Литературен клуб - ІІІ

  • 26 956
  • 300
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 210
Сканирах проза (началото на един разказ-есе)от новата книжка и още две стихотворения. Но не съм сигурна дали ще се чете (нали не е незаконно?? newsm78. Ето:
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2508963
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2508962

# 31
  • Мнения: 413
Здравейте, момичета!
Следя темите с удоволствие, но нямам време да пиша. Смятам да поправя това в най-скоро време!
Чета много, безразборно, рядко бивам омагьосана от някоя книга, но пък попадна ли  в плен, преразглеждам концепцията си за зависимостта...Препрочитам, преоткривам, споделям. Защото споделянето е част от удоволствието.
Ето защо за мен е истинско удоволствие да споделя с вас последната книга, която изчетох на един дъх, която остави в сърцето ми някаква упойваща топлина - като от дебел плетен шал, наметнат на работо ми от любим човек.
Много истинска, много английска, много женска, много докосваща, много различна...Приятно четене.



Ето ви откъс от книгата

- Знам, че не е време за чай, но исках да знам как мина обядът. Разкажи ми всичко. Чарлс непреодолимо сексапилен ли беше?
- Мин, наистина мисля, че трябва да направиш нещо и да престанеш да говориш за страсти. Студени бани ли, йогистки упражнения или нещо друго, не знам. Или да пусна нещо в чая ти? Какво даваха на войниците? Бром ли?
- Май да. И ако историята дори донякъде е точна, това няма да помогне. От времето, когато човекът се е научил да точи острието на стрелата, всяка окупационна армия оставя след себе си много копелета. Вероятно затова се водят войните... за да се смеси кръвта на хората.
- Добре, няма да слагам нищо в чая ти - казах и сипах листенца в чайника. - За да задоволиш любопитството си, май по-добре ти да спиш с него.
- Няма начин. Видях, че полудя по теб още в мига, в който те видя. Може да нямам опит, но познавам кога един мъж е безумно влюбен. Забелязах, че Чарлс те гледаше със същия поглед... като че е блъснал главата си в бетонен стълб.
- Не съм казала, че мъжете не се влюбват и не изпитват огромна страст към някоя жена. Казвам само, че сексът е нещо съвсем различно. Работата е там, че това не ми харесва. Сексът де. Чувствам се как да ти кажа... все едно, че ме нападат, посягат на мен, обкръжават ме... Не знам. Любовникът се превръща във враг.
- Дайзи, скъпа! Това е много тъжно. Много смело от твоя страна, че го признаваш. Няма да го кажа на нито едно живо същество. Дори на Робърт.
Засмях се.
- Всичко ли споделяш с Робърт?
- Май всичко. Но, разбира се, повечето време той не слуша какво му говоря. Скъпа, значи не ти харесва. А мъжете сърдят ли се?
- Случвало се е. Понякога казват, че няма значение. Не можеш да си представиш колко ми е омръзнало да ме мъчат угризения на съвестта, да отговарям на въпроси, да теоритизирам. Просто не издържам на това положение и тогава прекъсвам връзката. Понякога мъжете си тръгват по своя инициатива. Понякога ми предлагат да се оженим, за да ми докажат, че ме обичат толкова много и че в края на краищата всичко ще се оправи. Но аз си знам, че няма.
- В такъв случай защо спиш с тях?
- Предполагам защото съм оптимистка. Живея с надежда.
- Обичала ли си истински някой мъж?
- Мисля, че не. Обичам Питър. Но той обича само мъже в леглото, така че не се брои. Била съм влюбена за по няколко дни, понякога дори за няколко седмици, но толкова. Независимо колко ги харесвам в началото, след това намразвам настоятелните им желания.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 09:49 от Dazy

# 32
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Записвам се да следя. Тони и Вердад, благодаря за списъка!

Книгата за ухажорите на Пенелопа "The Suitors" не успях да я довърша. Много една такава... брутална. Като че ли авторът се рови в най-мрачното мазе на съвкупното човешко подсъзнание и вади оттам едни скелети, едни трупове. Критиците го нахвалиха, но на мен ми нагорча. А аз нося на такива неща.

Зациклила съм на продължението на Ерагон. Скучновато е. Ама ще го дочета. После "Възможност за остров".

# 33
  • Мнения: 3 342
Дейзи и Еми, благодаря за откъсите! Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 268
Две книги на Никола Бувие "пътешественик от рядка порода"  : "Употребата на света" и "Японски хроники" - не са просто пътеписи със съмнителни литературни качества.

# 35
  • Мнения: 854
Здравейте, момичета! Може ли да се присъединя към книжните плъхчета, моля Wink
Аз ви чета от известно време, ама сега като фиксирах името на Алиенде и не можах да се сдържа. Точно "Паула" прочетох преди 1-2 месеца, само че в оригинал. Много е интересно, особено както в момента чета "Къщата на духовете" и виждам, че наистина си е направо биографична - почти едно към едно са героите с нейните роднини Simple Smile Много я харесвам Алиенде, и в превод, и в оригинал, страхотен стил има Grinning Останаха ми само книжките от трилогията за дракона и пигмеите или каквото там беше. Много се замислих дали да не ги купя миналата седмица, ама в крайна сметка си взех една сборна на Джером с "Трима души в една лодка", "Дневник на едно пътешествие" и още няколко неща. Ама никак нямам време за четене с това малкото човече, което извеждам два пъти на ден, през останалото време готвя и т.н. Сложна работа е да си мама Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 891
Аз съм на вълна класика. Снощи си всех "Да убиеш присмехулник". От утре я започвам.

# 37
  • Мнения: 2 491
Аз съм на вълна класика. Снощи си всех "Да убиеш присмехулник". От утре я започвам.

Джей Джей и аз съм на вълна класика, сега чета на Скот Фицджералд, ама много съм зациклила, бе. То с това дете остава ли време. А колко книги съм поръчала и само трупам и им се каня, ама пусто време Sad

# 38
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз съм на вълна класика. Снощи си всех "Да убиеш присмехулник". От утре я започвам.
От къде си я взе?
Аз отдавна я търся, но я няма нито в книжарниците, нито в нет-а.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 797
Аз съм на вълна класика. Снощи си всех "Да убиеш присмехулник". От утре я започвам.
От къде си я взе?
Аз отдавна я търся, но я няма нито в книжарниците, нито в нет-а.

Има я в доста сайтове.  Peace

http://www.pe-bg.com/
http://www.helikon.bg/help.php
http://www.book-bg.com/

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 12:40 от Иля

# 40
  • София
  • Мнения: 1 352
Иля, за теб   bouquet

# 41
  • Мнения: 6 167
Здравейте! Бих искала да попитам тези, които са запознати с работите на Драган Тенев.
Неговата книга за История на изкуството ми е настолна, а така също е писал доста за София (историята на София отскоро ми е хоби и интерес). Въпросът ми е , знаете ли, чели ли сте нещо друго на ДТ освен книгата за изкуството, как да намеря книгите, които е издал. Порових в интернет, но някак няма систематизирана информация.  Tired

# 42
  • София
  • Мнения: 268
Аз съм на вълна класика. Снощи си всех "Да убиеш присмехулник". От утре я започвам.
От къде си я взе?
Аз отдавна я търся, но я няма нито в книжарниците, нито в нет-а.
мога да ти я дам за прочитане, пиши ми на лични

# 43
  • София
  • Мнения: 7 797
Lennie, търсиш някакви други книги от този автор, нали ?

Намерих няколко, но са антикварни заглавия -  http://www.bgbook.dir.bg/

# 44
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
От къде си я взе?
Аз отдавна я търся, но я няма нито в книжарниците, нито в нет-а.

Gercho, пробвай при антикварите - преди няколко месеца май я мернах в безистена на "Славейков", срещу "Бонжур". Точно там държат сравнително високи цени, но вероятно и другаде в София вадят маси със стари книги, а тази специално е с 3-4 издания и се намира.

Общи условия

Активация на акаунт