
  • Мнения: 5 362
Маска за коса със маслиново масло Peace
Става и само със зехтин.

# 22
  • Мнения: 1 540
Аз пия Фитовал за коса, но все още нямам наблюдения.  Peace

# 23
Аз пия Фитовал за коса, но все още нямам наблюдения.  Peace
Прави чудеса.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
МОята фризьорка ми каза с отвара от корен от коприва - облива се след къпане и не се плакне... има ефект, а го правя от две седмици


Има ефект или корени от репей, но трябва да бъдеш постоянна!

# 25
  • Мнения: 1 564
Аз пия Фитовал за коса, но все още нямам наблюдения.  Peace
Би ли казала каква му е цената?

# 26
  • Мнения: 111
Няма по - ефикасни от домашните маски!!!Аз също имам суха коса и не само от бременността, но от години се боря с това и косопада.Пила съм какви ли не таблетки и дори инжекции са ми били.Опитвала съм капсули с алое вера,таблетки с витамин Н и др. Единствено с домашните маски се оправя. Лесна домашна маска:
В една чашка се слагат:1 лъжица мед,малко кисело мляко (няколко лъжици),няколко капки лимонов сок, 1 жълтък и накрая по желание,а и според това, което имате вкъщи-(бадемово масло, зехтин, пшеничен зародиш)слагате няколко капки и обърквате всичко.Втрива се в корените, а после по цялата дължина.Аз лично си завивам косата първо с кесия,а отгоре с кърпа и така престоявам около 2 часа.После се измива. При редовна употреба, поне при мен върши чудеса.
Бадемото масло е страшно полезно. С него могат да се правят и маски за лице и масаж на цялото тяло. То стимулира и заздравава косата като й предава блясък, гъвкавост и еластичност. А маслото от пшеничен зародиш е още по - полезно. Може да се използва за масаж като предпазва от образуване на стрии, а при цъфтеж на косата се втрива в краищата й. newsm03

# 27
  • Мнения: 893
От съвета за майонезената маска тук реших да опитам.
Веднага, след като се изсуших и погледнах косата ми тя изглеждаше жива, и с изключителен блясък.   bouquet Страхотна просто. Не се отмива трудно, а ефекта е WOW!  Grinning

# 28
  • Мнения: 4 770
  Много се чудя и аз дали да пробвам майонезата, но май не се слага в корените, как мислите?

# 29
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Вместо майонезата може да пробвате два жълтъка + 2-3 супени лъжици зехтин или бадемово масло. Чудесно действа и се нанася и в корените и по цялата дължина. Измива се много лесно, даже жълтъка прави нещо като пяна.

# 30
  • Мнения: 302
Една позната се мажеше с майонеза и каза, че е доволна

# 31
  • Мнения: 5 362
Сега се сетих и за БИРА.
След измиване на косата я поливаш с бира.Не я измиваш после.
Придава блясък,подхранва,и не мирише.

# 32
  • Мнения: X
Сега се сетих и за БИРА.
След измиване на косата я поливаш с бира.Не я измиваш после.
Придава блясък,подхранва,и не мирише.
Имам една бира в хладилника - някой беше казал обаче да се кипне, за да се изпари алкохолът (от него побелява косата), след което да се втрие в косата - страх ме е обаче да не стои лепкава Thinking

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 415
не стои лепкава...само има лек аромат, но с времето всичко се изпарява  Mr. Green
аз съм се къдрила с бира... Whistling

# 34
  • Мнения: X
аз съм се къдрила с бира... Whistling
Във фризьорския курс ни учеха, че бирата е най- добрия естествен фиксатор -гел/пяна, а вода със захар - най - добрият фиксатор - лак Peace, но беше преди 100 години, не си спомням - става ли матова косата или си запазва блясъка ooooh!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 415
запазва си блясъка...но това е по смътни спомени... Peace

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
аз съм се къдрила с бира... Whistling
Във фризьорския курс ни учеха, че бирата е най- добрия естествен фиксатор -гел/пяна, а вода със захар - най - добрият фиксатор - лак Peace, но беше преди 100 години, не си спомням - става ли матова косата или си запазва блясъка ooooh!


За бала (това бе преди 15г.), фризьора ми прави прическата, като предварително ми изми косат с бира beer, то тогава нямаше избор на фиксатори, освен гел и лак за коса.

# 37
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз пия Фитовал за коса, но все още нямам наблюдения.  Peace
Прави чудеса.

Да, прави и едното от тях е, че се качват килограми. Иначе, наистина косата става супер, на мен започна да ми расте нова коса, вижда се като съм вързана на опашка. Доста стърчащи къси косъмчета по цялата глава   Mr. Green.

# 38
  • Мнения: 5 362
Не стои лепкава от бирата и си има блясък Peace

вода със захар - най - добрият фиксатор - лак
LaughingКато ученички,с мои приятелки,все си мажехме бретоните с вода и захар JoyНо наистина имаше ефект Peace

# 39
  • Виена
  • Мнения: 725
 LaughingКато ученички,с мои приятелки,все си мажехме бретоните с вода и захар JoyНо наистина имаше ефект Peace
[/quote]
 Да  Joy.И ние с моята приятелка го правехме и после се чудехме защо ни обикалят мухите  Joy Wink
 Това със бирата като бях малка и аз съм го пробвала веднъж,но явно много бира ли сложих какво незнам,но косата ми стана страшно мазна и гадна  Sick
  И на мен ми се иска да пробвам тази маска с майонезата.Ама малко ми е чудно как ще я нанеса на косата си (понеже косата ми е доста дълга,почти до кръста)
Сега ще ви се стори смешно,ама каква да е майонезата  newsm78 Crazy.Тука има най различни проценти на гъстота.Може би трябва да е по редичка Whistling.Аз досега все с готови маски си подхранвам косата,но и аз съм чувала,че от домашните по-добри няма...

