РаботеЩи майки, как се организирате?

  • 20 791
  • 172
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 292
Привет  Wink
Готвя всеки ден и не толкова zа да е топла, колкото zа да е прясна храната  Wink Не ми отнема много време. Колко му е да намяташ продуктите по гювечетата и да ги мушнеш във фурната или да сложиш един спанак с ориz или от бърzосваряващата се леща? по 30 мин. ми трябват, после оставям на горещия котлон. Салатката режа между другото , колко време отнема една салата да нарежеш???
Но перем само уикенда. Вечер, сутрин мъжът ми простира  Hug
чистене 1 седмично, уикенда (не броя ежедневното бърсане след мацаниците на мъника).
Приготвям му нещата zа гледачката (храна & напитки) сутринта. Заксусват с баща си филии с крема сирене ... не отнема кой zнае колко време, преz това време аz се приготвям. Не zакусвам.
Следобед се zанимавам с мъника. Между 6 и 6 и 30 следобед готвим, баща му се връща в 6 и 30, вечеря и в 7 се опътват двамата съм детската стая zа сън (на малкия). Тогава аz пък си пускам компа да початя малко. ТВ, книги, интернет и хобита вечер докъм 10, после нани  Laughing това е от нас  Hug

# 46
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Като ви слушам аз съм най-голямото куку тука  hahaha
ГОтвя ВСЕКИ ден ( мъжът ми не е претенциозен, но Калин е злояд, а да си призная аз самата имам проблеми с това да ям няколко дни едно и също Embarassed). Готвя точно преди да се прибере половинката, за да е топло яденето. Каквото остане за следващия ден мъжа ми го взима на работа със себе си за обяд.
Пера почти 2-3 пъти на седмица ( пералнята ми е малка обаче, само 5 кг  Confused), но отива по цял ден пране
.
Старая се да чистя всеки ден ( болна съм на тема чистота и прибиране), когато не успявам удрям само по един парцал на пода.
Не гладя ( освен дрехи за излизане, които се мачкат и ризи на половинката, но понякога той сам си ги глади).

Сега защото Елена яде през нощта се събуждам по 3-4 пъти на вечер, много трудно заспивам след това и затова режима ми е да ставам с малкия към 9-10 часа. Вечер лягам към 12-1 часа. С малкия прекарваме активно време на "домашно обучение" между 2 и 5 часа, когато рисуваме, изрязваме, правим скултурки, лепим, боядисваме, конструираме, учим се на разни неща и т.н. През другото време го включвам да ми помага и той добре се справя.
Елена по цял ден ми е виснала на ръцете, защото се кърмим на поискване, а тя вече започна да се усеща от къде идва благината Wink и да си иска  Laughing
Телевизия- следя редовно детски предавания, заедно с малкия  Joy Сега съм се запалила да гледам American Idol, но обикновено и това гледам с едно око, защото тогава вечеряме, а Елена яде с нас , Калин като се прибере баща му е превъзбуден и подскача и крещи из цялата къща, така че обикновено трудно се фокусирам над каквото и да било по това време.
Половинката сега е много натоварен, има и защита на дипломна работа и аз просто увисвам, защото свободното ми време граничи с минус безкрайност.  Rolling Eyes Едновременно с това съм се захванала да си правя разни неща от вкъщи уж за работа, ама в последно време и за това нямам време.
Четене- опитвам се да отделям време.
Хобита- много, време никакво, ама пак от време на време гледам да правя това онова. Влизам и във форума, обикновено пиша един постинг на подскоци, горе долу така чета и темите  Joy Някой да не си помисли, че като съм онлайн по цял ден толкова седя във форума  hahaha Просто отварям форума сутрин...и до вечерта прегледам 5 теми пак на подскоци  Laughing
Като имахме детегледачка в ПА поне 1 път седмично поне отделях малко време за себе си, сега ми е много трудно с двете деца и ми се иска да имах малко помощ поне за час седмично.
Планирам да почна работа на половин ден по-нататък. Не мисля, че ще искам да работя на пълен работен ден, мисля че мога да дам много на децата си и за мен това ще е удоволствие. Дано да мога да си го позволя разбира се, защото приказката за 2 и 200 я знаем  Simple Smile
Затова казвам на мъжа ми, да тръгна на работа, че да си почина, защото в момента работя 24/7/365 без почивки и ваканции и на моменти изперквам.

не си бре  Laughing, нали затуй пуснах темата.
моята ситуация е горе_ долу описаната от теб, с разликата, 4е аз се примирих да не прибирам и се опитвам окон4ателно да се разделя с парцала, или по_то4но, мократа кърпи4ка, която минавам към 23.30, докато си пуШа последната цигара Confused
за сметка на това пък гладя по4ти вси4ко  Shocked
в последните няколко години имам огромен напредък оба4е, повтаряйки си като мантра принципа "тази къЩа е достатъ4но 4иста, за да бъде здравословна и достатъ4но мръсна, за да бъде Щастлива"  Laughing. голям ефект има' при мен. Twisted Evil

еееееее..ма вие верно сте жени героини,няма да идвам в Италия да се женя че да готвя всеки ден; и децата няма да водя че да не им пристане някой Laughing
пералнята е бая голяма,идея нямам колко кила,но мисля е поне 1/2 път по-голяма от Евопейските,,
Roomba Scheduler е робот к чисти сам,и аз го ползвам,много е любезен и върши моята работа..
не пуша от години и в интерес на истината много време ми се отвори откакто спрях
карти играя-много съм добра на война и черен петър!
*
капризи както казах не търпя-гладен значи наиситна гладен, дете здрвао няма да умре от глад,но на маймуна отказвам да ме правят; предлагам 2 ястия,ако не-не и по леглата..много бързо се научиха и няма драми..

Анет, отивам да видя това 4удо на техниката, аз съм абсолЮтен фен на вси4ко, което улеснява живота, ако в Щатите има и робот4е за миене на стъкла, моля да кажеШ  Joy
ако може и някой друг, използваЩ го да се изкаже, 4е мнението на Лени лееко ме притесни  Rolling Eyes
(завидях и за пералнята, мойта е 5 кг...  Rolling Eyes  #Crazy)

А, ето и Румбата ми е липсвал от живота. Той по стълби качва ли се? Laughing

Абе, организация, ама донякъде. Монтесори, където ходи Калина, май оперирaт на презумцията, че майките не работят. Защото през месец-два имат някакви измислени ваканции от по една седмица, или са затворени за обучение на персонала, а откакто учат континентите, с няколко дена предизвестие научавам, че в петък детето трябва да е облечено с нещо типично за Северна Америка, например. Утре, за мой ужас, трябва да сме облечени като за Южна Америка. Изкушавам се да продупча някое старо одеало и да й кажа, че е пончо, и точка. Другият петък пък трябва да носим домашно-изпечени кексчета, Калина от сега се превъзбужда какви неща с феички  newsm78 отгоре съм щяла да направя, а аз си мисля до колко през нощта преди това ще трябва да стоя да бухкам кексчета и подобни.


не се коси, тук не само Монтесори градините са така, ако ти разкажа колко празници и по колко време затварят, Ще ти стане лоШо. италианското социална политика е все оЩе на ниво 50_те години, когато малко жени са работели, а в семействата е имало на разположение баби, дядовци и всякакви други роднини  Shocked #Cussing out. оЩе не могат да разберат, 4е тази патриархална организация, освен в Южна Италия, е практи4ески несъЩествуваЩа.  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 11 313
в последните няколко години имам огромен напредък оба4е, повтаряйки си като мантра принципа "тази къЩа е достатъ4но 4иста, за да бъде здравословна и достатъ4но мръсна, за да бъде Щастлива"  Laughing. голям ефект има' при мен. Twisted Evil

Ей таз мантра като я открих, бях най-щастливата жена на света.
Сега остава и мъжа ми да я запее. Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 909
А този робот какво прави, като срещне играчка, например? Подрежда ли я? Grinning
 Изглежда много привлекателен, но щом Лени казва, че няма миещ вариант... ще почакам малко,  но ще гледам да  хвърлям око.

Аз се сдобих преди време с една Вапорето, която мие с пара, чисти канапета, мие прозорци и т.н.. Мислех си, че едва ли не ще ми замени домашна помощница, обаче за съжаление не иска да работи сама. Много хубаво се изчиства, но след това съм като след фитнес, с тази разлика че съм скапана, а не ободрена. Не съм перфекционистка, но в момента бейби обикаля навсякъде на четири крака и се налага да чистя почти постоянно. Добре, че има едни влажни кърпи за чистене на пода за еднократна употреба. Уф, ето ви рецепта за отслабване

И аз си признавам без бой, че готвя по нещо почти всеки ден, пера поне два пъти в седмицата, гладя, когато намеря време и настроение за това.

Само да добавя, че според мен, майките които не работят, не се различават кой знае колко от другите - и там си трябва организация, и там си е работа на пълен работен ден, при това с шефове, които не обичат да повтарят по два пъти.

# 49
  • Мнения: 1 630
Feiam,
много ми харесва твоята мантра

Моите два ръководни принципа са :

- къщата и домакинските задължения са общи и всички участват
- за семейния мир е по-важно да сме щастливи и спокойни дори и да е мръсно от колкото всичко да е идеално и да нямаме по секунда за себе си. Пример - фото шоп, форум, разходка вместо гладене и подреждане  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 049
Да се включа и аз,  моят мъж почти го няма  у дома и сме организирани по следния начин.
През седмицата ставаме в 6,30 закуска, миене , обличане, оправяме леглата и в 7,20 на спирката вземаме училищтният автобус / спирката е пред къщи/, после аз хващам моя автобус и право на работа.
 Следобед или се прибира с училищтният автобус и на спирката  го чака баба му или го вземат от градината  /дядото един път в седмицата, а баба му 2 пъти в седмицата/ и го водят на фитнес или плуване.
Аз се прибирам към 19,30, вземам го от баба му вечеряме ако има нещо готово, ако не приготвяме на бързо, къпане,  приказка и сън,след това имам време да чета ,да седя на компа /ако мъжо е вкъщи не мога да се вредя/или да бродирам или да гледам телевизия.
През седмицата не работя във вторник и четвъртък сутринта, тогава аз го водя на градина и после пазарувам, чистя, гладя, пера и готвя.Гледам да сготвя поне 2- 3 неща наведнъж , че и моя синковец не ще да яде повече от веднъж едно ядене, а и не всичко яде.
Събота и неделя времето е за малкия и ако е вкъщи и за моя съпруг, разхождаме се , виждаме се с приятели и т. н .
Ами това е , исках да взема жена да чисти, а пък аз да ходя на фитнес, ама тук жените  дето чистят по домовете не мият прозорци ами само бършат прах,мият под, и гладят и затова се отказах.
Еми това ми идва на ум ако се сетя още нещо ще допълня.   

# 51
  • Мнения: 6 167
А този робот какво прави, като срещне играчка, например? Подрежда ли я? Grinning
 Изглежда много привлекателен, но щом Лени казва, че няма миещ вариант... ще почакам малко,  но ще гледам да  хвърлям око.

казах, че в италия няма миещ вариант.  Stop
миналата година бях силно запленена от тази възможност и намерих само румбата, която прахосмуче ( в Медиа Уорлд, за Италия). у нас е теракот и предпочитам модела, който мие, сигурно и тук ще почнат да го внасят ( но доста по-скъпо, към 400 еуро мисля е прахосмучещия в-т).
иначе има и европейски робот ( който го продават в Комет, говоря за Италия), но е квадратен и не знам какви са отзивите за него. американската Румба е много по-маневрена, намира майката по-добре и тн. 
анет може да обясни по-добре ( все пак има), но доколкото знам, по ъглите не достига ( прахосмучещия вариант има едни четчици, които пуска). като цяло румбата има сензори и покрива цялата свободна повърхност на една стая за около 40 мин. ( поне това помня от сайта).
както казах, братовчедка ми върнаха тяхната, защото оставяше вода и тя трябваше да минава след нея с парцала ( губи се смисъла), и не можеше да намира майката.
проблем има , ако има куче, което ще се побърка от една джиткаща румба Mr. Green

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 12:35 от Lennie

# 52
  • Мнения: 1 909
Lennie, звучи много вълнуващо този робот, но тук не съм чувала някой да си е купувал или да използува, та затова заключих, че и във Франция сигурно го няма този вариант. Ще се заинтересувам обаче и май ще започна да събирам стотинки  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 6 167
Lennie, звучи много вълнуващо този робот, но тук не съм чувала някой да си е купувал или да използува, та затова заключих, че и във Франция сигурно го няма този вариант. Ще се заинтересувам обаче и май ще започна да събирам стотинки  Simple Smile

оф и аз  Wink
от една година го гледам в магазините, но не познавам някой, който да го има тук.
може ние да сме от първите  Wink

виж тук http://www.roombaitalia.it/

а тук ще видиш и скуба, който и  мие http://www.irobot.com/

# 54
  • Мнения: 191
При нас положението е следното:
Към 8.30 децата се водят на ясли/градини и към 17 часа ги прибираме (редуваме се).
Работата ми е на 15 минути от къщи, което значи много, много спестено време.
4истене и гладене - идва жена да 4исти. Глади само ризи на мъжът ми или нещо, което наистина има нужда от гладене.
Пране - 2-3 перални седми4но, сгъвам вечер, като гледам ТВ.
Децата помагат на мама в прибирането на игра4ките, преди да си легнат.
Готви се всеки ден (или аз, или мъжът ми), с изклю4ение на понеделник, обикновенно от неделята има все нещо останало.
И ние сме на принципа, ако някой не иска нещо да яде, си отива гладен да спи. Май деиства добре, защото за сега си се хранят добре.
Всички сметки се плащат чрез банката.
Свободно време за нас само след 21.30

Иска ми се да ходя поне веднъж в седмицата на плуване, както правех преди раждането на близнаците, но май ще си остана само с искането.

Мислила съм да работя на 75%, но ми се струва че с това, ще настъпи край на възможностите ми за професионално развитие.

Гледам да съм максимално възможно време с децата, и със сигурност пренебрегвам себе си, но пък съм щастлива с тях.



# 55


Мислила съм да работя на 75%, но ми се струва че с това, ще настъпи край на възможностите ми за професионално развитие.



Аз силно се надявам в Италия да се подобри положението с парт тиме или поне да гледат малко по-положително на майките работещи на такава формула.

# 56
  • Мнения: 2 292


Мислила съм да работя на 75%, но ми се струва че с това, ще настъпи край на възможностите ми за професионално развитие.



Аз силно се надявам в Италия да се подобри положението с парт тиме или поне да гледат малко по-положително на майките работещи на такава формула.

аz работя на такава формула и ме гледат ОК. не долавям някаква раzлика от преди  Hug въzможностите са същите ... не си пилееш толкова времето, лошото е , zе и кол. работа е същото  Hug

# 57
  • Мнения: 3 367
за Румбата- не е панацея..игра1ки подминава,но се спъва в кабели и спира;не обира ъгли, понякога се върти като луд на едно място и съседното е мръсно; батерииите се изтощават бързо,за около 15ина мин и туй то..крие се под мебели и аз на равни интервали от време забравям 1е го имаме Grinning
много добра работа върши за мокети,за к го ползвам предимно; с миещ нямам опит;
*
съгласна съм 1е колкото пове1е се квалифицираш -толкова пове1е работа има..поне тук; има малко пове1е шанс за плаващо работно време защото знаят 1е ще си свършиш обещаното,и нощем да е,но не гледат с добро око на парт тайм доктори,адвокати,нау1ни работници,големи мениджъри и пр..
*
за готвенето всеки ден,вивита-ми не става..като се приберем ио 2та искат да ядат моментално (храня Стефан,т,е няма свободна ръка),после книги,игра-станало 8 и те си лягат...аз съм против ядене след 8.30 и не ми е във възможностите да режа,готвя и ям за 30 мин..слу1ва се да готвя към 6 докато те играят,но не ми харесва да се забавляват без мен,затова минах на варянта с готвене 1/седмица..прясно аз не разбирам,все е седял продукта в хладилника,дали суров или сготвен..
*
друго дето пести време е 1е не приспивам никого; стумулирам буйно всяка проява на самостоятелност у децата, сушим със сушилня(няма простиране), коли мия и 1истя само ако идва някой от Бг:),  и не закусвам(лош навик)

# 58
  • Мнения: 2 292

*
за готвенето всеки ден,вивита-ми не става..като се приберем ио 2та искат да ядат моментално (храня Стефан,т,е няма свободна ръка),после книги,игра-станало 8 и те си лягат...аз съм против ядене след 8.30 и не ми е във възможностите да режа,готвя и ям за 30 мин..слу1ва се да готвя към 6 докато те играят,но не ми харесва да се забавляват без мен,затова минах на варянта с готвене 1/седмица..прясно аз не разбирам,все е седял продукта в хладилника,дали суров или сготвен..
*
...

ясно, всеки си има начин на действие  Wink беz приспиване малкия не може. Просто не може. Баща му пък си почива след работа като го погушка 30 мин. на леглото. Заспиването е 5 мин. сигурно, но 30 мин. си вzима половинката zа почивка  Hug За готвенето, аz не го оставям сам да играе, а го оставям да ми помага. оставям ошницата със zеленчуците на пода и той ги оглежда и ми подава , аz му раzкаzвам как се каzва и какво се готви от него докато го беля и режа и после следващото  Wink Няма готвнее по рецепра при нас, но бутаме много раzлични видове zеленчуци и става вкусно  Wink
Това обаче, ксдето каzа zа готещия робот, по 10 часа и мирише  Sick Sick Sick щах да повърна направо  Sick Sick Sick иzвинявай zа откровението  Hug

# 59
  • Мнения: 2 051
Ми, трудно, някой път става, някой път не.

Аз работя вкъщи, иска се дисциплина или поне да не ти влиза час по час някое дете да се оплаква от нещо (през празници и ваканции е така, а празници дал Господ). От 10 до 16  гледам да оползотворя каквото мога, че не е много времето. След 16.30 градината затваря, значи аз съм на ход, щото големите деца са по спортове и библиотеки.

Всяко голямо дете си чисти и подрежда само стаята, на малките стаята се използва само за спане
(чисти се рядко). Другото редувам с прахосмук и парцал на неравни интервали. Прозорци мия често, че ме дрязнят като са мръсни, но по за 10-15 минути. Мъж ми е особняк, не понася чужди хора да изват да чистят вкъщи, но поне се включва сам. Също доста и в пазаруването.

Голямата щерка мие чинии в големи количества (да е жива и здрава) откакто изхвърлихме миялната.
Готвя само прясно, всеки ден, то е неизбежно, 7 гърла сме, някои са гърлища на вечно гладни пубери. Изяжда се бързо. Някой път готвя по 2 пъти на ден, ама бързи манджи, на Вивита варианта - лещи, оризи, зеленила... избягваме месища, ядем много плодове. Не ми е капризно племето, всичко ядат.

Гладя само ризи на мъж ми за работа, някой мой панталон с ръб, другото всеки сам си сгъва негладено,  повечето са размъкнати блузи на тийнове и детски анцузи.

ТВ гледаме само докато вечеряме, значи новини. След вечеря мъниците по леглата, големите четат, ние четем или пускаме някой филм, но в повечето дни продължаваме с работата.
В петък или събота оставяме малките на големите и се изнасяме нощем нанякъде за малко - кино,   питие,  някой курс по танци даже.
Неделя е ден за паркове, природи и изложби, понякога спорт, но не винаги се получава, де, случва се е обикновен работен ден като се редуваме кой да играе или излезе с децата.







Общи условия

Активация на акаунт