РаботеЩи майки, как се организирате?

  • 20 788
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
feiam,
това да се повтаря едно ядене 2 пъти е мъст,иначе издъхвам; друг номер е да се готви много и да се замръзява,но това нещо не го усвоих..
книги и аз чета бре,напоследък мисля да взема да слушам в колата книги на диск..
ми имаме по 5 ката дрехи,децата и повече..пера абсол.само уикенда,обикнов. 2 перални,иначе няма кога;
време за губене абсол.няма,права си съвсем,но аз и не обичам,затова не ми липсва
не пия хич.. (баси скуката се оказвам Sick) и изобщщщщщщщщщщо не се разстройвам че прозорците съм ги мила за последен път преди 3 години..
А! много важно се присетих ох ЛЛКоол-не гледам ТВ,ама хич(сборно 2 часа на седмица я се събере,а не..и ние сме с тиво)


# 16
  • Мнения: 1 909



Феям, има разни трикове за трансформиране на старо ядене в  чисто ново и неузнаваемо - даже в моята готварска книга има цял раздел с рецепти посветен на това - как да се използуват разни останали ястия.
П.С. И аз искам време за аперитивче!!  Grinning И си го намирам  Виж за книжката, малко по-трудно - единствено в тоалетната (с извинение) Embarassed

# 17
  • Мнения: 2 032
А, да, чувстото на вина е типична женска реакция. Не страдам.

Забравих да спомена, че и ние (почти) не гледаме телевизия. На мен ми се събират 1-2 часа на седмица (в зависимост дали ще гледам 1 или 2 епизода на Desperate Housewives късно вечер  Mr. Green)

Ъм, тези slow-cookers се споменават в американски и канадски книги, дали да не закупя?  newsm78 Какво друго готвите в тях? На принципа на таймър ли действат? Ами, таковата, ако сутринта оставя пиле, няма ли до вечерта да се развали?  Embarassed

# 18
  • Мнения: 714
книжката я бях видяла, ама я снобирах, слагайки я под класификацията на поредния американски наръ4ник  Embarassed, Щом казваШ, 4е си струва, Ще взема да я прегледам.


абе да ти кажа не е наръчник, написана е с друга цел, според мен да популяризира козметичната линия на Мери Кей. Но имаше много хубави "рецепти" за справяне за работещи жени с деца. Естествено, написана е с надъхващ американски стил (не че е лошо де), от сорта "ти можеш!", "ти ще се справиш!". Не знам доколко ще ти допадне, аз си я попрочитам като ми се скапе настроението.

# 19
  • Мнения: 3 367

Ъм, тези slow-cookers се споменават в американски и канадски книги, дали да не закупя?  newsm78 Какво друго готвите в тях? На принципа на таймър ли действат? Ами, таковата, ако сутринта оставя пиле, няма ли до вечерта да се развали?  Embarassed
аз готвя почти всичко; пилето си става супер; минусите са че заема място тоз уред и цялата къща мирише на бобо 10 часа та се просмуква гадно..на принципа на бабиното гърне е-адски ниска Т много дълго време,има и самоизключващи се,моят е по-прост
ако гугълнеш слоу кукър ресепиш ще видиш,правят се и десерти и супи и пр..

# 20
телевизия и аз малко гледам, защото заспивам
тоалетната, с извинение, е много добро място за четене, а и си сам, обиковено
Анетте тук номера с едно и също ядене не върви, както казва Феиам, но пък за сметка на това се готви наистина бързо.

# 21
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124



Феям, има разни трикове за трансформиране на старо ядене в  чисто ново и неузнаваемо - даже в моята готварска книга има цял раздел с рецепти посветен на това - как да се използуват разни останали ястия.
П.С. И аз искам време за аперитивче!!  Grinning И си го намирам  Виж за книжката, малко по-трудно - единствено в тоалетната (с извинение) Embarassed

без извинение. и аз като дам фира там се затварям Laughing

абе хора, с яденето не знам как го правите този номер  Rolling Eyes. мъж ми обЩо_взето вси4ко яде, оба4е към разни фантасти4ни манджи е леко недовер4ив Simple Smile. голямата ми Щерка е безумие : яде 5 неЩа, ниЩо не иска да опитва, по_скоро на препе4ена филия Ще стои. Tired
малката... уж ядеШе вси4ко, голям кеф ми беШе, сега и тя запо4ва да мърмори.