# 40
  • Мнения: 473
Проблемът ти е отвътре. Пий повече вода и най-доброто са таблетите на Фито - Фитофанер. Пият се два месеца, но ноктите, кожата и косата стават невероятни. Лекарите ги изписват при проблеми на ноктите.

# 41
  • Мнения: 1 531
Косата ми е супер суха, къса се. Просто ужас!
Редовно я подстригвам, ползвам добри и подходящи продукти, и въпреки това...
Реших, че трябва да я подсиля, така да се каже, отвътре.
Чела съм, че китайците препоръчват  да не се яде сладко за хубава коса, да се пие суха мая с мляко. Вие да знаете нещо по въпроса?
Очаквам вашите идеи и предложения!

вземи си артивит - колаген, ликопен, минерали, в-комплекс, витамини А и Е. ако искаш на мейл ще ти пратя проспекта от кутията. а иначе за отгоре на косата е хубаво да слагаш хидратиращ балсам или маска.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
  И на мен ми се иска да пробвам тази маска с майонезата.Ама малко ми е чудно как ще я нанеса на косата си (понеже косата ми е доста дълга,почти до кръста)


Преди време бях копнала тук един пост от "Розали", в който една мацка обясняваше, че косата й е страхотна, от както ползва майонезата като маска за коса. Една съфорумка, само дето не ме "изяде", защото косата щяла да ми окапе, ако си сложа майонеза на главата.

# 43
  • Мнения: X
Преди време бях копнала тук един пост от "Розали", в който една мацка обясняваше, че косата й е страхотна, от както ползва майонезата като маска за коса. Една съфорумка, само дето не ме "изяде", защото косата щяла да ми окапе, ако си сложа майонеза на главата.
"Ядат" и за тривитаминола и за хума, розова вода, лимонов сок, мед понякога. Няма угодия Thinking
Ако човек има глава на раменете си (освен коса) може да прецени от какво и при какви обстоятелства би му опадала косата, би му се обелила кожата, биха му пораснали хриле и какво ли още не. От майонеза да не би да ти окапват червата? Че е мазен продукт - мазен, друго?! Mr. Green

# 44
  • Мнения: 4 770
LaughingКато ученички,с мои приятелки,все си мажехме бретоните с вода и захар JoyНо наистина имаше ефект Peace
Да  Joy.И ние с моята приятелка го правехме и после се чудехме защо ни обикалят мухите  Joy Wink
 Това със бирата като бях малка и аз съм го пробвала веднъж,но явно много бира ли сложих какво незнам,но косата ми стана страшно мазна и гадна  Sick
  И на мен ми се иска да пробвам тази маска с майонезата.Ама малко ми е чудно как ще я нанеса на косата си (понеже косата ми е доста дълга,почти до кръста)
Сега ще ви се стори смешно,ама каква да е майонезата  newsm78 Crazy.Тука има най различни проценти на гъстота.Може би трябва да е по редичка Whistling.Аз досега все с готови маски си подхранвам косата,но и аз съм чувала,че от домашните по-добри няма...
[/quote]
  Вземи си Краси  Peace - момиче, което е пробвало и е доволно каза, че такава ползва, освен това веднъж взело течна и резултатът бил плачевен.  Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 211
Много обсъжданото ленено семе и всичко, което съдържа омега-3,6 и 9

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 6 281
Не бих си сложила от купената майонеза ,но домашно направена -да .

Мой фаворит е следната маска - жългък+зехтин+малко алкохол/водка,ракия/ и пожелание к.мляко.Вместо зехтин може да се сложи и св.мас от проверен източник ,но всичко трябва да е със стайна температура и дори леко разтопено ,за да не стане на гранулки,също така и/или някакво олио от готовите -сусамово,бадемово,гроздово,кайсиево и т.н.

Само да му се плеска на човек  CrazyОбаче си мирише после  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 936

малко трудно ще намери "Краси" във Виена  Wink

# 48
  • Мнения: 4 770
  Имах предвид в кутия или буркан, не течна - марката няма значение  ooooh!

# 49
  • Мнения: 371
Kaжете нещо за мазна и падаща коса #Cussing out

# 50
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
Kaжете нещо за мазна и падаща коса #Cussing out
и мойта е такава  Tired и все още нищо не съм открила...
а този фитовал , колко пари е и за колко време стига опаковката?

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 09:44 от НеПоКоРнА

# 51
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Kaжете нещо за мазна и падаща коса #Cussing out
и мойта е такава  Tired и все още нищо не съм открила...
а този фитовал , колко пари е и за колко време стига опаковката?

Правете си редовно домашна маска: жълтък+бадемово масло+ракия или друг алкохол / 1 суп. лъжица / и има страхотен ефект върху косопада и заздравяването на косата. Освен това алкохолът изсушава и тя се омазнява по-малко.

# 52
  • Мнения: 836
Никой не казва как се отмива майонезената маска. В момента съм се наклепала са такава, колко време се стои с нея?

# 53
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
Щом има жълтък / в майоназата има  Grinning / - значи лесно става. Поне 30 минути се стои, аможе и повече.

# 54
  • Мнения: 836
Еее, добре тогава  Grinning.
Благодаря!

# 55
  • Виена
  • Мнения: 725

малко трудно ще намери "Краси" във Виена  Wink
  Wink Наистина я няма "Краси" тука, но за това си вземах пък "Томи" Simple Smile.Много се интусиазирах наистина и довечера ще се наклепам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт