Защо има майки , които не носят играчки навън ?

  • 4 597
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Искам да ви попитам и вас - толкова ли е трудно като излизаш навън с детето да му вземеш някакви играчки ?
Всеки ден ставам свидетел на това как деца налитат върху моето по - малко дете и му вземат всички играчки , а майките им ги гледат доволни ... Един вид - ей моето дете е страхотно - винаги си намира играчки  Confused
Какъв е проблемът да им вземат по една топка и една лопатка ?
И аз длъжна ли съм да се товаря като магаре и да нося навън какво ли не ? В крайна сметка не им ги нося на тях ?
Когато сме с други майки - познати , всеки изсипва играчките и правим един куп и всички си играят ... Докато пак не дойдат тези без играчките  Sick

Децата не са виновни , играе им се  ooooh! Аз не мога да им се карам и да им ги вземам от ръцете , ама не ми е приятно така - все едно по - глупавите да носим , а те тарикатите ( за родителите говоря )  #Cussing out
Искам просто разумно обяснение , за това . Не визирам случаите , когато наистина си бързал , идваш от някъде и не можеш да вземеш играчки ... аз в такива случаи купувам , ама хайде - приемам , че не може винаги да се купува .

Искам и вашите мнения  Hug

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 13:31 от Pipinka

# 1
  • Мнения: 8 505
Защото така е по-лесно Confused
И аз съм ходила на площадка без играчки (на връщане от яслата),но в тези случаи предлагам на дъщеря си да се люлее на люлките или да се пуска по пързалката.Ако прояви интерес към пясъка (което наскоро не се е случвало,сега е на фаза люлки),прибираме се,за да взема кофичките и лопатките.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
И майка ми, която гледа Калина в момента не й взима играчките почти никога - хем съм й ги приготвила в един плик в антрето... Rolling Eyes Те много се разхождат и тя твърди, че затова не ги взима, за да не ги разнасят.

# 3
  • Мнения: 4 668
Само да кажа отново , че нямам предвид инцидентни случаи ... Но някой от майките вече ги познавам по физиономия ... Като ги видя , че идват и ми става ясно !
Голяма гордост се изписва на лицата им , че детето им си е " намерило " играчка  Sick

Ето - в събота в Южният парк - едно момченце взе топката на Мартин , макар че той си я риташе . Майка му - нищо ! Все едно е в реда на нещата ! Накрая си тръгнаха с нашата топка , така уж между другото и се наложи да я гоня , за да си я взема ! Когато я попитах защо ни вземат топката , тя ми каза " Ама тя ваша ли е ? "
Е... не знам  Confused

# 4

 Накрая си тръгнаха с нашата топка , така уж между другото и се наложи да я гоня , за да си я взема ! Когато я попитах защо ни вземат топката , тя ми каза " Ама тя ваша ли е ? "
Е... не знам  Confused

Ама наистина ли?  Shocked ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 668
Наистина , да  Confused !

# 6
  • Мнения: 402
Ужас! Толкова арогантен човек.
Ами поне се извини, пък и като знаеш, че топката не е твоя, как му позволяваш да си я понесе за у вас.
Незнам! Пък после децата виновни, ми не са, ние си ги правим такива, като порасне и открадне нещо, тогава - О, шокирана съм, ама моето дете не е такова!
Редовно ни са се случвали такива неща по площадките, сега всички играчки за пясък са на мама на двора в личния пясъчник, ако и е кеф, играе, ако не стоят си.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен самата не ми е приятно да се налага Калина да взима лопатка и кофичка от някое дете на пясъка...Наистина, никой не е длъжен да мъкне играчки, за да може за всички да има.
Затова съм й сложила любимия плик с Мики Маус в антрето, та да го вижда като излизат и сама да си ги взима... Wink

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Лятото мъкнех- колички, кукли, една торба други щуротии. Не ходим по пясъчници, не изнасям играчки зимата. А и пред нашия блок, където има разкошно паркче, се събираме само познати майки и подобни неща не ми пречат (че някоя не е изнесла играчка).
Но виж, тази с топката... Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 4 668
Нямаме разкошни паркчета  Sad и няма възможност да сме само познати ... винаги има и други .

Аз не говоря само за играчки за пясък . Тях вече ги имам за консуматив ...

Ама то всичко се взема - топки , други играчки , костенурки разни за влачене ...

Не знам ... Моето дете никога не е искало чужди играчки ...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
За мен не би било проблем, като излизаме с играчки да ги споделяме с другите деца, както и се е случвало, стига да ги връщат после...Нормално е дечицата да си ги разменят - чуждата е по-интересна  Grinning

# 11
  • Мнения: 106
Винаги вземах по някоя дребна играчка в количката. Това обаче не я спираше да се нахвърля върху чуждите  Joy Както знаете "чуждото е по-сладко"

# 12
  • Мнения: 4 668
За мен не би било проблем, като излизаме с играчки да ги споделяме с другите деца, както и се е случвало, стига да ги връщат после...Нормално е дечицата да си ги разменят - чуждата е по-интересна  Grinning


Дай да се уточним - едно е да се разменят играчки , писах по - горе за това ...
Друго е да носиш всеки ден играчки , за да си играят чуждите деца , а твоето да не може да си поиграе , заради това !
Има разлика , нали ?

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 14:14 от Pipinka

# 13
  • Мнения: 920
Защо пък е казано, че децата трябва да си дават играчките. Ако не иска, няма да я даде. Понятията мое, твое, чуждо трябва да са ясни. Ако на колежката й хареса моята кола, трябва ли да й я дам.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 062
И аз като се връщам от работа и я взема от ясла, нямам играчки или рядко имам. Нося един кон от тези, с колелцата, който тя зарязва за има няма 2 секунди и хуква към чуждите. Винаги е така, дори и когато нося един тон с играчки. И иска чуждите. Но, така както конят е на разположение на другите деца (в крайна сметка един вече дори ни откраднаха), така очаквам и моето дете да може да играе с чуждите играчки. И съм на принципа, че щом съм ги изнесла, значи съм готова да ги споделя с другите. По-чудно ми е как има майки, които НЕ дават на другите деца да си играят с играчките на техните деца...
Но, това с топката е грозно. И при нас така е станало с коня, но аз не съм и видяла кое дете си е тръгнало с него.

Общи условия

Активация на акаунт