Втвърдяване на корема

  • 2 670
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 555
Тази сутрин съм в паника. За втори път ми се случва, един участък от няколко сантиметра от корема ми се втвърдява за няколко минути и усещам нещо като изтръпване на мястото. После се отпуска и след малко пак. И така 3-4 пъти.
Първият път беше преди няколко дни и стана само един път. След като се отпусна, се успокоих. Но сега стана няколко пъти последователно. Не усещам болка, но това изтръпване ме събуди (беше посреднощ).
Сега пак изчезна.
Някой има ли представа какво може да е?
Аз много се паникьосах, но реших първо да питам, може пък да е нещо нормално...

# 1
  • Мнения: 3 334
Според мен са контракций,но по лентичката съдя,че си в началото,а не е добре.Отиди на лекар непременно.
Лека бременност Hug

# 2
  • Мнения: 1 992
Контракции са, да. Не се натоварвай и ако можеш лежи, докато отидеш на лекар.

# 3
  • Мнения: 2 553
Контракции са.Отиди на лекар!  Peace

# 4
  • Мнения: 11 003
Контракции са. Непременно се обади на лекаря си и почивай повече!
Успех Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 315
Според мен са контракции.Обади се на лекаря си!Успех Peace

# 6
  • Мнения: 236
Преди няколкодена пусках същата тема.Обадих се на лекаря си и ми изписа Магнерот.Не послушах мамите,които ме посъветваха да лежа в болницата Embarassed,но сега съм доста по-добре.Втвърдяването почти изчезна ,но сега ме мъчи един по-странен въпрос-нормално ли е да се променя формата на корема,т.е. не само да расте.Имам чувството,че когато ми се втвърдяваше като че ли беше подут(мислех си,че просто е пораснал).Обаче вчера бебчето страшно много риташе(в сравнение с друг път,когато само чат-пат вкарва само по един шут) и чак имах чувството,че се обръща.Когато след около час си погледнах корема като че ли формата му се беше изминила ConfusedНезнам дали вече не се параноясвам или е възможно това #CrazyИ се чудя от какво тази промяна-от втвърдяването или от мърдането на бебчето?Дали изобщо обясних нещо Confused

# 7
  • Мнения: 476
Контракции са, не се шашкай, а иди на лекар! Ще ти изпише но-шпа и магнерот или магнерич (и двете са магнезий). Аз ги имам от 4 месец, но от вчера пия лекарства, защото много зачестиха!

# 8
  • Мнения: 317
Неприятна работа. И аз започнах да имам някакви такива контракции, а съм още в 4-ти месец. Единственото, което ме успокоява е, че при първата бременност ми се случваше доста често (е, в по-късни месеци) и продължаваха доста дълго: дотолкова, че гинеколожката ме обвини, че я лъжа: ако били толкова начесто и надълго, вече щяла съм да съм родила. А си родих съвсем навреме:))

# 9
  • Мнения: 689
Контракции са, не се шашкай, а иди на лекар! Ще ти изпише но-шпа и магнерот или магнерич (и двете са магнезий).
И аз бях така още от самото начало на бременността. Трябва повече почивка.

... нормално ли е да се променя формата на корема,т.е. не само да расте.Имам чувството,че когато ми се втвърдяваше като че ли беше подут(мислех си,че просто е пораснал).Обаче вчера бебчето страшно много риташе(в сравнение с друг път,когато само чат-пат вкарва само по един шут) и чак имах чувството,че се обръща.Когато след около час си погледнах корема като че ли формата му се беше изминила ConfusedНезнам дали вече не се параноясвам или е възможно това #CrazyИ се чудя от какво тази промяна-от втвърдяването или от мърдането на бебчето?Дали изобщо обясних нещо Confused
Съвсем нормално е, не се притеснявай.

# 10
  • Мнения: 750
Според мен не са контракции!Най вероятно болката е от разтягането на нарастващата матка!Ако са контракции би трябвало да те ,,стяга'' целият корем!Аз бях така от третия месец до края!Не парадирам  4е съм права,затова консултирай се с доки!Но не се притеснявай,вси4ко ще е наред Peace!Най много да ти изпише Магне!Пиши какво е казал доки после!  bouquet

# 11
  • Мнения: 476
Според мен не са контракции!Най вероятно болката е от разтягането на нарастващата матка!Ако са контракции би трябвало да те ,,стяга'' целият корем!Аз бях така от третия месец до края!Не парадирам  4е съм права,затова консултирай се с доки!Но не се притеснявай,вси4ко ще е наред Peace!Най много да ти изпише Магне!Пиши какво е казал доки после!  bouquet

Точно втвърдяването, което описва момичето са контракциите! Болката от разтягането не е придружена с втвърдяване на корема!   Peace

# 12
  • Мнения: 498
Контракции са,както са казали другите мами.
И на мен ми се случваше нещо подобно през първите месеци от бременността,особено събуждайки се сутрин...постепенно отшумяха,не съм пила никакви хапчета,имах безпроблемна бременност.
Съветвам те ,все пак да се консултираш с лекар...всеки случай е индивидуален. Peace

# 13
  • Мнения: 574
Вече са ти казали -контракции са  Peaceно е твърде рано за теб,така че отиди на лекар.Най вероятно ще ти предпише магнезий под формата на Магнерот и да почиваш повече!Дано всичко е наред  bouquet

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Вече са ти казали -контракции са  Peaceно е твърде рано за теб,така че отиди на лекар.Най вероятно ще ти предпише магнезий под формата на Магнерот и да почиваш повече!Дано всичко е наред  bouquet

 Peace. Или може да ти предпише Магнерич те са едно и също. Аз това пиех вече не помня към кой месец беше.

Общи условия

Активация на акаунт