Втвърдяване на корема

  • 2 671
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
И според мен са контракции. При мен това втвърдяване започна от 5-ти месец. В началото беше по - рядко, а към края на бременността по - често. Лекарката ми установи, че имам т. нар. чувствителна матка. Аз веднага бих отишла на лекар за да се уверя, че вичко ще е наред с бебето.

# 16
  • Мнения: 4 555
Ходих на лекар.
Изписаха ми Папаверин хидрохлорид. Някой да го е чувал?
Притеснява ме това, което пише в листовката - "Необходимо е преустановяване на кърменето за периода на лечение с П Х. Няма клинични наблюдения, доказващи безопаността на препарата при бременност и кърмене".
Направо си изкарах акъла. Да го пия ли  newsm78
Все пак имам доверие на докторката, може би е по-добре да го пия.
Кажете ако сте чували за това лекарство и какво сте чували.
Мерси много.

# 17
  • София
  • Мнения: 978
Спокойно и аз съм пила Папаверин, защото не спирах да кървя и имах контракции от 4-тия месец, а родих прекрасно, здраво бебче. Така , че спокойно можеш да го пиеш

# 18
  • Мнения: 374
Миличка, мамите преди мен са прави. Аз бях с проблемна бременност/ не искам да те плаша/ и до към 5-ия месец това беше почти постоянното ми състояние на корема. Усещах леки болки, втвърдяване и почти постоянно се чувствах подута. До 5-ия месец почти не ставах от леглото. Относно това, което ти е предписала лекарката, не се притеснявай! На доста лекарства пише подобни неща, щом имаш доверие на твоята лекарка и тя ти го е предписала, няма страшно. Почивай си повечко и не мисли за лоши работи! Всичко ще е наред, ще видиш!

# 19
  • Мнения: 4 555
Ох, мерси много, отдъхнах си.
Такъв стрес преживях днес... а като си помисля какво ме чака нататък ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 6 249
Ами то и на МагнеБ6 пише да не се приема от бременни, освен по лекарско предписание или нещо такова. Но лекарят ми го изписа, когато преди месец имах доста силни болки и ми помогна. Почивай също повечко.

# 21
  • Мнения: 476
Спокойно, пий си лекарствата и почивай! Почти няма лекрство на което да не пише, че не е доказано влианието му по време на бременност и кърмене. (от тези които изписват на бременните имам предвид). Ако очакваш да пише, че е напълно безопасно, няма начин, така че не се притеснявай!  Peace

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
папаверина е за задържане, точно за бременни. не съм чувала да се пие в други случаи. споко и лека бременност. newsm10

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
папаверина е за задържане, точно за бременни. не съм чувала да се пие в други случаи. споко и лека бременност. newsm10
Спокойно.Аз също съм  пила папаверин.Родих здраво и силно бебче.
Почивай повече.

# 24
  • Мнения: 317
Обадих се на моята гинеколожка по същата причина, и тя ми каза, че това си е "повишена активност на матката" и до 10 стягания на корема на ден в 4-ти месец са нормални... Все пак, повече за мое успокоение, ми каза една седмица да пия Магнерич... По принцип й имам доверие, втора бременност ми е при нея, и е много добър диагностик, ама знам ли...

# 25
  • Мнения: 559
Контракции са. При мен започнаха 3-4 месец, започнах да вземам папаверин и магнерич, влязох в болницата на системи. Но от всичките тези медикаменти като цяло нямаше никакъв резултат, дори и като бях на системи пак имах контракции. След около 3 седмици ме изписаха и се прибрах в къщи продължих да си вземам лекарствата, даже ми изписаха някакви по-силни но и от тях нямаше резултат само дето получавах сърцебиене и ми беше адски лошо. До края на бременността продължиха тези контракции, но всчко завърш добре. Съветът ми е да се консултираш с лекаря си и да не се тревожиш, всичко ще бъде наред  bouquet

# 26
  • Мнения: 2 757
Да използвам темата и да питам, въпреки че уж се имам за ветеранка. Ако имам контракции през точно определен интервал, но неболезнени, това означава ли че е почнало раждане? И обратния въпрос - ако имам неравномерни контракции, но малко болезнени значи ли раждане. Предното ми раждане започна без контракции с изтичане на води и след това лека полека се почна с контракциите, но се почна от почти неболезнени, болката се засилваше докато си стана доста силна и вече си раждах. Но при положение, че не са ми изтекли водите се чудя как трябва да изглеждат контракциите означаващи раждане. Защото за сега имам много чести неравномерни и неболезнени контракции и знам, че не са раждане, а просто знак, че трябва да си почивам повече. Но при усложнението, което имам вероятността да родя всеки момент не е малка и бих искала да знам как да разпозная истинските от фалшивите контракции.
Тук иначе за фалшиви контракции само лежане се предписва, казаха, че само това наистина помага. Ако е много сериозен проблема те хоспитализират и вече там могат да ти дават лекарства за задържане или и аз не знам кви точно. Скоро може и да разбера от личен опит  Confused

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 14:47 от NikiFin

# 27
  • Мнения: 2 553
И аз съм пила Папаверин - споко  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 392
Това е подготвителна контракция.

# 29
  • Мнения: 7 640
Да използвам темата и да питам, въпреки че уж се имам за ветеранка. Ако имам контракции през точно определен интервал, но неболезнени, това означава ли че е почнало раждане? И обратния въпрос - ако имам неравномерни контракции, но малко болезнени значи ли раждане. ..........

Ники, аз имах само тези нормални подготвитилнш неболезнени стягания на корема, всъщност се оказа, че са си контракции на 2 мин, довели до разкритие 5 см - т.е. това си е родова дейност в ход.
На улицата някъде щях да ги изтърся, добре, че мехурът си беше още здрав.

Мисълта ми е, че дори да не са болезнени, контракитте, ако са повече от 10ина дневно са си проблемни.

А с теб какво става, ако е удобно да попитам?

Общи условия

Активация на акаунт