Изследвания за планово секцио в Шейново?

  • 1 149
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Имам питане - предстои ми планово секцио в Шейново. Имам си всички задължителни изследвания правени през бременността от ЖК, но не в Шейново. Доктора, който ще ми води раждането, каза че трябва там да ми направят изследванията необходими за раждането. Което означава, че ще трябва да ги платя, а ако това са всички видове изследвания, не са малко пари? Мола Ви, ако някой е раждал там и е правил изследвания и знае нещо по въпроса да ми отговори.

# 1
  • Мнения: 183
Предоперативен минимум 
СУЕ (РУЕ),  ПКК - 22 показателя,
WBC (левкоцити), LY% (лимфоцоти - %), MO% (моноцити - %), MO% (моноцити - %) EOS%(еозинофили - %) BASO%(базофили - %) GR% (гранулоцити - %) LY# (лимфоцити - бр.) M# (моноцити - бр.) Hct (хематокрит)O , EOS#(еозинофили - бр) BASO#(базофили - бр) GR# (гранулоцити - бр.) RBC (еритроцити - бр.) Hgb (хемоглобин) MCV (ср. обем на еритроцита) MCH (ср. Hbg съдърж. в еритр. ) MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) RDW (девиация на ерит. р-ие) Plt (трoмбоцити) MPV (ср обем на тромбоцита) Pct (тр обем/ общ обем)
Биохимия   Глюкоза Общ белтък Креатинин Креатинин АлАТ (GPT)
Екектролити    Калий (K) Натрий (Na)
Кръвосъсирване   Протромбинов индекс Време на кървене
Урина - ОХИ    Урина-pH Урина - Относително тегло Урина - белтък Урина - глюкоза Урина - еритроцити Урина - левкоцити Урина - билирубин Урина - уробилиноген Урина - Нитрити Урина - кетони Урина – седимент
Кръвна група   Кръвна група с-ма АВО Rh (Резус фактор)

+ Алергичен тест

# 2
  • София
  • Мнения: 14 666
И на мен ми предстои същото другия месец в Шейново-защо искат още изследвания? При първото секцио в МД си отидох с документите от гинеколога и нищо друго не искаха. А сега наблюдаващия лекар не казва нищо за допълнителни изследвания. Каква е процедурата за уговаряне на дата, какво си носиш и къде? Аз трябва да отида в средата на април, но нямам уговорка с никого.Ако можеш пи пиши с кого имаш уговорка и закаква сума(ако искаш на бележка).

# 3
  • Мнения: 18
Аз утре ще ходя и ще видя какви са тия изследвания. Може би не вярват на изследвания от други лаборатории. Но ако трябва всичко да се прави наново това са много средства...

# 4
  • софия
  • Мнения: 636
Родих с планово секцио в Шейново. Носих си документи - не са ми искали нито правили нищо допълнително. Само като постъпих изследваха още веднъж кръвна група - рутинно. Иначе аз си носех - документ за наложително секцио от очен лекар, СПИН, Васерман, кръвна картина и хемоглобин направен 3 дни преди постъпването. Постъпих в понеделник, а доктора ми от Шейново ме води в петък в отделението и там ми правиха запис на монитор, ултразвук и още едно изследване, че бях и с плацента превиа. Не съм плащала нищо - не знам може би зависи от лекаря. Моят беше уредил всичко това - водеше ме навсякъде и никой нищо не ми е поискал. Най-добре говори с лекаря, който ще ти прави секциото.

Общи условия

Активация на акаунт