Въпрос към мамите с епизиотомия

  • 3 527
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Преди 6 години родих и ми беше направена епизиотомия.Сега съм бременна в 6м и от няколко седмици усещам  болка на мястото на белега CryНякоя от вас имала ли е същия проблем?

# 1
  • Мнения: 4 053
аз съм с епизиотомия,но не съм имала такъв проблем при втората бременност,
консултирай се с гинеколога ти Simple Smile

# 2
  • Мнения: 416
              И аз съм с епизиотомия. Не съм имала проблеми през втората бременост, раждането пак беше с епизиотмия (на същото място) и сега не усещам нищо и не виждам белег. При теб болка ли си е или придърпване?   

# 3
  • София
  • Мнения: 315
Болка си е.Появява се от време на време,когато ходя, или в легнало положение,когато се обръщам от една страна на друга.Чудя се дали нещо не е станало при епизиотомията newsm78,защото вътрешните ми конци не бяха животински/просто си ги спестиха/,а копринени.След свалянето на конците/външните/продължаваше да ме боли и мястото се беше инфектирало.Генеколожката при която отидох беше изумена,защото се наложи да ме цепи и да ми маха вътрешните конци,които бяха проблема!От тогава не съм имала проблеми/слава на Бога/

# 4
  • София
  • Мнения: 315
Забравих да спомена,че конците си ги закупих!

# 5
  • Мнения: 1 753
Аз през втората бременност имах придърпване от епизиотомията, но само понякога ме болеше. И сега се случва понякога да ме боли мястото. Не съм питала лекар и не знам от какво се получава тази болка... Най-добре се консултирай с гинеколога ти!  Peace

# 6
  • Мнения: 4 053
е,не ходи ли вече на лекар  Thinking

# 7
  • Мнения: 487
И трите ми раждания са с епизиотомия.Усещала съм,особено в по-големите месеци по-скоро напрежение.Най-добре наистина ще е да потърсиш мнение на лекар,особено ако те боли много!  bouquet

# 8
  • Мнения: 705
и при двете раждания съм с епизиотомия, но никога не съм усещала предърпване, освен когато съм неразположена, нямам обяснения защо  newsm78 най-добре е да питаш лекаря си, успех   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 360
И аз не съм имала проблеми при втората си бременност и раждане, въпреки че първото бе с епизиотомия, а съм много чувствителна към белези и подобни неща. Ти казваш обаче, че си имала проблем с конците и възпаление. В такъв случай е много вероятно да имаш вътрешно срастване на местото на възпалението и от там да идва дърпането и съответно болката. Наистина се консултирай с лекаря си преди раждането, а относно сегашния дискомфорт едвали нещо сериозно може да се промени, ако това е причината.

# 10
  • Мнения: 105
И при мен е така, раждах преди 5г и от тогава усещах дърпане, но сега съм в 5м и направо си ме болят шевовете (особено при ходене по голяма нужда  Embarassed)...какво ли ще е при раждането - не ми се мисли  newsm78
Ще трябва да питам май дофтора...

# 11
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
И аз бях с такива конци,при свалянето бяха забравили 1-2  Embarassed та после ми ги маха моята гинеколожка, ама колко зор видях! Добре, че не се стигна до инфекция.
 Сега не се сещам даже за това, а 2-то раждане се разминах с ножа, всичко си беше като по учебник,

# 12
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Първото ми раждане беше с епизотомия . Не съм имала проблеми по време на втората ми бременност и раждането беше нормално.

# 13
  • Мнения: 469
И аз втората бременност усещах болка на мястото на епизиотомията.След второто раждане направо си болеше,като първия път.Вече 5м. усещам напрежение и там,и на мястото където ме шиха втория път.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Единственото последствие като усещане от епизиотомията при мен е, че ако използвам превръзки по време на цикъл /изпробвала съм буквално всички възможни на пазара/ получавам страшен дискомфорт - неприятно усещане, сърбеж... Sick Това усещане го нямах преди, а се появи след раждането и епизиотомията... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт