Разни екологично икономически размисли

  • 2 283
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Мисля, че може много да се направи, но не е в интерес на някои хора. Доста по-важен е бизнесът от спасяването на света.

или оЩе, 4аст от неЩата, които могат да се направят се бавят (тук, в Италия имам предвид), заЩото първо трябва да се организира лоби_то от ве4ните всеизвестни, които да могат да пе4елят от това неЩо. визирам закона за фотоволтаико, май отговаря на колекторите, за които говори Ве4ерница, който беШе изкуствено бавен и приет 4ак сега, когато факти4ески бяха принудени от ЕС.
на мен ми се струва, 4е бяхме говорили ве4е на тази тема, но лоШо няма, колкото пове4е, толкова по_добре.
4увствителна съм, интересувам се, смятам, 4е сме задължени вси4ки да го правим,  смятам, 4е първо и най_важно е да се работи върху съзнанието на хората и в развитите и в развиваЩите се страни, където за съжаление, или хората не са информирани, или не им пука изобЩо. някои (ли4ен опит с бг приятели), от забогателите, отказват категори4но да разсъждават по въпроса, заЩото, казват, нямат намерение да си "смъкват стандарта"  Shocked

# 16
Феиам в Италия положението е трагично. На много места все още не могат да ги накарат да си разделят боклука. Чак тази година се налага със закон ползването на биодизел, Германия в това отношение е светлинни години напред. Никакви природни ресурси като дъжд, слънце, вятър не се ползват или почти не се ползват. Градският транспорт е на такъв хал (поне в Милано), че масово се ходи с кола на работа (ако тръгнеш с колело си самоубиец) и т.н. и т.н.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 12:03 от gioia

# 17
  • Мнения: 1 909
Само нещо да вметна за соларните колектори - защото и аз много размишлявам върху всички тези въпроси и се интересувам.
Има едно малко НО - слънчевите батерии са направени от вредни материали, които трудно се разграждат - къде ще се изхвърлят и преработват тези батерии? Първо трябва да се разреши този въпрос

# 18
  • Мнения: 11 313
Само нещо да вметна за соларните колектори - защото и аз много размишлявам върху всички тези въпроси и се интересувам.
Има едно малко НО - слънчевите батерии са направени от вредни материали, които трудно се разграждат - къде ще се изхвърлят и преработват тези батерии? Първо трябва да се разреши този въпрос
Кое им е вредно на материалите на батериите.
Всичко е на базата на силиция. Пясък.

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Само нещо да вметна за соларните колектори - защото и аз много размишлявам върху всички тези въпроси и се интересувам.
Има едно малко НО - слънчевите батерии са направени от вредни материали, които трудно се разграждат - къде ще се изхвърлят и преработват тези батерии? Първо трябва да се разреши този въпрос
Кое им е вредно на материалите на батериите.
Всичко е на базата на силиция. Пясък.

взе ми думите от устата. за4удих се дали неЩо не съм разбрала  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 292
и друг е въпросът , наистина ли имат смисъл само когато са на южната страна на покрива? Понякога е невъzможно да се сложат на южната. При нас от южната страна покрива е отвесен , и отzад от север е полегат. Къде ли биха могли да се zакрепят подобни колектори?

# 21
  • Мнения: 1 909


But the challenge has been in making a thin film that is as efficient and durable as silicon. And then there's the matter of pollution – some thin-film materials may be too polluting. Thin-film technology has been developed using cadmium, telluride and selenide, but there are environmental concerns about the manufacture and disposal of these heavy metals. But now there's a new development, which could lead to clean and efficient thin film solar panels.

http://www.acfnewsource.org/science/solar_film.html

# 22
  • Мнения: 720
МНОГО ми се иска да поди6ам въздуха които са ди6али преди 100 години например.....да дам на децата си истински 4исти плодове направо от дарвото и да им дам кристално 4иста вода.....до каде сме стигнали ...да ме4таем за не6та които ни биаха дадени даром ,никога ниама да знаем какво е да вди6а6 глъдка въздух без да си напълнил дробоветв си с тежки метали и отрови.... #Cussing outбиасна сам.

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


But the challenge has been in making a thin film that is as efficient and durable as silicon. And then there's the matter of pollution – some thin-film materials may be too polluting. Thin-film technology has been developed using cadmium, telluride and selenide, but there are environmental concerns about the manufacture and disposal of these heavy metals. But now there's a new development, which could lead to clean and efficient thin film solar panels.

http://www.acfnewsource.org/science/solar_film.html

това се отнася до една разновидност на един от двата вида модули : този със филм. другият, който за момента, поне тук е по_разпространен (или Ще се разпространи) е "кристален модул" (сори, ама Ще италианизирам вси4ко, дано ме разберете), който е направен от алуминий и силиций (? Si ). и двата метала не са токси4ни и могат да се преработват и използуват отново по съЩото предназна4ение.
като сложим, 4е трайността е към 50 години (после, 4е ги сменят на 20/25, заради ново технологии, е друг въпрос), ми се струва, 4е проблема не е огромен.

във всеки слу4ай, и при модулите на филм, ако се използва сами силиций, проблема не съЩествува.

това, доколкото знанията ми на абсолЮтен профан, позволяват. никаква претенция.  Peace

# 24
  • Мнения: 11 313
Фейам, точно такива, каквито ти описваш, се произвеждат тук и затова бях така учудена от споделената информация от Чумби. Не съм чула тук за кадмий и телур в тукашните колектори.

# 25
  • Мнения: 1 909
Само мога да се радвам че по вашите места е по-различно и да се надявам. Явно сме изостанали тук. Аз споделям това, което ми беше отговорено, като се заинтересувах, защо тук няма слънчеви инсталации, след като имаме толкова силно слънце и толкова дълго време през годината.
Другото е, че няма достатъчно компании, които се занимават с това - най-близката до нас е на около 150 км.

Наскоро дойде да ни зарибява една агентка за реверсивен климатик, и между другото спомена, че живеели в къща със слънчево пано. Аз естествено, веднага се развълнувах, но тя каза, че не го използували (било от предния собственик), защото стъклото се спукало през зимата и няма кой да го ремонтира.  Sad

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Само мога да се радвам че по вашите места е по-различно и да се надявам. Явно сме изостанали тук. Аз споделям това, което ми беше отговорено, като се заинтересувах, защо тук няма слънчеви инсталации, след като имаме толкова силно слънце и толкова дълго време през годината.
Другото е, че няма достатъчно компании, които се занимават с това - най-близката до нас е на около 150 км.

Наскоро дойде да ни зарибява една агентка за реверсивен климатик, и между другото спомена, че живеели в къща със слънчево пано. Аз естествено, веднага се развълнувах, но тя каза, че не го използували (било от предния собственик), защото стъклото се спукало през зимата и няма кой да го ремонтира.  Sad



не ми се вярва Франция да е по_назад от Италия Shocked
може би проблема е действително в липсата на продав4ици.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 7 091
Записвам се за темата, защото много ме вълнува, ще я прочета малко по-късно, че сега дребните не ме оставят на спокойствие.  Peace

# 28
  • Мнения: 563
Аз съм съгласна с Диди. И на мене ми прави впечатление, че в това отношение имигрантите се интегрират най-скорострелно. Не разбирам и това претопляне на обществените места през зимата и съответно хладилните климатични температури, които се поддържат през лятото. Защо се прави?
Така е, Диди е права. САЩ са най-големите виновници - около 34% от световното замърсяване се пада на тях, поне така прочетох скоро.  Най-важното според мен е да бъдат принудени да ратифицират протокола от Киото. От там трябва да се почне.
И аз не разбирам тия температурни разлики от по 20-25 градуса - зимата можеш да получиш удар от топлината в затворените пространства, а лятото понеже съм от зиморничавите в молове и магазини за хранителни стоки си обличам дънково яке, което мъкна с мен като малоумна в жегите. Не разбирам защо се прави, едва ли на някой му е комфортно да взезе от 31-35Ц жега навън в хладилник с температура близо до 5-6Ц колкото е около хладилните камери в супера. Типичен пример на неоправдано разхищение без никакъв смисъл. Сигурна съм че ако само в моловете поддържат около 5-10 градуса по-висока Т през лятото вместо да ги замразяват отвътре, то икономията на ток би била огромна!
 
 
 

# 29
  • Мнения: 7 091
Ние имаме огромно желание да си сложим инсталация за събиране на дъждовна вода, както и слънчеви панели ( на идеално място сме за това), но тук възниква проблема с парите. Понеже не знаем колко дълго ще се задържим тук ( всичко зависи от работата и перспективите), не всеки може да извади $20.000 за слънчеви панели и още $5000 за инсталация за събиране на дъждовна вода. Това са ни просто непосилни суми, при положение, че изплащаме къща и т.н.
Ако пък да речем все пак ги купим, изплащат се бързо, но ако ни се наложи да се местим? Едва ли някой ще даде повече пари за къщата заради това, по простата причина, че въобще не им пука, къщата ще стане труднопродаваема, ние ще загубим маса пари и освен това на новото място ще трябва да започнем отначало.
МНОГО искаме да се възползваме от тези две неща, но още не сме намерили изгоден вариант за това. Същата работа и с хибридните коли.  Confused Просто за да може човек да си позволи тези екологични продукти трябва да разполага с пари, които средния потребител просто няма. Дали не би могло да се направи нещо за това да са по-достъпни тези неща? ВИе как се справихте с финансовата страна на въпроса? newsm78

Иначе си събираме разделно боклука, децата ги учим да не разхищават и т.н., но това са мноооого малки мерки, в сравнение с тези, които трябва да се вземат, че да има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт