School

  • 1 250
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
Тази вечер ще ходим на среща в училището, където смятаме да записваме Изабела. Имате ли идеи за въпроси, които бихме могли да зададем на учителите?
За мен най-важен е проблема с храненето; извозването е уредено с училищен автобус, занятията са 50% на английски 50% на френски. Моля майките с опит да споделят какви други проблеми би трябвало да имам предвид. Мерси.

# 1
  • Мнения: 530
Дано повече родители ти отговорят, защото и на нас ни предстои посещение в училището през Март - Анна ще започва предучилищна през Септември, а след това в същото училище ще продължи и първоначалните класове.

Та и на мен ми е интересно какво да питам, от какво да се интересувам. Е, разбира се неща от сорта на това какво е самото обучение, по колко деца в клас, по колко преподаватели, програмата, обратната връзка с родителите, мероприятия и извънкласово обучение и т.н. Но все си мисля и аз че не съм много наясно с много неща и ще е полезно да чуя от майкте с по-големи дечица.

# 2
Лаура и ММ, училащата ще ви запознаят (повече от колкото очаквате) с всичко. Те питат (във вид на едни формуляри) за всичко - религия, езици които говори детето, нужда от нещо (храна, транспортиране, доп. занимания от специалист (ако има нужда от такъв))Със сградата ще ви запознаят, както и с учителите......

# 3
За Канада не знам, но ММ в училището можеш да изискаш и резултатите им за последните 3 години (то това и в нета можеш да го видиш), но все пак на живо си и е друго да ги сръчкаш и да ти дадат по-подробно обяснение. Това се сещам за сега . Ще допълвам ако има още нещо, че гледам спря колата на чичкото дето ще прави сърви на клиентите ни

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
На нас ни дадоха папка пълна с инфо за училището. Транспорт, храна, униформа, график, имена на учителите и длъжности при какви болести детето не трябва да посещава училище и колко време да е карантината, как да се процедира с въшките и какво ли още не. Някои училища предлагат after school clubs, които са много по-ефтини от Kids clubs. Имат и занимания след училище по езици, спорт  или музика, но това обикновено е за по-големите. Цените също ги имаше в папките.
Аз най- много инфо получавам от индивидуалните род. срещи или просто като имам въпрос отивам и питам учителя. Иначе масовките са ми загуба на време. И в двете училища, в които е бил моят като го записвахме не беше по време на масовото записване, обаче пак ни въведоха в нещата. Даже май по-добре стана така Wink
Та Лаура не се кахъри, въпроси винаги можеш да зададеш и в по-късен етап даже и по телефона (поне при нас става така Wink ).

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Ако е позволено може би е добре да вземеш и детенце с теб, да види училището и да се запознае с учителите. Предполагам ще му е интересно.

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
за preschool ли става въпрос?

# 7
  • Мнения: 2 452
Цитат на: миз
за preschool ли става въпрос?

Вероятно. Става въпрос за Junior Kindergarten, но обикновено като ги запишеш там те изкарват в същото училище целия курс на обучение до High School. Затова за мен е важно да избера добро училище. Ние имаме 3 опции - това училище (което предпочитаме заради френския - обучението е практически двуезично още от детската градина), католическото училище (където вероятно ще ни приемат, защото тук не са препълнени) и районното ни училище, което е много добро, но френския е застъпен едва след 5-ти клас.
Сега отиваме "на оглед" така да се каже, по-късно ще стане записването.

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
няколко идеи - питай каква е политиката им за посещенията на родителите през деня. запознай се с конкретната учителка, при която ще е евентуално изабела ако я запишете там и поговори лично с нея за каквото там се случи, просто да добиеш представа от нея. щом и училище ще учи там, искай им резултати на учениците им - в какви колежи, университети отиват учениците им, какво е текучеството на учениците в училище - средно по колко години се задържат в него.
абе на тях сигурно са им задавали всички възможни въпроси и сами ще ви отговорят преди да сте ги задали Simple Smile...
и една друга мисъл да споделя, макар и да не ме питаш  Wink . според мен 5ти клас не е късно за френския. аз съм привърженик на държавните училища, смятам за важно детето да се среща с всякакви деца, не само с такива, на които родителите им имат възможност да плащат за частно училище, и да свиква да общува с тях.
успех в избора на училище  Simple Smile !

# 9
  • Мнения: 2 452
Цитат на: миз
и една друга мисъл да споделя, макар и да не ме питаш  Wink . според мен 5ти клас не е късно за френския. аз съм привърженик на държавните училища, смятам за важно детето да се среща с всякакви деца, не само с такива, на които родителите им имат възможност да плащат за частно училище, и да свиква да общува с тях.
успех в избора на училище  Simple Smile !


И трите училища са държавни. Издържат се чрез нашите данъци. В зависимост от това в кое училище ще си дадем детето плащаме данъци или на "държавното" или на "католическото" училищно настоятелство. И аз не съм голям привърженик на частните училища, не само заради "възможностите", а и заради системата на обучение - те не са длъжни да се съобразяват с норматвните изисквания на министерството; т.е. могат да преподават буквичката А цяла година, ако искат.

Аз започнах да уча английски на 13 години и си мисля, че е било късно. Колкото по-рано, толкова по-добре. Само дано Изабела да прилича на мен, а не на баща си, защото ще трябва да сменяме училището.
 Grinning

# 10
  • Мнения: 530
Цитат на: Laura

Аз започнах да уча английски на 13 години и си мисля, че е било късно. Колкото по-рано, толкова по-добре. Само дано Изабела да прилича на мен, а не на баща си, защото ще трябва да сменяме училището.
 Grinning


Да, напълно съгласна за езиците - колкото по-отрано, толкова по-добре. Наскоро си купих една книга за развитието на децата и точно за предучилищното обучение и там доста говорят за т.нар. windows of opportunity за обучение на децата. За начина по който се развива мозъка и какво ли още не. Специално за езиците - децата са най-възприемчиви до 11 годишна възраст. Не че след това не може да се научи език разбира се, но дете, което е почнало да учи чужд език преди тази възраст може да го усвои и да го говори без акцент, докато след това става по-трудно. Даваха и примери за хора, които като деца са били изложени на определен език, после не са го използвали и забравили, но когато отново започнат да го учат в даден момент (в зряла възраст) им се удава много по-лесно отколкото езици, на които не са били изложени, или отколкото на други хора които никога не са били излагани на този език. И за музиката и много други неща имаше доста подробно написано. А интересното е, че поне в Англия езиците не са задължителни до secondary school, т.е. се пропуска момента на най-добра възприемчивост..... Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 2 452
Цитат на: MM

А интересното е, че поне в Англия езиците не са задължителни до secondary school, т.е. се пропуска момента на най-добра възприемчивост..... Twisted Evil

Почти всички провинции в Канада са официално двуезични; някъде това е по-скоро на книга, другаде съществува реално двуезичие. При нас (в района на Отава) действително населението е двуезично - има доста франкофони, както и деца от смесени бракове (франкофон+англофон); освен това тенденциите са за насърчаване на двуезичието във всички сфери, нашример за да заемеш каквато и да е ръководна позиция в правителството (без министър и първи заместник) трябва да докажеш познания и по двата езика, като за различните позиции има различни нива на владеене на езика. Сщото се отнася и за много други професии, вкл. и за сферата на обслужване, т.е. ако Изабела иска да работи като ученичка и студентка ще има много повече шансове, ако знае и френски.
Искам да кажа, че при нас знаенето на френски е по-скоро необходимост, отколкото майчина амбиция.
Училището ми хареса. Много амбициозна директорка! Сравнително млада (30-40) и симпатична. Останах с добри впечатления от персонала. Решихме да се записваме.

# 12
  • Мнения: 530
Цитат на: Laura
Цитат на: MM

А интересното е, че поне в Англия езиците не са задължителни до secondary school, т.е. се пропуска момента на най-добра възприемчивост..... Twisted Evil

Почти всички провинции в Канада са официално двуезични; някъде това е по-скоро на книга, другаде съществува реално двуезичие. При нас (в района на Отава) действително населението е двуезично - има доста франкофони, както и деца от смесени бракове (франкофон+англофон); освен това тенденциите са за насърчаване на двуезичието във всички сфери, нашример за да заемеш каквато и да е ръководна позиция в правителството (без министър и първи заместник) трябва да докажеш познания и по двата езика, като за различните позиции има различни нива на владеене на езика. Сщото се отнася и за много други професии, вкл. и за сферата на обслужване, т.е. ако Изабела иска да работи като ученичка и студентка ще има много повече шансове, ако знае и френски.
Искам да кажа, че при нас знаенето на френски е по-скоро необходимост, отколкото майчина амбиция.
Училището ми хареса. Много амбициозна директорка! Сравнително млада (30-40) и симпатична. Останах с добри впечатления от персонала. Решихме да се записваме.


Леко ви завиждам, за което...... Embarassed Мен много ме гложди този въпрос с езиците тук, много отгоре отгоре го дават.....за мен всеки един език е богатство (затова и упорствам в говоренето на български на Анна), а не толкова въпрос на амбиция. А и като съдя по себе си като дете, за тях е удоволствие да го учат - е разбира се зависи и от начина на преподаване, то насила хубост не става и е така със всички сфери на познанието. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт