Човешката злоба

  • 5 468
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Много индивиди има от женски пол тук, които се озъбват и правят на велики, просто защото ако се опитат да се държат в къщи по тоя начин, много бързо ще им резнат крилцата. Или пък просто това е единственото място, къде могат " да си го изкарат на някой", за съжаление, това не е правилно, въпреки, че на доста хора се случва да изливат гнева си върху непознати, само защото е по-лесно. Същите тези жени говорят , колко комплексирани са другите( забравяйки за себе си). И дори, за съжаление, има някои които влизат анонимно въпреки регистрацията си и изказват мнения от които ясно личи, че ....едва ли не като има и други дето да им е зле, на тях им е по-готино.
 Като цяло, държа да отбележа, че от както пиша и чета тука, наблюденията ми са , че има много готини, свестни, отзивчиви и добрононамерени момичета и жени, с които е истинско удоволствие да водиш разговор и от които , винаги можеш да научиш нещо полезно.
 Злобата я има навсякъде, лично аз колкото и да се опитвам да я избягвам и игнорирам, винаги се дразня и много често отвръщам. Мисля, че всеки трябва да си знае мястото и на нищо и никакви си хора никога не съм позволявала да ме обиждат , а аз да си мълча. Освен ако не видя, че са безкрайно глупави и спора по-скоро би изглеждал смешен в очите на околните. Тогава се отказвам лесно, понеже такива хора не се уморяват да бъдат луди, а и не им е лесно:)

# 46
  • Мнения: 2 407
Правят се на итересни..

# 47
  • Мнения: 2 438
Според мен злобата се проявява в три ситуации: първата - когато мислиш, че можеш да контролираш всичко и не искаш никой друг освен теб да помага на слънцето да изгрява; втората - знаеш, че не можеш да контролираш всичко и си мислиш защо не можеш да помагаш на слънцето да изгрява и се вбесяваш от тази неспособност; третата - знаеш, че не можеш да контролираш нищо и си казваш нека слънцето се оправя само, аз ще си насоча енергията/злобата на друго място. #2gunfire

# 48
Цитат
винаги ще има хора,които ще се заяждат.аман от комплексари.
разни хора,разни идеали

И аз съм на същото мнение!!!

# 49
  • Мнения: 2 197
Дай конкретен пример.
Забелязах, че има няколко теми, които предизвикват много груби коментари.
Едната е за кърменето - не можах да разбера защо кърмещите до 1, 2 годишна възраст се мислят за голяма работа и го изтъкват при пръв удобен случай и настава голям вой ако се появи нормална (за мен) майка търсеща съвет как примерно да си спре кърмата ако е кърмила нормалните 4 до 6 месеца.
Втората е за флуора. Противниците му също са много нахъсани, въпреки че това е едно от нещата, за които могат да се дадат линкове и към световно известни специалисти, чиито изследвания подкрепят използването му и също толкова известни, но които са против. Така че това е едно от нещата, които са въпрос на личен избор.
Като правило наистина форума е място, където всеки дава мнение и би трябвало да се стреми да го прави, без да твърди че единствено неговото е вярно.

# 50
  • Мнения: 41
...бото, мила и скъпа...  Wink

..така, както беззлобно се изказа за чуждата злоба, обиди поне 1000 майки в този форум...

...и насочи темата към спор - "за" или "против" кърменето...

(едва ли кърмещите майки сме такива екстремистки - за себе си гарантирам, че не ям хора  Wink )

...та следващия път, когато решиш да даваш квалификации "нормално" и "ненормално", помисли с главата си, а не с клавиатурата...

 Mr. Green

# 51
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, хайде сега да се включат и всички обидени....
За кърмачките знаем, хайде не почваме, че няма да свършим!!!
Има доста такива между вас, това че ти не си, не значи, че всички са като теб!

# 52
  • Мнения: 460
На мен пък самата тема ми звучи злобно  Crossing Arms
Нещо да кажеш по въпроса?!:)
въпрос на гледна точка и на разбиране! Grinning

# 53
  • София
  • Мнения: 5 285
Хората за злобни по най-елементарната причина: защото са хора. Защото са различни хора с различно разбиране за живота и света, по-точно. Това е цялата работя и може би не е нужно повече да се пише в тази тема, а просто да се заключи и да си отиде по реда във форумното "небитие". Достатъчно злоба има в релания живот на всички ни, за да я намираме и тук.

П.С. Аз също проявявам злоба понякога, т.е. признавам си: и аз съм човек.

# 54
  • Мнения: 2 957
На мен пък самата тема ми звучи злобно  Crossing Arms
Нещо да кажеш по въпроса?!:)
въпрос на гледна точка и на разбиране! Grinning

Това е отговора и на чуденката ти заради която си пуснала темата.И след като сама го знаеш и въпреки това си я пуснала ,причинита да го направиш не остава да е нищо друго освен собствената ти злоба.

