Разни екологично икономически размисли

  • 2 275
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 650
Нещо не мога да разбера за какво говорим.Малко като да открием колелото маи newsm78Първо САЩ е огромна страна и естествено че най големия виновник ще е тя и всички тези неща за които говорите се правят-мога много примери да дам-от посадяването на дървета, рециклиране на боклука, използване на алтернативен вид енергия, нови технологии и какво ли не... и найголемите компании са под лупа и го правят. А личната безотговорност и незаинтересованост е отделен въпрос, после идват и парите Stop. Само няколко примера ще дам-за слънчевите батерии по покривите(в някои щати ти дават кредит за 50% от сумата и ако покрива така или иначе е за смяна..), кредит за тях и за уреди които са енергоспестяващи, една от най-големите компании за строене на къщи мисля че за всяко отсечено дърво посадява две и не на последно място революционна технология на най новия самолет на Боинг, която ще намали консумацията на гориво с поне 20%, даже по тази прична се смени времето сега с около 3 седмици преди европа. Че се разхищава е ясно, но това пак е въз основа на лична безотговорност повече отколкото на страната-просто е по евтино-затова ябълките в магазина с камерата са 1;70 а паунд а в онези магазини където нямат хладилник стоят отвън на дъжда и в магазина е гадно мирищещо са 39 цента на паунд. Като си помисля колко хора стоят някаде и се чешат по главите и представят разни диаграми откъде може да се спести... JoyВъв всеки един проект има околната среда и замърсяването и и как може да се направи по-добре от преди. А това че са консуматорско общество-спор няма-но цените позволяват.

# 31
  • Мнения: 7 091
Лана, дай малко информация къде пише за този кредит от щата за слънчевите панели? Praynig

# 32
  • Мнения: 650
Наш приятел работи може би 10 години за компания която е швейцарска и го премести тук и после не знам как точно той си основа компания със съдружник естествено в Лос Анджелос и той ни е казвал ако си смениш покрива с такъв 50% ти връщат парите-не знам на какво ниво е тази програма, но продукцията им е продадена за 10 години напред.Той даже ни показа като му бяхме на гости покриви-аз поне не направих разлика, но това е щат с много слънце през годината. При нас доста вали, но скоро в местния вестник четох че започват разни къщи да строят по специален начин и ги водят http://seattletimes.nwsource.com/html/realestate/2003628451_zeroenergy21e.html
Естествено кпд-то на тези панели не е толкова високо, мисля че тои казваше за 20%, но със сигурност знам че съществуват естествено по-скъпи които се използват от НАСА и са три пъти повече-тези телескопи които изпращат в космоса използват слънчева енергия. Не знам за твоя щат-ти можеш по така да се ориентираш. Аз мога да го питам по е-маил и ще ти пиша ако разбера нещо че той е малко труден Laughing

# 33
  • Мнения: 7 091
Наш приятел работи може би 10 години за компания която е швейцарска и го премести тук и после не знам как точно той си основа компания със съдружник естествено в Лос Анджелос и той ни е казвал ако си смениш покрива с такъв 50% ти връщат парите-не знам на какво ниво е тази програма, но продукцията им е продадена за 10 години напред.Той даже ни показа като му бяхме на гости покриви-аз поне не направих разлика, но това е щат с много слънце през годината. При нас доста вали, но скоро в местния вестник четох че започват разни къщи да строят по специален начин и ги водят http://seattletimes.nwsource.com/html/realestate/2003628451_zeroenergy21e.html
Естествено кпд-то на тези панели не е толкова високо, мисля че тои казваше за 20%, но със сигурност знам че съществуват естествено по-скъпи които се използват от НАСА и са три пъти повече-тези телескопи които изпращат в космоса използват слънчева енергия. Не знам за твоя щат-ти можеш по така да се ориентираш. Аз мога да го питам по е-маил и ще ти пиша ако разбера нещо че той е малко труден Laughing

 Много ти благодаря за информацията! Аз бях гледала на няколко сайта, бяха писали, че тук точно в нашия град има голям потенциал, а и наистина е много слънчево ( когато не вали сняг  Joy). АКо можеш да го питаш ще е чудесно!

# 34
  • Мнения: 486
Лана, дай малко информация къде пише за този кредит от щата за слънчевите панели? Praynig

Tandoori, ето тук можеш да видиш дали щата има solar power rebate program:
http://www.premierpower.com/solar_energy_residential/solar_rebat … am_incentives.php

Намерих и това:

What are some of the financial incentives for installing a Photovoltaic (PV) system?

New York State is strongly supporting the installation of PV systems.
· Sales tax exempt as capital equipment (ST-124)
· Systems under 50kw can qualify for NYSERDA (New York State Energy Research and
Development Authority) rebates of $4,000 to $4,500 per kw (PON-716)
· NYSERDA Energy Smart Loan Fund can reduce borrowing costs by 400 basis
points (4%)
· Systems under 10kw on residences can qualify for an income tax credit of $1,500
per kw up to $3,750 (IT-255)
· 30% Federal tax credit for commercial installments
· $2000 Federal tax credit for residential installments
· State rebates can total 60% of a PV system’s total cost!

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 02:31 от Ellie

# 35
  • Мнения: 11 307
Тандури, ние много искаме да си сложим слънчеви колектори, но тукашната продукция не позволява слагане на друг освен южен скат на покрива, а нашия е изток-запад. Twisted Evil
В Германия произвеждат колектори, не батерии. Разликата е, че колекторите събират минималното количество светлина, което може да проникне през облаците и го натрупва.
Не е необходимо да е непрекъснато слънчево, както в Испания или Южна Франция.
Произвежда се за скандинавските страни и за страни, където често вали (Холандия, Англия, Ирландия, Белгия и тн).
За финансирането на проекта"дъждовна вода" се погрижих аз  с работата си на борсата. Иначе никой не ти отпуска заем, ако нямаш трудов договор и поне 3 фиша за заплатата. Семейната си ситуация сега няма да я коментирам. За кредитодаващите се водя "на свободна практика" (сиреч с непостоянен доход, а и то си е така).

# 36
  • Мнения: 2 292
щом Вечерница е проверила и може в ДЕ само на южни склонове ... zначи у нас няма как да се инсталират  Sad
Друг въпрос, трябва ли да е полегато, или може да се сложат и на навеса на балкона (той е масивен) или отвесно на стена?

# 37
  • Мнения: 11 307
щом Вечерница е проверила и може в ДЕ само на южни склонове ... zначи у нас няма как да се инсталират  Sad
Друг въпрос, трябва ли да е полегато, или може да се сложат и на навеса на балкона (той е масивен) или отвесно на стена?
Затова трябва да питаш фирмите производителки.
Една, за която се сещам е Шюко (Schüco) - те правят по принцип пластмасови прозорци, но предлагат и монтаж на колектори.
Още нещо се сетих. Сега у нас още върви субсидирането на такива проекти от държавата.
Познавам един застрахователен агент, който се занимава и с това.

# 38
  • Мнения: 2 292
щом Вечерница е проверила и може в ДЕ само на южни склонове ... zначи у нас няма как да се инсталират  Sad
Друг въпрос, трябва ли да е полегато, или може да се сложат и на навеса на балкона (той е масивен) или отвесно на стена?
Затова трябва да питаш фирмите производителки.
Една, за която се сещам е Шюко (Schüco) - те правят по принцип пластмасови прозорци, но предлагат и монтаж на колектори.
Още нещо се сетих. Сега у нас още върви субсидирането на такива проекти от държавата.
Познавам един застрахователен агент, който се занимава и с това.
ние имаме и друг проблем, покрива си е само над нас (покрив, таван ... ), но се водим в жилищен комплекс с  общ иzглед и трябва да се види, дали не трябва да питаме всички собственици, да не им раzвалим иzгледа с тъпите си батерии  #Crazy #Crazy #Crazy

# 39
  • Мнения: 650

Tandoori,виж това на първо време
Първия линк има  useful links за тези кредити
http://www.goldensolar.com/index.html

http://realtytimes.com/rtcpages/20060116_solar.htm
Това не по темата, но нищо
Вечерница браво! За мен борсата е тъмна история и хич и не смея да рискувам повече отколкото в плановете предложени от моя работодател. За мен наистина си е full time job!А това с кредита е така нажсякъде но като че ли тук в последно време има много "алтернативни" кредити -свят да ти се завиеSimple Smile

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 16:31 от Lana2004

Общи условия

Активация на акаунт