въпрос за изследванията

  • 550
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте!Кога се правят вторите изследвания за кръв и урина.Бременна съм 22г.с. и досега са ми правени само веднъж в началото.

# 1
  • Мнения: 1 264
Мисля, че беше в 5-тия месец.

# 2
  • Мнения: 140
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 10 982
На мен всеки месец ми правят изследвания за урина.

# 4
  • Мнения: 689
Чак преди раждането. В 5-и месец ми правиха изследвания, но те бяха защото влязох в болницата.

# 5
  • Мнения: 386
при мен 2-рите бяха като излязох болничен 45дни преди раждане

# 6
  • Мнения: 4 555
На мен моята докторка ми каза, че ще ми правят изследвания на кръв и урина на всеки 45 дни Thinking
Вече ми правиха веднъж, скоро ще ходя за втори.

# 7
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Не можах да го направя много красиво, но дано поне е разбираемо и полезно.
Програма Майчино здравеопазване -
При първо посещение- Анамнеза за рискови фактори (възраст, придружаващи заболявания, усложнения на предишни бременности, вредни навици, професионални, други), определяне на вероятния термин на раждане (ВТР) -  -Хемоглобин, еритроцити, хематокрит, левкоцити, MCV, MCH, СУЕ, кръвна захар, урина – седимент, уробилиноген, кетони (до VI л.м.)
Един път – в І триместър (или при първо посещение) - - І триместър – един път, по един път във всеки следващ лунарен месец, а през ІХ и Х – по два пъти- измерване на артериално кръвно налягане и Антропометрия (ръст, телесна маса, външна пелвиметрия), също
При първо посещение- Онкопрофилактична цитонамазка от женски полови органи - Изследване за сифилис- Изследване за хепатит В /НвS Ag/- Изследване за HIV (при съгласие) Определяне на кръвна група и Rh-фактор
- Гинекологичен статус се прави - При първо посещение и  в ІV лун. месец; - Следващите – по преценка
Микробиологично изследване на влагалищен секрет - Един път при първо посещение и един път в ІХ лун. месец
- Сърдечна дейност на плода (ДСТ) - От V лунарен месец – по един път във всеки лунарен месец; в  ІХ и Х – по два пъти
- Вземане на влагалищен секрет за микробиологично изследване-- Един път при първо посещение; Един път в ІХ лун. Месец.
- Акушерска ехография- - Един път – в І триместър; - Един път от 16-20 гест. Седмица
Рутинно послеродово наблюдение - (до 42-я ден след раждането)Общ преглед (в т. ч. оценка на психичен статус, измерване на артериално налягане), Проследяване на инволуция на матката и кървене от гениталиите, Мануално изследване на млечни  жлези, проследяване на лактацията, Промоция на кърменето (здравни съвети и обучение по въпросите на кърменето), правилното хранене хигиенни грижи за гърдите и гениталиите - Два пъти - до 7-мия дени  и след 30-тия ден от раждането
Изследване на:  хемоглобин, хематокрит, диференциално броене на левкоцити - СУЕ, албумин и седимент в урина Еднократно.
Съжалявам, времето ме притиска в момента. Ако имам малко повече време ще го гледам да г онаправя по-красиво на вид.

# 8
  • Мнения: 5 362
При мен бяха към края на 5-я месец някъде.

# 9
  • Мнения: 520
На мен ми пускат всеки месец урина и през месец пълна кръвна картина.

Общи условия

Активация на акаунт