# 55
  • Мнения: 4 176
На мен пък самата тема ми звучи злобно  Crossing Arms
Нещо да кажеш по въпроса?!:)
въпрос на гледна точка и на разбиране! Grinning

Това е отговора и на чуденката ти заради която си пуснала темата.И след като сама го знаеш и въпреки това си я пуснала ,причинита да го направиш не остава да е нищо друго освен собствената ти злоба.
smile3501

# 56
  • Мнения: 988
Случайно попадам, не ме бийте, моля, за малко съм тук  Mr. Green

Понеже така и така съм тук обаче, да ви споделя една различна гледна точка - ей така за размисъл, без да визирам никого, защото никого тук не познавам:

Забелязали ли сте, че най-често от "злоба" се оплакват тези, които просто не умеят да спорят и да се аргументират? И ако някой започне да им привежда доводи с които опровергава мнението им, а те милите не могат да измислят ответни доводи, започват или да обиждат просташки (че даже и на лични понякога  Crazy) или да се оплакват че другия ги засипал със "злобата си"? Смешно е да се дразниш от това, че някой е по-убеден в тезата си, по-аргументиран и упорит от теб.

А като оставим реторичните умения настрана, "злобата" за мен, обективно погледнато, е в начина на формулиране на постинга. А пък точно тук много от постингите дори и в тази конкретна тема търпят критика.

Макар че хвърлих камък, и аз не съм безгрешна... Ако някой твърди, че не е проявявал никога това, което, струва ми се, тук се нарича "злоба", е те това е вече изпечен лицемер... Темата и според мен е за катинарче. Peace

# 57
  • Мнения: 460
Случайно попадам, не ме бийте, моля, за малко съм тук  Mr. Green

Понеже така и така съм тук обаче, да ви споделя една различна гледна точка - ей така за размисъл, без да визирам никого, защото никого тук не познавам:

Забелязали ли сте, че най-често от "злоба" се оплакват тези, които просто не умеят да спорят и да се аргументират? И ако някой започне да им привежда доводи с които опровергава мнението им, а те милите не могат да измислят ответни доводи, започват или да обиждат просташки (че даже и на лични понякога  Crazy) или да се оплакват че другия ги засипал със "злобата си"? Смешно е да се дразниш от това, че някой е по-убеден в тезата си, по-аргументиран и упорит от теб.

А като оставим реторичните умения настрана, "злобата" за мен, обективно погледнато, е в начина на формулиране на постинга. А пък точно тук много от постингите дори и в тази конкретна тема търпят критика.

Макар че хвърлих камък, и аз не съм безгрешна... Ако някой твърди, че не е проявявал никога това, което, струва ми се, тук се нарича "злоба", е те това е вече изпечен лицемер... Темата и според мен е за катинарче. Peace
newsm10
съгласна съм с теб,че това чувство е присъщо на всеки,без съмнения няма  безгрешни хора.
но мисля че хората които не търпят критика според мен по скоро са самонадеяни,отколкото злобни.за мен специално злобен човек е този който примерно не може да те убеди в нещо и като не успее започва да злочее по твой адрес,
ако си чела дравногръцка литература  там пишеше:"мн. е трудно човек когато први велики дела да се хареса на всички". Laughing

# 58
  • Мнения: 460
На мен пък самата тема ми звучи злобно  Crossing Arms
Нещо да кажеш по въпроса?!:)
въпрос на гледна точка и на разбиране! Grinning

Това е отговора и на чуденката ти заради която си пуснала темата.И след като сама го знаеш и въпреки това си я пуснала ,причинита да го направиш не остава да е нищо друго освен собствената ти злоба.
smile3501
знаеш ли когато човек няма какво да каже по добре да замълчи,а кога иска да го каже поне да е аргументирано,нали? Peace

# 59
  • Мнения: 460
На мен пък самата тема ми звучи злобно  Crossing Arms
Нещо да кажеш по въпроса?!:)
въпрос на гледна точка и на разбиране! Grinning

Това е отговора и на чуденката ти заради която си пуснала темата.И след като сама го знаеш и въпреки това си я пуснала ,причинита да го направиш не остава да е нищо друго освен собствената ти злоба.
мисля,че когато се дават оценки на човек когото изобщо не познаваш е най-малко проява на лош вкус,а когато се усмеляваш и да се произнеш неаргоментирано това вече тр.ти сама да прецениш проява на какво е.
аз го казах вече когато на човек не му се чете някоя тема най-лесното е да прехвърлиш на друга тема нали?мн. е просто.

Общи условия

Активация на акаунт