Споделено за целулита

  • 9 697
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Обаче е най-добре да се търка с някаква гъба.
Ако е директно с дланта, направо ми издира ръката.

# 31
Момичета, като пишете, че кофеинът може да проникне през кожата и да повлияе на кърмата, ами аз през цялата бременост се мажа с крем против стрии. Опасно ли е за бебето?

# 32
  • до Герена
  • Мнения: 118
Цитат на: Anonymous
Момичета, като пишете, че кофеинът може да проникне през кожата и да повлияе на кърмата, ами аз през цялата бременост се мажа с крем против стрии. Опасно ли е за бебето?


Не съм чула в кремовете против стрии да има кофеин или някакви други вредни съставки, тъй че мисля че няма за какво да се безпокоиш.
Но мога да кажа едно изпитано и абсолютно безвредно средство против стрии - опитвала съм всякакви кремове, но ми помогна само домашна мас.  От шестия месец на бремеността ми се мажех всеки ден докато родих и сега нямам никакви стрии  
 Simple Smile

# 33
  • Мнения: 500
Цитат на: Joy
Сега успявам да седна на компютъра за първи път днес и гледам, че  на доста мами им  е интересна темата за целулита ( за жалост)
 Та, момичета, мисля си ей така не са ли малко скъпички тия антицелулитни процедури..а и "не обещават чудеса".  Shocked   Ами то аз ако поискам на някого 16 пъти по 50 лева ще гледам поне да  гарантирам резултатите.  Laughing  ще ме извинявате ама нещо не я разбирам тая схема " ела плати си , а пък тоооо ще видим : я подейства, я не"!
 Защо преди да се да пробвате с процедурките не  опитате с утайката  от кафе.  Пари не струва, време не отнема кой знае колко (при всички случаи по-малко отколкото ако ходите специално  в салон за процедури) и така или иначе всяка вечер  се киснем под дошове или вани...е малко се мърля банята Wink  ама здраве да е. Правете го това поне един месец и ако няма резултат  тогава смело към салоните за красота. Е, и аз не гарантирам успех Laughing , но красотата не ми е професия, в работата си  давам 100% гаранции(нали ми плащат).
Това е лично мнение. не се опитвам да агитирам никого  за моето методче(то даже не и мое, де), а само споделям, че при мен резултатите наистина си заслужават минималното усилие и както каза едно момиче по-горе "разни хора, разни целулити" на някой може и да не му действа


Да попитам, ти след като измиеш утайката, после със сапун ли се измиваш или само с вода? Чух че и на други мами им оставало едно такова мазно- незнам какво да правя, ако пък миейки със сапуна отмивам и кофеина то каква е ползата от цялата цапаниза?

# 34
  • София
  • Мнения: 10 302
Цитат на: Medea
Да попитам, ти след като измиеш утайката, после със сапун ли се измиваш или само с вода? Чух че и на други мами им оставало едно такова мазно- незнам какво да правя, ако пък миейки със сапуна отмивам и кофеина то каква е ползата от цялата цапаниза?

От няколко дни и аз почнах да се търкам с кафе  Wink
Аз не измивам след това със сапун, някак ми се струва, че ще измия ефекта... Измивам си тялото с гел душ, а после търкам до умопомрачение, целите крака и дупе... на мен не ми седи мазно... по-скоро е малко по-странно, но мазно, в никакъв случай!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 289
И аз почвам!! Laughing Обаче преди малко излязох от банята, така че от утре...да видим каква гладка и хубава ще стана Sunglasses  Замислям се и за зелевата супичка....обаче все ми се струва, че няма да издържа Rolling Eyes Ще докладвам! Успех на всички! Grinning

# 36
  • Мнения: 1 616
И на мен ми се ще да пробвам номера с утайката, ама ме е страх заради кърменето. Прочетох, че някои кърмещи мамчета са се престрашили- споделете какъв е ефектът и отразява ли се по някакъв начин на кърмата и бебето?

# 37
  • Мнения: 1 734
Няма връзка с целулита, но да си кажа. Чувала съм (и съм пробвала), че утайка от кафе се слага и въргу лицето. Маха черни точки и всякакви там гадости и в същото време кожата ти става гладка и мека

# 38
  • София
  • Мнения: 10 302
Цитат на: sia
Няма връзка с целулита, но да си кажа. Чувала съм (и съм пробвала), че утайка от кафе се слага и въргу лицето. Маха черни точки и всякакви там гадости и в същото време кожата ти става гладка и мека

Aз не бих рискувала, логично е да маха, то си е във вид на скраб.... ама е доста грубичко, особенно ако кожата ти е суха... а и знам ли как ще подейства никотина и другите съставки върху, доста по-тънката кожа на лицето.
Можеш да замениш кафето със някакви финни трици, смесени с някакво масло, бадемово, например. Една приятелка така си поддържаше кожата и беше много доволна.

# 39
  • Мнения: 1 734
Цитат на: nad_tab
Цитат на: sia
Няма връзка с целулита, но да си кажа. Чувала съм (и съм пробвала), че утайка от кафе се слага и въргу лицето. Маха черни точки и всякакви там гадости и в същото време кожата ти става гладка и мека

Aз не бих рискувала, логично е да маха, то си е във вид на скраб.... ама е доста грубичко, особенно ако кожата ти е суха... а и знам ли как ще подейства никотина и другите съставки върху, доста по-тънката кожа на лицето.
Можеш да замениш кафето със някакви финни трици, смесени с някакво масло, бадемово, например. Една приятелка така си поддържаше кожата и беше много доволна.

Нали ти казвам че съм го пробвала, ефекта е наистина много добър. Пропуснах да кажа че НЕ трябва да търкаш силно, а съвсем леко с пръсти разнасяш утайката. И на мен след раждането кожата ми е доста суха, но утайката омазнява леко, а всъщото време лицето ти се чувства чисто

# 40
  • Мнения: 496
sia,
Ти ме заинтригува с това предложение. Колко време разнасяш утайката с пръсти? 1-2 минути или повече?
Моята кожа също е суха и кремчетата имат временен ефект, иска ми се да опитам нещо ново.

# 41
  • Мнения: 1 734
Не съм засичала, но мисля че 1-2 мин е напълно достатъчно

# 42
  • Мнения: 496
sia,
Благодаря. Заделих малко утайка за тялото, но май ще я прежаля за лицето  Simple Smile . Нямам забележим целулит, но не съм чула някой да се откаже от копринена кожа. Дано кафето ми помогне.

# 43
Цитат на: sia
Няма връзка с целулита, но да си кажа. Чувала съм (и съм пробвала), че утайка от кафе се слага и въргу лицето. Маха черни точки и всякакви там гадости и в същото време кожата ти става гладка и мека

A върху краката пробвала ли си? Аз туку що се направих, но първо добре се изкъпах и .... наистина ми се получи някакво омазнение ....Това за лицето е доста добра идея, но имам много суха кожа и незнам дали ще е добър ефекта да я третирам с кафе.

# 44
Цитат на: Medea
Цитат на: Joy
Сега успявам да седна на компютъра за първи път днес и гледам, че  на доста мами им  е интересна темата за целулита ( за жалост)
 Та, момичета, мисля си ей така не са ли малко скъпички тия антицелулитни процедури..а и "не обещават чудеса".  Shocked   Ами то аз ако поискам на някого 16 пъти по 50 лева ще гледам поне да  гарантирам резултатите.  Laughing  ще ме извинявате ама нещо не я разбирам тая схема " ела плати си , а пък тоооо ще видим : я подейства, я не"!
 Защо преди да се да пробвате с процедурките не  опитате с утайката  от кафе.  Пари не струва, време не отнема кой знае колко (при всички случаи по-малко отколкото ако ходите специално  в салон за процедури) и така или иначе всяка вечер  се киснем под дошове или вани...е малко се мърля банята Wink  ама здраве да е. Правете го това поне един месец и ако няма резултат  тогава смело към салоните за красота. Е, и аз не гарантирам успех Laughing , но красотата не ми е професия, в работата си  давам 100% гаранции(нали ми плащат).
Това е лично мнение. не се опитвам да агитирам никого  за моето методче(то даже не и мое, де), а само споделям, че при мен резултатите наистина си заслужават минималното усилие и както каза едно момиче по-горе "разни хора, разни целулити" на някой може и да не му действа


Да попитам, ти след като измиеш утайката, после със сапун ли се измиваш или само с вода? Чух че и на други мами им оставало едно такова мазно- незнам какво да правя, ако пък миейки със сапуна отмивам и кофеина то каква е ползата от цялата цапаница?

Общи условия

Активация на акаунт