Суха бебешка кожа - каква козметика да ползвам?

  • 13 316
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 437
... Ти два пъти в седмицата ли се къпеш?


Аз се къпя всеки ден, дъщеря ми също, но и тя, и аз вече сме големи  Grinning

Темата е за новородено.
Това, което написах е моят опит със същия проблем, за съжаление и ние стигнахме до изсушаване на кожата, чак тогава, когато се поразрових, видях, че по цял свят НЕ препоръчват всекидневното къпане, защото се маха естествения защитен слой на кожата, която в първите месеци е податлива на всякакви възпаления и така остава незащитена.
Педиатърката ми даде същия съвет и проблемът отшумя веднага  Hug

Когато детето ми започна да лази, да се цапа, заякна и минахме на душ всеки ден Grinning

# 16
  • Мнения: 865
За ежедневна козметика ползвам Мустела(според мен е френска марка, но както и да е),а когато забележа че започва да се пресушава с Bioderma-Atoderm POzinc.при нас има ефект!

# 17
  • Мнения: 2 891
Балсам на Д-р. Тайс. Железен е!

# 18
  • Мнения: 214
Здравей, ето моя съвет.
Моя племенник беше с изключително суха кожа, точно както описваш при твоя син. И никаква бебшка козметика не даде резултат. Но една дерматоложка ни препоръча да го мажем с масло от шия. Шия е вид бразилска ядка. Крема се води естествена и натурална козметика. Продава се в кутии и изглежда като крем, но е доста мазно. Не знам обаче къде ще го намериш. Аз знам къде се продава в Бургас. Искам да ти кажа, че за 3 дни се оправи кожата на бебо и си го мазахме много дълго с това. Така че ако искаш пробвай.
Успех

от къде в бургас може да се купи?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 145
Улицата се казва Левски, в частта между Александровска и Ботева от дясната страна като отиваш към Ботева. Има едно магазинче, в което продават козметика на Вела. Декември от там си го купихме последно.
Дано да съм помогнала

# 20
  • Мнения: 640
Страхотна е новата серия на Др Тайс за много суха кожа и там някакви дермити Simple Smile...горещо я препоръчвам

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  На нас ни помага само Mustela. Peace

# 22
  • Мнения: 950
Мили мами, кожата по телцето (най-вече по вратлето) на синчето ми е много суха, направо пада на люспички. Мажа я всеки ден с бебешко олио на Нивеа, а също и вечер след баня, но очевидно не е достатъчно. Докторът каза да внимавам колко го мажа, за да не тръгнат инфекции.

Моля дайте ми съвет какво олио би помогнало в този случай!

Мерси   bouquet
Имахме подобен проблем. Мазах със зехтин и с олио на Бюбхен, но не ни помогнаха. Препоръчаха ми крем Мустела Стелатопиа и с него се оправихме.

# 23
  • Мнения: 689
Балсам на Д-р. Тайс. Железен е!
Peace

# 24
  • Мнения: 201
Съгласна съм с Никол.Ежедневното къпане на бебето с измиващи препарати изсушава кожата, особено сапунът. Не е най-доброто решение и честото омазняване с козметични "бебешки" масла, поне  нашата дерматоложка твърди, че само българките мажем децата си като пехливани, което било много погрешно, т.к. маслото запушвало недобре развитите потни жлези на бебето и нарушавало естествената функция на мастните жлези да си вършат работата .
Що се отнася до медицинската козметика за суха кожа, да, тя наистина  е добра, но е редно да се препоръча от лекар, дори балсамът на д-р Таис.
Аз лично къпя бебето си / с атопична кожа е/ само с вода като използвам измиващ продукт от серията Мустела Стелатопия веднъж седмично, а през три дни добавям специално масло във водата за къпане. Ежедневно след баня овлажнявам тялото с хидролосиона на Ексипиал, памперс зоната поддържам с бадемово масло от същата марка, а за бузите /където кожата му е най-суха/ редувам  Линола фет и крем за атопична кожа на Сен Жарве. Козметиката ни е толкова шарена, защото след няколкомесечно безуспешно изпробване на лечебния ефект на различни серии и нулев ефект от тях, подбрахме не марки, а продукти, които действат добре на детето.
Олях се с писането, за да стигна най-после до простичката препоръка да се консултирате с дерматолог.

# 25
  • Мнения: 1 975
Ние имахме този проблем от Johnson's и като смених с Bubchen вече всичко е ОК Peace горещо ги препоръчвам Hug

# 26
  • Мнения: 214
Улицата се казва Левски, в частта между Александровска и Ботева от дясната страна като отиваш към Ботева. Има едно магазинче, в което продават козметика на Вела. Декември от там си го купихме последно.
Дано да съм помогнала
Кремът Карите ли се казва- с масло от шея, който е 300мл и струва 9.90лв или този, който е с какао и е 50мл и струва 4.60лв?

# 27
  • Мнения: 305
Аз къпя с Клоран-гел за коса и тяло за суха кожа,след това мажа с олиото на Хип,доволна съм,даже мажа и себеси на по-грубата кожа Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 644
Ползвали сме само на Себа Мед - и при положение ,че до 8 месечен е къпан всеки ден ,никога не сме имали проблем с кожата
Козметиката е медицинска,аз съм много доволна и ти я препоръчвам Peace

# 29
  • Мнения: 1 146
Стелатопия на Мустела помогна при нас. След първото намазване кожата й се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт