Установяване на бременност

  • 4 616
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 998
Момичета,здравейте,
много пъти съм чела форума,но за пръв път пиша тук.
Искам да попитам каква е процедурата при установяване на бременноста,тъй като от 5 месеца опитвам за бебе и сега вече имам 3 положителни теста и закъснение от 4 дни.
В смисъл само видеозон ли се прави?
Искам също да попитам нещо малко неудобно Embarassedот вчера ми се появи обилна ЦС или бяло течение,не мога да определя,тъй като не съм имала никога,това нормално ли е за ранната бременност или е обезпокоителен факт Confused
Също искам да попитам при бременност има ли рязка смяна на настроенията,чувствам се ужасно глупаво,но без причина ми се плаче и лесно се разстройвам.Помислих,че може да е от хормоните,но не съм сигурна.
Благодаря предварително за отговорите! newsm51

# 1
  • Мнения: 11 003
Здравей Simple Smile
Когато видях 2-те чертички на теста, не издържах и още същия ден отидох на лекар. Прегледаха ме на видеозон - вагинален и коремен, и ми потвърдиха бременността.
За бялото течение - това може да е симптом за бременност, поне при мен беше! Другият ми симптом бяха напрегнатите и болезнени гърди.
Успех и да се похвалиш с хубави новини Hug

# 2
  • Мнения: 741
След 3 положителни теста и всичките тия симптоми,едва ли може да е нещо друго!Бягай при доктора и ти стискаме палци да ни се похвалиш!

# 3
  • Мнения: 998
Благодаря за бързите отговори момичета,
аз бях прочела,че се ходи около 7,8 дни след закъснение,но се опасявах да не искат да ми правят мануален преглед,предполагам,че е опасно за бебчето.Звуча глупаво,защото забременявам за пръв път и толкова неща са ми неясни.. Embarassed
Иначе симптомите са болезнени гърди,гадене,постоянна сънливост и смяна на настроенията и най-вече това

Този тест е правен един ден след закъснението,но чертичката е сравнително наситена.
Дано да е маточна бременност и всичко да е наред,защото не ме свърта от радост Joy  261uu

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Честита радост и от мен.Ако нямаш търпение ида на лекар,но имай предвид,че ще се наложи вагинален ехограф.

# 5
  • Мнения: 998
Благодаря много Heart Eyes  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 019
има си я чертичката  bouquet

# 7
  • Мнения: 617
Момичета,здравейте,
много пъти съм чела форума,но за пръв път пиша тук.
Искам да попитам каква е процедурата при установяване на бременноста,тъй като от 5 месеца опитвам за бебе и сега вече имам 3 положителни теста и закъснение от 4 дни.
В смисъл само видеозон ли се прави?
Искам също да попитам нещо малко неудобно Embarassedот вчера ми се появи обилна ЦС или бяло течение,не мога да определя,тъй като не съм имала никога,това нормално ли е за ранната бременност или е обезпокоителен факт Confused
Също искам да попитам при бременност има ли рязка смяна на настроенията,чувствам се ужасно глупаво,но без причина ми се плаче и лесно се разстройвам.Помислих,че може да е от хормоните,но не съм сигурна.
Благодаря предварително за отговорите! newsm51
Здравей Бианка, честито   bouquet , аз след двете чертички на теста, отидох на видеозон - коремен и вагинален. За бялото течение мисля че нямах такова нещо. Но съм съм чувала че бременните често сменят настроенията си Joy

# 8
  • Мнения: 689
Честита радост и от мен.Ако нямаш търпение ида на лекар,но имай предвид,че ще се наложи вагинален ехограф.
Peace
Честито и от мен!!! На обикновен ехограф е възможно още да не се вижда.

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моите бременности се установяваха само с коремен ехограф, при 5 дена от закъснението. Peace

Положителния тест при всички случаи означава, че има наличие на бременност.За сигурност може да те видят и на вагинален, за да види къде е плодното сакче.

Успех!!! Дано се похвалиш скоро с добрата новина.

За цервикалния секрет, имала съм да. Напрегнати гърди, хълцане (+ уригване  Embarassed), често ходене по малка нужда, смяна на настроенията. Всичко това в началния стадий. Wink

# 10
  • Мнения: 1 243
Честито и от мен   bouquet  ,за всеки случаи да си по спокоина отиди да те видят на видеозон Heart Eyes Peace


 

# 11
  • Мнения: 5 362
ЧЕСТИТО !!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 12
  • Мнения: 204
Честито!!!   bouquet
Определено се сменят настроенията по време на бременност. И двете ми берменности ги установиха с ехограф около седмица след закъснението.
Желая ти късмет Simple Smile

# 13
  • Мнения: 51
Незнам какво се чудиш?!
Бременна си!
А колкото до настоенията-тепърва започват да се сменят.Не му се плаши.Резултатът е прекрасен
Честито!!!!! smile3501

# 14
  • Мнения: 998
Благодаря,момичета,наистина сте много,ама много мили newsm51
Пожелавам ви весели,красиви и най-вече здрави бебчета Heart Eyes  bouquet

# 15
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

Пожелавам ти лека и безпроблемнна бременност!  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 7 033
ЧЕСТИТО, Бианка! Лека бременност и здраво бебче.

# 17
  • Мнения: 3 456
И аз мисля, че си бремена !!!  bouquet
Иска ми се да ти честитя, когато го потвърди лекар, но понеже вече се е започнало с честитките- Желая ти прекрасни емоции през бременността, леко раждане и едно много здраво и красиво бебе newsm51

# 18
  • Мнения: 1 264
Имах същите симптоми като теб.  Peace
Стискам палци всичко да е нормално. На обикновен видеозон може да се види чак след две-три седмици. При мен беше така. търча при доктора още на третия ден от закъснението и той каза, че може и да не съм бременна, рано било да се каже. Следват дълги обяснение защо... Извика ме пак след две седмици и тогава вече потвърди на 100% бременност.

# 19
  • Мнения: 374
При 4-дневно закъснение ме гледаха на обикновен ехограф, беше съдбовен ден за мен!Така че бягай на преглед!

# 20
  • Мнения: 998
Момичета,а болки,наподобяващи ПМС,но по-слабо изразен имали ли сте? Blush

# 21
  • Самоков
  • Мнения: 561
Аз имах такива болки, даже си мислех, че е понеже трябва да ми дойде. Не се притеснявай, това е нещо нормално. Леко бременеене и здраво бебче! Peace

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета,а болки,наподобяващи ПМС,но по-слабо изразен имали ли сте? Blush
Аз имах такива болки, особено през първата бременност. Предписаха ми да пия Но-Шпа.
Посети гинеколог в най- скоро време, за да ти каже той какво трябва да правиш. Peace
Пиеш ли фолиева киселина?

# 23
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз знам, че се ходи една седмица след закъснението на лекар, за да се види и то на вагинален ехограф, които не бива да те притеснява. За да се види, че е маточнабременност и не е кухо яйце и т.н. Аз едва устисках и докторат 2-3 минути търси плодното сакче  newsm03 с вагиналния ехограф, но го видяхме най-накрая. Но тогава още не се виждаше ембриончето. После и то се появи де. Скоро го чакаме да се появи на бял свят и да си го гушнем- вече оформено човече smile3521
Честито.   bouquet

# 24
  • Мнения: 533
Честито,миличка! Аз отидох на лекар 10 дни след теста ,но понеже нямах търпение му се обадих веднага и това изчакване беше по препоръка на д-ра. Успех ти желая и лека бременност! Peace

# 25
  • Мнения: 998
Благодаря момичета за милите думи newsm51
Ще пиша как е минал прегледа.
Иначе фолиева киселина пия (макар,че има дни,в които съм пропускала Confused)от около 4 месеца.

# 26
  • Мнения: 819
На тоя етап е рано за видеозон.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
На четвъртия ден от закъснението при мен се видя на коремен ехограф. Преди година по това време Laughing

Честито  bouquet

п.п. И болките като пред мензис ги имах, нормално е.

# 28
  • Мнения: 617
След два положителни теста няма съмнение.
Тичай при лекаря и да се върнеш с потвърждение на прекрасната новина.
Прекрасна бременност и здраво бебче накрая ти желая!

# 29
  • Мнения: 990
След два положителни теста няма съмнение.
Тичай при лекаря и да се върнеш с потвърждение на прекрасната новина.
Прекрасна бременност и здраво бебче накрая ти желая!
Peace

# 30
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Честито!
лека бременност

# 31
  • Мнения: 4 621
честито, бременна си  bouquet
След 3 положителни теста няма място за съмнение.
Следващата стъпка е преглед с вагинален ултразвук Peace За бялото течение, в повечето случаи е нормално за ранна бременност Peace

# 32
  • Мнения: 260
3-те теста не грешат!  Wink
Честито!   bouquet
Лека и безпроблемна бременност!

# 33
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Честито!!!! newsm51 newsm51 newsm51Щом имаш  EFP,бързай на лекар да потвърди и не му мисли!!! smile3521

# 34
  • Мнения: 998
Момичета,бях много притеснена,защото получих кафеникаво зацапване
Днес лекар установи бременноста ми с коремен видеозон.Видя се плоден сак.Заради зацапването ми изписа "дуфастон" за задържане.

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Момичета,бях много притеснена,защото получих кафеникаво зацапване
Днес лекар установи бременноста ми с коремен видеозон.Видя се плоден сак.Заради зацапването ми изписа "дуфастон" за задържане.
Честито за плодното сакче!!!

Слушай доктора, пий си хапчетата и се пази!  Peace

# 36
  • Мнения: 998
Благодаря  bouquet.След една седмица пак ще отида на преглед.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 424
ЧЕСТИТО!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 38
  • Мнения: 689
Честито!!!  smile3501
Пази се. Желая ти лека бременност!

# 39
  • Мнения: 998
Благодаря,момичета  bouquet
Сега съм по-спокойна и след като изпих дуфастона зацапването засега спря,дай Боже да не се появи повече Praynig
Малката черна точка,която видях на монитора беше най-прекрасната гледка,която бях виждала Heart EyesМоето бебе Heart Eyes  261uu Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт