Не иска да се къпе

  • 1 968
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Имам проблем с моето малко съкровище, чието любимо занимание беше къпането.
От 3 дни само като види банята започва да плаче, а ако се опитам да го вкарам в банята направо пищи.
Нямам идея какво става  Rolling Eyes Сутрин и вечер мием дупето на мивката и няма проблем.
Майка ми днес му дала да си играе с играчки в един пълен леген с вода, но в коридора  Shocked
Няма проблем, но трябва ли да влезе в банята и по-специално във ваната е ужас.
Не знам какво да го правя, страх ме е че ако го насилвам ще стане по-лошо.
Днес реших да не го къпя, е хубаво ама след ден два все пак трябва и тогава какво?
Имали ли сте такъв проблем, някакъв период ли е?
Помагайте моля ви  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами доколкото си спомням и Ния беше в един момент така- отказваше да се къпе (само че ние ползвахме направо душа) и това продължи около половин година. Всеки път увещания и ревове. Но в един момент сестра ми влезна с нея и я изкъпа без проблем. Установихме, че проблемът е бил в обливането с вода на главата. Сестра ми я научи да си я вдига назад, така че да измиваме само косата, без да мокрим лицето и писъците престанаха. Лицето известно време бършехме само с мокра кърпа.
Явно има нещо, което го притеснява...да не му е влезнало шампоан в окото или вода в нослето... изобщо нещо, което да го е стресирало и затова да отказва Thinking

# 2
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не се притеснявай и ние доскоро бяхме така,а сега сама ни припомня ,че е време за баня.Причината при моето момиченце беше -да не й  влиза вода в очите и се обливаме -главата -назад.За влизането в банята -имахме период в който изпитваше ужас и затова решихме в корито ,но и в него бяха едни борби,крясъци.......Слава Богу вече всичко е наред-не насилвайте детето,защото този период може да продължи по дълго време,по добре се опитайте да разберете коя част от къпането му е неприятна и проблема ще бъде решен навреме без травми. Grinning

# 3
  • Мнения: 2 700
И дъщеря ми имаше подобен период (не помня точно кога). Купих й хубава гъба, която кръстихме Поли (тя така реши) и всеки път като влизахме в банята аз започвах да говоря от името на гъбата. Поли разказваше нещо, дъщеря ми й отговаряше и всичко си дойде на място.

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Опитайте да разнообразите процедурата, сложете го в леген на пода на банята (не във ваната), ако има възможност и действайте със слаба струя на душа или с малка кофичка (може от шарените за пясък).

Този период при нас продължи от шестия месец, та почти до средата на втората година. Незнайно защо изведнъж започна да се мята зверски в коритото, не успявахме да я удържим с баща й. С миенето на ръце и дупе на чешмата нямаше никакъв проблем, пробвахме две вечери да не й мием главата - пак същата работа.
Накрая кръстът ми даде фира и реших проблема кардинално - влизах с нея в банята (ние сме с телефонен душ), с едната ръка държах детето плътно до мен, с другата мажех и поливах. Беше малко като в оня виц за турската баня (с другия крак докъдето стигна...)- детето пищи и се мъчи да излази нагоре по главата ми, на мен ми се реве, но пея разни бодряшки песни, таткото, строен с хавлията отвън, кърши ръце и непрекъснато подвиква "какво става". Joy Joy Joy
Циркът престана на първото море - толкова я впечатли и стресна огромното количество вода, че банята й се видя уютен пристан, още повече че и размерите и душът напомняха нашите. Само дето явно оттогава й залегна в главата, че в баня се пее. Laughing 

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Това явно е етап през който всички минават.
И ние имахме такъв период с голямата, който както са казали момичетата изкара 6 месеца. Двама човека с мъка успявахме да изкъпем една малка маймунка. То не би кандърми, играчки и какво ли не. И тъкмо бях вече решила че ще си я караме все така и тя изведнъж се промени и започна да плаче като я вадим от водата.
И според мен има връзка с водата, която влиза в очичките и отива по лицето и страха от нея. Ние къпехме една кукла. Аз къпя щерката, тя си къпе куклата. Абе мила родна картинка.
Като успокоение мога да кажа, че се израства, но в момента пожелавам здрави нерви и търпение. Hug Hug Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Имам съвсем пресен опит...
Около седмица отказваше да влезе гола в банята/ все още я къпем в корито на стойка/. С миенето на ръце, лице и дупе нямаше никакви проблеми. Пробвах какво ли не - да я къпя под душа с мен, да я къпя в леген- рев и истерии, че и после трудно се успокояваше. Принудих се два дни да мия само ръце, лице и дупе на мивката Sick.
На следващия ден в кухнята й дадох едни пластмасови чашки да си прелива вода/много обича/ и по някое време ей тъй между другото водата "свърши" и предложих да отидем в банята и там да продължи да си играе без изобщо да споменавам думата къпане. Номерът мина и вече три дена не сме имали подобни проблеми. Явно е период...

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 10:46 от Polly N.

# 7
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми имаше период (кратък),в който ревеше неистово,когато дойдеше време за косата.От есента насам и мия косата през ден и горе-долу тогава започна пак да пищи и да не иска да се къпе-този път цялата,не само косата.След това се усети и започна да се пазари да не и пипам косата.Щом и вържа косата преди баня,спокойна е,ако не-започват се уговорки,а нерядко и тръшкане Confused И досега е така Tired
И моето мнение е,че неприятното чувство идва от стичащата се по лицето вода,която влиза във всяка дупка по пътя си-очи,нос,уста.

# 8
  • Мнения: 3 740
Опитай да го миеш известно време само с душа, може би промяната ще му се стори интересна. Както са ти писали и другите момичета, мийте косата с отметната назад глава, децата най-много се плашат от вода в очите, носа и устата. Камен плува, скача в басейн, гмурка се без проблем, но и досега не понася водата от душа да се стича по лицето му.

# 9
  • БГ
  • Мнения: 350
Опитай да го миеш известно време само с душа, може би промяната ще му се стори интересна. Както са ти писали и другите момичета, мийте косата с отметната назад глава, децата най-много се плашат от вода в очите, носа и устата.
Peace при нас освен че главата се отмята назад и с поджвижния душ се мие косата, на очите се слага една малка хавлиена кърпа малкия сам си държи и без нея не влиза в банята и според мен проблема е с влизането на вода в очите

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Период е, спокойно, ще отмине. И при нас го имаше, започна внезапно, без видима причина. Дотогава я къпехме в корито. Като стана проблемът, започнахме да я къпем в детско надуваемо басейнче /което бяхме купили за морето/ и го правехме в хола, че и тя не искаше да влиза в банята. Вземахме една кофа чиста вода и полевахме с канче от нея. Много пищеше, като и миехме главата, затова почнах да мия главето само веднъж седмично, независимо, че къпането остана на 2-3 дни. Но не престанах със самото къпане, защото хигиената е важна, пък и да не свиква да се налага. Постепенно нещата се нормализираха, отне около 4-5 месеца и сега пак се къпе в коритото в банята.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ние имахме същия проблем с дребния. Преди около 1г. изпадаше в истерия щом тръгнехме към банята и беше истинско мъчение да го капем ревеше през цялото време. След това, реших, че така няма да стане и реших да му разнообразя капането да не е прав под душа, а върнахме коритото, пълно с различни играчки (плуващи) лодки, патета, жаби, кофички, лейки и т.н. всичко интересно за игра и се оправи. Но първо трябва да го слагаме в празно корито и след това докато си играе вътре да палнем вода иначе пищи че му било горещо (и разхлаждаме водата докато накраястане направо студена и пак пищи, че била гореща) или че било студено (а тя е топла) и иска да става.

# 12
  • Мнения: 3 146
И синът ми изпадна в истерия миналата година. И досега го къпем не в банята, а в леген в хола. Пестим и топла вода, а и в банята е много студено.

# 13
  • Мнения: 1 893
И ние го имахме този проблем доста дълго време- не даваше да й мия косата и никакви хитрини и обещания не помагаха. Преди два месеца купих козирка за баня/ мисля че на Чико/ и оттогава е по-лесно.

# 14
  • Мнения: 4 181
bacio дай да я видим тази козирка моля те  Praynig

Момичета, много ви благодаря за мненията и  подкрепата  Hug
и аз реших, че е някакъв период, ама дано не е толкова дълъг колкото казвате  ooooh!

Баща му днес се прибра от командировка и мисля той да пробва да го къпе без да го полива въобще  Tired

А иначе с душа пробвах при това му поливах само по тялото без главата и пак пищи  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт