Повръщане

  • 1 342
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте.
От 2 месеца вечер преди лягане започва да ме боли главата става ми лошо и повръщам.След консултация с доктор се оказа,че е от нерви.Правя спазъм на съдовете от там главоболието и повръщането.Ако започна лечение трябва да спра да кърмя,но аз не искам.Мисля да изчакам още няколко месеца,но се притеснявам дали повръщането може да се отрази на качеството на кърмата?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много неприятен проблем Sad
Повръщането,ако е само еднократно,едва ли ще се отрази на кърмата - макар че при силно и постоянно повръщане се натрупва амоняк (и други неща) в организма,което в дългосрочен план не е добре нито за теб,нито за бебе.
А защо трябва да спреш кърменето - какви лекарства ти предписа лекарят Confused: И нямат ли еквивалент,с който можеш да продължиш да кърмиш Confused: Ако искаш,напиши какво са ти изписали и каква му е активната съставка - ще ти пратя линк къде можеш да провериш онлайн дали е съвместимо с кърменето и с какво евентуално може да се замени Simple Smile Така ще можеш да питаш лекаря си отново,като си въоръжена с подходяща информация Simple Smile

# 2
Ксанакс е лекарството което ми изписаха.
Повръщането е само вечер еднократно,през деня ми няма нищо и се храня нормално.Дали в такъв случай е опасно?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Защо не опиташ лечение с хомеопатия? Тя е безвредна за теб и детето и можеш да кърмиш спокойно. Има свещи и капки против повръщане (Вомитусхил, попитай лекаря си), които вършат чудеса против гаденето.
Пак с хомеопатия можеш да се опиташ да лекуваш и нервите.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ксанакс е успокоително от групата на бензодиазепините и наистина не трябва да се прилага по време на кърмене.Но има заместители,които са съвместими с кърменето - Оксазепам например,специално проверих,има го в България Simple Smile Лоразепам също е съвместим с кърменето,но не успях да намеря предлагано в БГ лекарство,което да го съдържа - все пак питай доктора.
И като идея - щом проблемът е на нервна почва,защо не опиташ консултация с хомеопат Simple Smile Хомеопатичните лекарства са безвредни за кърмачки,а имат много добър ефект.Има едно хомеопатично успокоително на Боарон - Седатиф ПС - което се предлага без рецепта в аптеките,но все пак по-добре би било да се консултираш с опитен хомеопат и той да ти предпише специален монопрепарат - сигурна съм,че ще има много добър ефект.А и да можеш да продължиш кърменето би си заслужавало опита,дори да не вярваш много на хомеопатията,нали Simple Smile

# 5
Мерси за съветите!Не бях се сетила за хомеопатия.Още утре ще отида на доктор,имам познат хомеопат.
Дали обаче до този момент съм навредила на бебето с това повръщане?Има ли някакви симптоми при него по които мога да разбера?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
На бебето - не. Ти следи да пиеш достатъчно течности, за да не се обезводниш.
Говори с хомеопат обезателно, тези свещи, за които писах, са много ефикасни по думите на почти всички, които са ги ползвали.

# 7
  • Мнения: 503
Не се притесняваj, не си навредила на бебето! И аз имах подобен проблем, оправих се само с билки, изписани ми от един тибетски лекар (за съжаление, разбрах, 4е той ве4е не е в България). Друго, което може да опиташ, е Церукал - лекарство против повръщане, на мен много ми помогна, може да се взима по време на кърмене и дори помага за увели4аване коли4еството на кърмата  Wink .
Надявам се скоро да се оправиш, пиши, как си!

Общи условия

Активация на акаунт