Секцио и кърмене

  • 1 426
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 527
Обръщам се към майките раждали със секцио.Кога ви тръгна кърмата,вярно ли е ,че при секцио кърменето се забавя,дори някои казват че кърмата им тръгнала след две седмици?И че има вероятност бебето да не поиска да суче,понеже ще е свикнало с биберон?Благодаря за отговорите Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 389
Да, има вероятност кърмата да слезе с ден-два по-късно, но това не значи, че няма да можеш да кърмиш успешно.

# 2
  • Мнения: 1 701
Наистина закъснява малко, но можеш да стимулираш лактация с изцеждане.  Peace

# 3
  • Мнения: 689
И аз бях чула за подобно нещо. Даже като влязох в болницата поръчах на таткото да ми донесе чай за кърмачки, за да подсиля кърмата. Да но не се наложи да го използвам, защото кърмата ми слезе на 3-ия ден. Бебо засука сравнително добре още в началото.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 750
Изобщо не е правило, че като раждаш секцио кърмата трябва да закъснее. Аз съм доказателство за това - още от 7-я месец на бременността имах капчици коластра в гърдите, а на сутринта след операцията вече кърмех бебето си. Секциото по никакъв начин не забави слизането на кърмата при мен.
Съветвам те да не се настройваш предварително, защото психиката е много силно средство и по-добре да си пълниш главата с положителни мисли и хубави очаквания  Peace

# 5
  • Мнения: 527
Изобщо не е правило, че като раждаш секцио кърмата трябва да закъснее. Аз съм доказателство за това - още от 7-я месец на бременността имах капчици коластра в гърдите, а на сутринта след операцията вече кърмех бебето си. Секциото по никакъв начин не забави слизането на кърмата при мен.
Съветвам те да не се настройваш предварително, защото психиката е много силно средство и по-добре да си пълниш главата с положителни мисли и хубави очаквания  Peace

Да права си,настройката е много важна Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 424
аз съм раждала със секцио и кърменето ми беше последната грижа. кърмата ми дойде на 2 ден, бебчо не искаше да суче, така че се принудих да се цедя и с шише.
избутахме така седмица, две и се върнахме на гърдата. в началото киселееше, не ядеше, но след няколко дни гладна стачка, започна да яде.
в момента нямаме грижи Peace

# 7
  • Мнения: 5 393
Кърмата ми слезе на 2рия ден и Иво засука без проблем.Кърмихме се успешно една година.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 500
Кърмата ми слезе на втория ден и бебето засука от раз Peace!

# 9
  • Мнения: 11 003
Доколкото знам, кърмата идва, когато падне плацентата. А това почти винаги става 2-3 дена след раждането, без значение дали е нормално или секцио.

# 10
  • Мнения: 2 005
При мен на четвъртия ден ми слезе кърмата и имах в изобилие,но жалко че синът ми го нямаше още при мен и се налагаше да си я хвърлям Rolling EyesПо късно засука,но е вярно че се научава на шише,и след това не желае много да суче newsm78Но с повече усилие ще успееш.Важното е да не се отказваш и да си упорита Joy Joy JoyУспех  bouquet

# 11
  • САЩ
  • Мнения: 170
И аз нямах проблеми с кърменето. За първи път го кърмих няколко часа след като се роди. Отначало естествено нямаш кърма а само коластра от която бебето получава по няколко глътки, но те са му напълно достатъчни в първите дни. Важно е да не се отказваш и да го слагаш на гърдите да суче за да ги стимулира. Така няма да имаш проблем и кърмата ще си дойде на време. Също споменаваш че ще е свикнало с биберон и не мога да разбера защо. Предупреди ако трябва предварително че искаш да кърмиш и в никакъв случай да не го захранват с биберон. Няма страшно. С малко упоритост всичко става. Успех и леко раждане!

# 12
  • Мнения: 4 629
Не е вярно! Бебето трябва да се поставя на гърдата веднага след раждане, а не да се "чака кърмата"

# 13
  • Мнения: 547
Кърмата ми тръгна на 3 ден и още го кърмя.

# 14
  • Мнения: 2 159
на 3-тия ден ми дойде кърмата, после сучеше от мен без проблеми

Общи условия

Активация на акаунт