Купували ли сте си нещо домакинско заради конкретна рецепта?

  • 2 866
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
Преди около месец реших да си купя кексова форма с дупка само заради една рецепта. Сигурно има и други луди като мен  Wink макар, че покупката ми е обикновена. Вие имате ли подобни покупки?  Simple Smile

Ето това беше специалната рецепта:

Франкфуртски венец:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=173296.msg3503966#msg3503966



# 1
  • Мнения: 4 546
да - гювеч и голям йен. не бих ги купила, обаче, ако няма да ги използвам от време на време, а само за конкретната рецепта. следващото, което съм си заплюла е скара за тава  Grinning

# 2
  • Мнения: X
Още не, но съм на път да го направя.Искам да си купя отваряща се форма за торта заради чийз кейковете, които прочетох тук.Ми не мога все от съседката да взимам...

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Не,но съм на път да си купя кексова форма заради някои рецепти тук.

# 4
  • Мнения: 3 537
Да, купих си форма за кекс, гювечета....йените си ги имам отдавна

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
Да - голям гювеч, за да мога да правя Банска капама  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 62
да, откакто ме запалихте с тези прекрасни рецепти, си купих шприц, накрайници, формички, най-редовно си купувам сладкарски бои, гофретник и...май това е. Но не съм престанала да искам все нови и нови нещица Embarassed

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да, специално за тортата с желирано кисело мляко и плодове си купих отваряща се форма. На път съм да си купя и гофретник заради рецептите, които прочетох  Laughing.

# 8
  • Самоков
  • Мнения: 561
Има много интересни рецепти с машина за хляб и това ще е покупката ми.  Flutter

# 9
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Шприц заради едни сладки.

# 10
  • Мнения: 1 021
Да, форма за торта! Сега и шприц ще си купувам, а смятам и гюведжета!
И това всичкото е заради рецепти от тук!  Crazy

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Форма за торта и аз ще си купя. Дали и кога ще я ползвам е съвсееем отделен въпрос ooooh!

# 12
  • Мнения: 4 916
Да, формичка за чийзкейк, използвам я редовно  Peace

# 13
  • Мнения: 732
Да, купувала съм си - форма за торта, за кекс, шприц с накрайници за украса, гювечета... За друго не се сещам  Grinning

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не съм. И скоро не смятам да го правя.

# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Още не, но съм на път да го направя.Искам да си купя отваряща се форма за торта заради чийз кейковете, които прочетох тук.Ми не мога все от съседката да взимам...


  И аз на това съм се нагледала. Joy Joy Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами не съм си купувал за сега - имам си форма за кекс, тостер, гювеч, йена и т.н.
Но се замислям за машината за хляб  newsm78
Може би това ще ми е покупката заради много рецепти с този уред във форума , но като си я купя ще се похваля  newsm44

# 17
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Има много интересни рецепти с машина за хляб и това ще е покупката ми.  Flutter
Това ще е и моята инвестиция в най-скоро време Peace И без това не се оправям с маята машината сама си втасва и меси Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 916
Забравих да напиша, че сега си търся алуминиеви формички за броколи и карфиол  Peace и за тях разбрах от форума  Hug

# 19
  • Мнения: 11 747
Рецептите и снимките на готовите хлябове във форума ме накараха да си купя машината за хляб! Mr. Green
На път съм да си купя кексова форма по същата причина! Crazy

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
ОООО, даааа. И още как ! Купих си форма за панетоне, тази Коледа си купих форма за щолен. Купих си и обемна форма мече, заради една торта. А това, от което ме е срам е , че си купих силиконова полукръгла форма специално за едни пастички и така  още не съм я пробвала. Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 829
да--най-редовно го правя Winkформички,сач,щприц и т.н.

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да - шприцове, форми и т.н. Яд ме е, че не си купих и едни шаблони за украса на торти, които имаше в БигШоп, а сега естествено изчезнаха #Cussing out Не че толкова често правя торти, ама като гледам украсите тук и просто не издържам Mr. Green
Иначе за готварските неща (деля ги на готварски и сладкарски) си ги имам от преди и засега нищо ново не съм си заплюла. За машина за хляб мислех по едно време, ама после се научих да си меся сама и реших, че и без това нямам достатъчно място в кухнята, само да се чудя и нея къде да слагам.
Но ако някой има идея за подходящ съд, в който да се меси и да втасва тесто (без Тъпъруер, плз - такива покупки не са ми по силите), да свирка Grinning

# 23
  • Мнения: 3 927
hedra,
и на мен Тъпъруер са ми скъпи за стандарта, но честно, не съжалявам нито секунда за дадените пари за тях., въпреки, че съм месила в голямата купа най-много 3-4 пъти. И аз меся на ръка......
А за хлебопекарна се навивам още от първата тема във форума, но наистина нямам никакво място къде да я сложа  Sad

# 24
  • Мнения: 7 106
Още не бях дочела миналата година цялата тема за Машина за хляб изаведох мъжа ми в най-близкия ТСМ да я купим. А една година по-рано той ме увещаваше и ме убеждаваше какво чудо била, ама аз не бях много навита.
Иначе за другите специални неща дето съм купувала заради  дадено нещо, лично ти много добре ги знаеш, защото с последните се снабдих благодарение на теб  Wink. За сладкарски джаджи става въпрос, някой да не си помисли нещо  hahaha.

# 25
  • Мнения: 3 927
А, сега се сетих, заради снимката на Bambinkamalinka на хилядите кошнички, които беше направила, си купих около 65 формички за кошнички  Laughing и вече пробвах една рецепта......мляс, вкусно.....

Зори, то нашето си е направо лудост. Смятам скоро да се разкрием и покажем туй-онуй, какво ще кажеш  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 106

Зори, то нашето си е направо лудост. Смятам скоро да се разкрием и покажем туй-онуй, какво ще кажеш  Simple Smile

Няма да е лошо, мацките могат да има само полза от тая работа  Grinning.

# 27
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ами да, купувала съм си. Сега търся формички за мъфини, че съм си харесала рецепта, а нямам.

# 28
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
ooooo  po4ti vsi4ki ne6ta koito imam  sam gi kupila po tozi na4in  sega izdirvam edna kragla forma  7ili 8 sm. viso4ina bez dano Triabva mi za edna salata vsa6tnos ia izdirvam ve4e 4 mesec i mai , mai 6te triabva da si ia napravia sama ot konservena kutia   ako niakoi niama drugo predlojenie razbira se  newsm78

# 29
  • Мнения: 201
Формички за мъфини има в момента в Метро и са в промоция на цена около 8 и нещо Peace

# 30
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Danicka, благодаря  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 216
Купих си голям гювеч от Варна миналото лято и го натоварих на мъжа ми в ръчния багаж да го донесе тук. Така и си стои, не съм го ползвала. Но пък ми краси кухнята.
Бях си купила тортена форма със закопчалка за желираната торта, но и нея само веднъж съм я ползвала. Тортата не пожъна голям успех.

# 32
  • Мнения: 2 099
Редовно го правя...

# 33
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, купих си форма за кекс заради сладкиша на Лео   bouquet, но вече я ползвам и за други неща. Сега искам да си купя отваряща се тава за торти.  Wink

# 34
  • Мнения: 446
За мен периодите за сладкарстване са Коледа и Великден. Ако правя сладкиши целогодишно, каквито сме ящни, ще станем квадратни.
Купих си форма за мъфини заради мъфините-пеперуди на Танита. Сега чакам да наближи Великден и отварям работилницата....

# 35
  • Мнения: 1 436
Купих си форма за пай преди време, защото мъжът ми искаше парфето на мама  Twisted Evil. Обаче като имам вече форма, се запалих по всякакви видове пайове и парфета и сега правя през седмица.

# 36
  • Мнения: 3 647
форми за кекс
и една йенска тенджера
  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 35 919
Купувам и то редовно. Дори купувам и още незнам какво бих направила с него... но ако ми потрябва да имам.
Фен съм на кухненските 'джунджурии'..дори още съжалявам че преди 4-5 мес. не си купиш една много красива стъклена дъска за рязане ooooh!

# 38
  • Мнения: 872
Да , купувам си такива неща. Имам форма за кекс, за торта, гювечета, йена, тостер, щприцове, едно нещо , което го използвам единствено и само да подгрява фондю ,от една приятелка говидях Laughing ...