chumbi, явно никоя от нас не се прибира в къЩи късно, само Джоя видях, 4е има по_такива 4асове, та затова го намираме. оба4е, да ре4ем, оЩе едно дете не се 4увствам в състояние да гледам при тези условия, еле пък неЩо да му осигуря за бъдеЩето.
американките май гледам, са възприели мисленето "да се оправя", аз докато нямах деца бях сигурен поддръжник на което... сега оба4е не...  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 367
много сте му отпуснали края щом имате време да четете в вц Grinning; аз рядко влизам сама там,поне 1 има с мен..
аз редувам- мусака-супа и салата-мусака- супа(същата ма със сметана или някавко подобрение) и друга салата..и ето на станало четвъртък..абсурд ми е да готвя всеки ден,шапка доземи на к се справя с това..
и който мърмори си ляга гладен,капризи от децата не търпя изобщо за храни!

# 23
много сте му отпуснали края щом имате време да четете в вц Grinning; аз рядко влизам сама там,поне 1 има с мен..
аз редувам- мусака-супа и салата-мусака- супа(същата ма със сметана или някавко подобрение) и друга салата..и ето на станало четвъртък..абсурд ми е да готвя всеки ден,шапка доземи на к се справя с това..
и който мърмори си ляга гладен,капризи от децата не търпя изобщо за храни!


не ставаш ти за италианска булка  Joy

# 24
  • Мнения: 11 313
Работещи от къщи приемате ли в темата? Wink

# 25
  • Мнения: 2 032
Давай, целта не е да се делим на лагери  Naughty

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Работещи от къщи приемате ли в темата? Wink

абе приемаме всекакви, стига да дават акъл  Mr. Green

много сте му отпуснали края щом имате време да четете в вц Grinning; аз рядко влизам сама там,поне 1 има с мен..
аз редувам- мусака-супа и салата-мусака- супа(същата ма със сметана или някавко подобрение) и друга салата..и ето на станало четвъртък..абсурд ми е да готвя всеки ден,шапка доземи на к се справя с това..
и който мърмори си ляга гладен,капризи от децата не търпя изобщо за храни!


не ставаш ти за италианска булка  Joy

да не говорим за снаха.  Joy

Анет, гледам дъЩеря ти е на годините на моята малка, ами тя е баШ в период на капризи за яденето, аз съЩо търпя много малко капризи, оба4е, к'во, тя си изпие млякото после и нема проблеми. Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 032
Хе-хе, обаждам се сега на моя да му съобщя, че още един уред ще тропна в кухнята (slow cooker) и той наблюдателно ми припомни, че тя и печката ни има таймър, ако толкова ме опиянява идеята.

# 28
  • Мнения: 1 909
Ах, Феям, и аз имам един такъв злоядко в къщи, добре че малката поне засега не ми прави такива номера. А пък таткото и той е малко специален. Но като има една "баница", или тарт- о -нещо си (спанак, праз, броколи), поне предястието е осигурено. Големия понякога кара само на това. Много ядем риба, а тя се приготвя лесно. Зеленчуци на пара... а събота и неделя готвя нещо по-сготвено, може даже и българско като мусака, пълнени чушки...

Ами и да искам не мога да се прибирам по-късно, защото тогава свършва работното време на гледачката. Понякога, като днес, се налага да остана по- докъсно, та се примолвам на свекитата да погледат и двамата, но не искам да прекалявам.

А, телевизията и ние никак не я гледаме. При този жив театър в къщи, каква ти телевизия Grinning

# 29
аз съм пропуснала да спомена, че таткото се прибира в 18.00, та освобождаваме бабата, затова няма проблеми да се прибирам късно

иначе бях казала, че ще го давам на ясла, но те много държат да го гледат (до 3 години)- направо се подмладиха с 10 години тeзи хора - голяма радост им е (спестих си някое еуро и болести)
ходи 2 сутрини в седмицата на занималня, все пак да контактува с деца

Общи условия

Активация на акаунт