Литературен клуб - ІІІ

  • 26 952
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 493
Благодаря и аз на Тони и Verdad!   Hug

# 16
  • Мнения: 3 342
Препоръчах "Богат татко, беден татко" на Р. Кийосаки и Ш. Лестър, но... НЕ препоръчвам "Богато дете, умно дете" от същите автори. Все още съм до средата на книгата, но съм тотално разочарована. Ако не се случи чудо и книгата изведнъж не добие друг облик, ще я смятам за пропиляно време.
Неструктурирана, хаотична, преповтаряща съветите от "Богат татко, беден татко", непредлагаща нищо особено ценно като препоръка и начин на финансово възпитание на децата ни.
Още едно доказателство в подкрепа на тезата, че продълженията на добили популярност книги изключително рядко се доближават като стойност до "оригинала".

# 17
  • Мнения: 2 891
И аз много харесвам Алиенде. Май ще тичам до книжарницата след работа.

# 18
  • Мнения: 3 342
И аз много харесвам Алиенде. Май ще тичам до книжарницата след работа.

В момента освен всичко останало чета и "Ева Луна". Възхитена съм от стила на Алиенде. Четенето на книгата ми доставя огромно удоволствие - често се връщам да препрочитам пасажи, само за да ги чуя отново в ума си как звучат. Страхотна е! Наистина...

# 19
  • София
  • Мнения: 2 210
Много ви харесвам и темата също, но напоследък съм зле с времето Sad
Днес импулсивно влязох без да имам време в любимата си книжарница и също толкова импулсивно взех "На копието ти, любими!-стихове и истории за мъртви мъже и любови" на Бинка Пеева. Определено ми допада, сигурно заради моментното ми емоционално състояние. Ще си позволя да цитирам някои неща:

NOKIA STYLE
Трия си съобщенията от телефона
Menu, messages, inbox, delete?
От тебе:обичам те
От тебе:сънувах те моя любов
от тебе:не мога без теб
от тебе:липсваш ми и те искам
от тебе:моя прекрасна
от тебе: целувам те
от тебе:желая те
от тебе:без теб не съм жив
от тебе: обичам те
Трия, а палецът ми тръпне и отказва
наказва ме за греха
мрази ме
защото съм виновна, виновна
сякаш заличавам ласките ти
сякаш отхвърлям душата ти
сякаш бягам от любовта ни.
Боже, нищо такова няма
само освобождавам
място за нови есемеси
и ги чакам


АКТУАЛНА ПРОГНОЗА
ЗА ВРЕМЕТО
И ОСТАНАЛОТО

ще започнеш
да ми липсваш
отпреди малко

След малко ако не ме нападнат в работата -още Simple Smile Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 891
И аз много харесвам Алиенде. Май ще тичам до книжарницата след работа.

В момента освен всичко останало чета и "Ева Луна". Възхитена съм от стила на Алиенде. Четенето на книгата ми доставя огромно удоволствие - често се връщам да препрочитам пасажи, само за да ги чуя отново в ума си как звучат. Страхотна е! Наистина...
Ако знаеш как ревах на последната от "Приказките на Ева Луна"  Sad Бях в рейса и голям смут настана около мен  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 937
Еми, гледах я тази книга!
Исках да я купя, но не знам защо се отказах.
Жалко. Ще се поправя.

Зациклила съм на "Престолът на русалката".
Отегчава ме.
Идеята - много прозаична - тя - жена, майка и домакиня, със съвършен съпруг, пеперуда в стомаха, един невероятен мъж, досущ като нейния, ... ама друг.
Купчина розови подробности сред островен пейзаж, птици и манастир за доза драматизъм.
Неубедително. Нещо ми ръби.

А на ръка разстояние чака "Бягаща с вълци", за която благодаря на Еми със златното сърце. Hug

# 22
  • Мнения: 3 342
Еми, аз от поезия не разбирам Sad
Не че разбирам от нещо друго, но пък от поезия - съвсем ooooh!
Но "Прогнозата" ми хареса Laughing

jj okocha, и "Приказките..." ще прочета - непременно.

Къде намерихте "Бягащата с вълци"?
Навсякъде се води като изчерпана Cry

# 23
  • Мнения: 1 937
Къде намерихте "Бягащата с вълци"?
Навсякъде се води като изчерпана Cry

Охо, значи последният екземпляр е моя свещена собственост. Grinning
Поне до следващото издание.
Но пък аз бих го споделила с теб!  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 342
Къде намерихте "Бягащата с вълци"?
Навсякъде се води като изчерпана Cry

Охо, значи последният екземпляр е моя свещена собственост. Grinning
Поне до следващото издание.
Но пък аз бих го споделила с теб!  bouquet

Има надежда и за мен Blush
А преди това ще разбера дали действително впечатленията ми за стойностна и хубава книга са оправдани. Ще чакам с нетърпение отзиви Hug.
А междувременно може да попадна на нея в някоя книжарница... Точно вчера уж гледах, но може пък да не съм гледала чак толкова внимателно... newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 2 210

Къде намерихте "Бягащата с вълци"?
Навсякъде се води като изчерпана Cry

Да ти кажа, откакто прочетох откровението на Вили в "17 мига" търся тази книга за нея Simple Smile
Накрая я намерих в една онлайн книжарницата на БАРД, но вече я няма...
Иначе:
За книгата    
ИНСТИНКТИВНАТА ПРИРОДА НА ЖЕНИТЕ
Във всяка жена живее могъща сила, носеща позитивни инстинкти, пламенно творчество и вечно познание. Тя е Дивата жена, която представлява инстинктивната природа на жените. Но тя е застрашен от изчезване вид. В БЯГАЩАТА С ВЪЛЦИ д-р Естес разкрива богати интеркултурни митове, приказки и истории, много от които от собственото й семейство, за да помогне на жените да възстановят връзката си със здравите атрибути на тази инстинктивна природа. Чрез историите и коментарите в тази забележителна книга ние възвръщаме обичта си към дивата жена, разбираме я и я приемаме в дълбокото си психе едновременно като вълшебство и лекарство. Д-р Естес е създала нов речник на женското психе. Плодородна и животворна, това е психология на жените в най-истинския смисъл на думата, познание за душата.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
За Вал Макдърмит - чела съм всичко от нея, но на английски. Тази последната още не съм, но много ми харесва стила й, така че ще си я взема. В момента чета "Къщата на духовете", взела съм си и другите две книги от трилогията, но кога ще чета newsm78

Ще следя темата обаче с удоволствие Hug

# 27
  • Мнения: 3 342
Намерих книгата newsm44 - в един сайт, на който още не бях попадала:

http://knigoteka.com/

Вече е поръчана. Надявам се да не ме уведомят, че вече е изчерпана

# 28
  • Мнения: 1 937
Тони, нали няма да ме спешиш за рецензия! Grinning

За другите, които правят алюзия с "Танцуващият с вълци", да кажа само, че Кевин Костнър не е наоколо. Wink

Еми, за сетен път благодаря!

# 29
  • Мнения: 3 342
Тони, нали няма да ме спешиш за рецензия! Grinning


Поръчах я - никакво спешаване. Аз трудно бих принудила себе си да се поразбързам с определена задача/различни от служебните/, да не говорим за някой друг Mr. Green
Но близките 5-6-7-8-9... и т.н. месеца/не години Whistling/ с удоволствие ще сравня впечатленията си с теб.

Общи условия

Активация на акаунт