# 39
  • Мнения: 5 500
Форма за козунак! Ама само искам, още не съм си намерила, ако някой знае да каже? От тези правоъгълните.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 140
ISOLDE, правоъгълни форми за козунак видях вчера в Практикер  Peace

Иначе и аз като
Бях си купила тортена форма със закопчалка за желираната торта, но и нея само веднъж съм я ползвала.
само че в моя случай беше за един чийзкейк и оттогава не съм я ползвала  Tired

# 41
  • Мнения: 5 500
ISOLDE, правоъгълни форми за козунак видях вчера в Практикер  Peace

Иначе и аз като
Бях си купила тортена форма със закопчалка за желираната торта, но и нея само веднъж съм я ползвала.
само че в моя случай беше за един чийзкейк и оттогава не съм я ползвала  Tired
Тюх да му се невиди ooooh! вчера обиколих Пикадилитата, ходих до Метро, ядосах се много дето не ме пуснаха с малкия без кенгуро, но в Практикер не ми дойде на ум да вляза! Утре ще отида  Peace Благодаря ти, Мария   bouquet

# 42
  • Мнения: 2 609
Да, разкопчаваща тава. Blush

# 43
  • Мнения: 4 138
аха, даже един идиотски двоен тиган за омлети и форми със сърчица към него. зяпям по тв и айде йуруш на маслините. после си седят по шкафовете

# 44
  • Мнения: 12 624
Така си купих лъжица (или както там се води) за оформяне на топки - заради една гарнитура, която се слага в такъв вид. Използва я и за друго, де - за сладолед (класика), мисля да пробвам лятото плодова салата с топка изцедено кисело мляко, че много ми похвалиха въпросното лакомство

# 45
  • Мнения: 27 524
Да, хартиени кошнички за кошнички със сирене. (не станаха в тях  Rolling Eyes)
Форми за мъфини, още не съм ги пробвала  Rolling Eyes
Китайски уок, още неизпробван също  Rolling Eyes
Кръгла тава за питка заради Болярската питка на Биляна (ползвана  Party)
Това е засега май  Hug

# 46
  • Мнения: 8 505
Не не съм.Или поне не помня.

# 47
  • Мнения: 1 546
Така си купих лъжица (или както там се води) за оформяне на топки - заради една гарнитура, която се слага в такъв вид. Използва я и за друго, де - за сладолед (класика), мисля да пробвам лятото плодова салата с топка изцедено кисело мляко, че много ми похвалиха въпросното лакомство

Тъкмо и аз това си взех. Ама нещо не ми се баш получи...може би за сладолед ще става.

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ISOLDE, правоъгълни форми за козунак видях вчера в Практикер  Peace



А дали наистина са от хубавите  newsm78, а спомняш ли си колко парички са?

# 49
  • Мнения: 952
Напоследък като се замисля май купувам главно неща, които съм видяла във форума и са ми били необходими за рецепти от тук.
Така се сдобих със силиконова форма за кекс, форма за кекс във вид на сърце, уж тефлонова форма за мъфини, хартиени формички за мъфини понеже в голямата залепваха, нов шприц, нови формички за сладки, заради едни страхотни сладки на Танита от миналия Великден. От тук се запалих и за кухненски робот и за хлебопекарна. Робота ми го подариха за Коледа, но за хлебопекарната никой не е навит, че и без това сме с пухкави снаги.

# 50
  • Мнения: 5 228
Купих си форма за кекс заради един картофен пай. Тази форма, която намерих в близкия магазин, се оказа комплект с форма за торта (две различни дъна - за торта и за кекс, с една и съща подвижна странична част, така че се сдобих и с форма за торта.

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Купих си форма за кекс заради един картофен пай. Тази форма, която намерих в близкия магазин, се оказа комплект с форма за торта (две различни дъна - за торта и за кекс, с една и съща подвижна странична част, така че се сдобих и с форма за торта.
Ей, и аз искам такова нещо, а колко парички е? И откъде?  Praynig

# 52
  • Мнения: 5 228
Струва 10 лв. и някакви стотинки, купих я от едно магазинче за домашни потреби на Черковна и Оборище, на спирката на автобуси 72 и 9. Много е удобна.

# 53
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Фукла, благодаря!   bouquet

# 54
  • Мнения: 8 505
Не не съм.Или поне не помня.

Ето че се сетих-купички за крем-карамел Simple Smile

# 55
  • Мнения: 872
Бях забравила ,че и тях ги имам...



























































# 56
  • Мнения: 6 461
Да тези дни смятам да си купувам по-голяма форма за кекс ,понеже моята ми се гледа много малка. Thinking

# 57
  • Мнения: 5 500
ISOLDE, правоъгълни форми за козунак видях вчера в Практикер  Peace



А дали наистина са от хубавите  newsm78, а спомняш ли си колко парички са?
Купих си аз  Laughing два размера са, 30 и 35 см, алуминиеви и покритие подобно на тефлон, но май не е! Втората взех, щото алуминий  Naughty , 30 см - 5.50, 35 см - 5.90 лв. На алуминиевите не погледнах цената.

# 58
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ISOLDE, благодаря!   bouquet

# 59
  • Мнения: X
Още не, но съм на път да го направя.Искам да си купя отваряща се форма за торта заради чийз кейковете, които прочетох тук.Ми не мога все от съседката да взимам...
Вече си купих такава форма. Mr. GreenСъседката може да си отдъхне, че няма повече да й досаждам. Mr. Green

# 60
здравейте момичета,
много неща съм си купувала за да направя дадена рецепта
сега се сещам за две малки формички -подобни на форма за кекс /на една трета от нея са /,
които използвах само веднъж да направя салата с шунка,майонеза,желатин и още нещо.
това беше твърде отдавна и не си спомням точната рецепта.
имам питане  за правоъгълните формите за козунак от Практикер 
искам да си купя такава,но незная дали ще ми стигне за козунака
затова се изнтересувам от размзерите им - дължина,ширина и височина  newsm78
благодаря предварително  bouquet

# 61
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
ами да ,уред за понички,и кошнички Heart Eyes

# 62
Здравейте, скоро си купих форма за торта, шприц и формички за сладки, понеже малката ще има скоро рожден ден и ми се иска да направя нещо различно.

# 63
# 64
  • Мнения: 4 451
Има, има. Mr. Green Специално за коледните курабийки си купих формички с формата на елхички, звездички и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 829
да ,,,и продължавам да купувам Joy--вчера си взех от хартиените формички,като розички където са--и една силиконова форма за кекс---много е интересна за мен,защото става на 2 размера,,а преди няколко дни си взех хлебопекарна Joy

# 66
  • Мнения: 498
Да,отваряща се форма за торта.....утре ще правим прощъпулник и ще се пробвам с Желираната торта Рая Crazy
Имам формичка,но е много малка,та специално си купих по-голяма.Стискайте палци да не се изложа с желето Blushче не съм правила такива неща до сега...

# 67
  • Мнения: 269
Ох, ooooh! мъж ми в чудо се е видял, горкият.
Веднага след като открих форума се втурнах към сладкарската борса и за беля го взех с мен. Определението, което той даде за моето "пазаруване" беше "Изнасилване на семеен бюджет" Joy Някъде по средата не издържа и излезе навън да пуши нервно Twisted Evil Що язвителни забележки отнесох след това...
Ама като почнах да се вихря в кухнята и да правя ония ми ти форумски вкусотии си го спечелих като фен за идеята и вече имам месечен "женски" бюджет, а и той се присеща и понякога предлага, като сме в Кауфланд или Метро, да си купя някое по-засукано сладкарско пособие.
Като се сетя само как самоотвержено обикаляше с мен да търсим кексова форма Laughing Mr. Green
И аз съм от тези дето пазаруват да има, за да мога като реша веднага да направя каквото съм си наумила. В резултат имам един склад подправки, две разкопчаващи се тортени форми, едната с кексова приставка, една формичка-сърце за кекс, формички за сладки, бои, формички за кошнички, шприцове, пасатора на Браун - Мултикуик, метални кутии за съхранение на сладки, винаги налично прилично количество натурален шоколад, кокосови стърготини, есенции, ароматни алкохоли  ooooh! и други  безкрайно необходими неща. hahaha
А колко неща още съм си набелязала.
Да се засрамите, ей! Hug

Общи условия

Активация на акаунт