Искам да се махна от София!!!

  • 5 600
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
В Банкя може и да е хубаво, но е необосновано скъпо. И от кой зор такива цени - нито е в София, нито е на морето ...

# 16
  • Мнения: 1 080
Панчарево , Герман - добър избор са .

# 17
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Никъде не съм писала, че искам да СТРОИМ извън града - писах за готова къща. Ще строим в Гърция - мисля там да живеем, даже се чудя дали да продадем апартамента тук или да го оставим (по-скоро втория вариант, все пак имам голяма дъщеря).
Идеята ми е за къща - не суперлукс, нормална, с едно освежаване да става за живеене...

# 18
  • Мнения: 270
Да, много добре, че няма да строите тук... Sick Ние го направихме, като старта бе 2002  #Crazy Освен, че тук тази дейност е скъпа и неблагодарна, то крие и големи рискове от некадърни и опиянчени майстори. Забави ни и желанието да направим всичко, както си е редно - дограми, изолации, газопровод, водопровод и канализация. Тази година може и да се нанесем  Laughing
Та по темата: съветвам те да отскочите до Бистрица - вече си имат инфраструктура, вкл. и газ, което е благина на фона на цепенето на дърва, зареждането на котле с въглища и опушените тавани. Зарекла съм се следващия ни дом да е там.  Laughing Laughing Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 2 958
В последно време и Божурище се превърна в апетитна хапка. ПО-бързо се стига до София отколкото от Банкя. Има автобус, маршрутка, магазини, училище, детски градини/2/, поликлиника, банки, хубави градинки...... На 5 мин с кола е от Люлин и на 25 от центра /дори при задръстване/. С рейс и метро също за 20 мин се стига до центъра. Аз цял живот съм живяла в Божурище и при опцията с мъжът ми да се преместим да живеем в Зона Б5 по-скоро бих се разделила с него. Сега обмисляме някаква промяна в жилищен аспект, но или ще останем в Божурище или най-много да се преместим в едно съседно село, което е на 3км от Божурище. Там пък спокойствието е такова, че думи нямам. Божурище малко или много е по-населено и може някой пубер да ти извика в 2 часа под прозореца, а в Гурмазово /съседното село/ освен птички друго не чуваш. Аз лично бих отишла и в Гурмазово да живея, но само ако имам лична кола. То и до там има маршрутка и рейс, но не са толкова често както в Божурище. Сега има къщи за продан. Ако си харесате нещо няма да съжалявате.
Сега погледнах поста преди мен. И в Б-ще има газификация, водопровод, канализация и т.н......

# 20
  • Мнения: 1 120
А Марчаево,Бонсови поляни, Лозен и Герман къде по-точно се намират?

малко след владая(5мин. с кола) е Марчаево.
Бонсови поляни са след Горна баня.но като се замисля,за там си трябва джип!природата е страхотна,но пътят до местността е за джип през снеговитата зима

# 21
  • Мнения: 13 512
А след 2 години като отидеш в Гърция- на спокойствие ли  ще си? Ако си в Атина- с умиление ще си спомняш за спокойствието на София.

# 22
  • Мнения: 651
В последно време и Божурище се превърна в апетитна хапка. ПО-бързо се стига до София отколкото от Банкя. Има автобус, маршрутка, магазини, училище, детски градини/2/, поликлиника, банки, хубави градинки...... На 5 мин с кола е от Люлин и на 25 от центра /дори при задръстване/. С рейс и метро също за 20 мин се стига до центъра. Аз цял живот съм живяла в Божурище и при опцията с мъжът ми да се преместим да живеем в Зона Б5 по-скоро бих се разделила с него. Сега обмисляме някаква промяна в жилищен аспект, но или ще останем в Божурище или най-много да се преместим в едно съседно село, което е на 3км от Божурище. Там пък спокойствието е такова, че думи нямам. Божурище малко или много е по-населено и може някой пубер да ти извика в 2 часа под прозореца, а в Гурмазово /съседното село/ освен птички друго не чуваш. Аз лично бих отишла и в Гурмазово да живея, но само ако имам лична кола. То и до там има маршрутка и рейс, но не са толкова често както в Божурище. Сега има къщи за продан. Ако си харесате нещо няма да съжалявате.
Сега погледнах поста преди мен. И в Б-ще има газификация, водопровод, канализация и т.н......
eeeй да видя и аз нещо хубаво писано за Божурище  smile3501
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157419.msg3047476#msg3047476
и за селцата оттатък Божурище гласувам с две ръце, но без личен автомобил не си е работа...

# 23
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
А след 2 години като отидеш в Гърция- на спокойствие ли  ще си? Ако си в Атина- с умиление ще си спомняш за спокойствието на София.
Няма да сме в Атина - на 15минути с кола оттам, вилна зона, морето под носа  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 2 663
Аз живея в Панчарево ( във вилната зона между Панчарево и Кокаляне) - за нас това беше най-приказното място около София, когато купувахме къщата преди години.Има езеро, река с каскади,  има гори, има планина и равни поляни.В момента пари да ми дават няма да отида в града.Мъжа ми имат вила на 50 метра по въздуха от нашата къща, а сега двамата сме се насочили към сглобяемите къщи и се надяваме Дай Боже до септември да сме се нанесли, като още договора даже не сме подписали.Глетката от терасите ни е само зеленина- от едната страна планината над езерото и самото то, а от другата Витоша.
Много е тихо и спокойно, водата е от рилския водопровод и е страхотна за пиене, много студена.До центъра си за 20 мин.Бизнеса ни е на Патриарха ( на нашите също) и всеки ден слизат поне 3 коли до центъра, но пък няма нищо по-хубаво от това да се прибереш на спокойствие, без да ти тропа или пречи някой,като цял ден си в тарапаната .
Какво да ти кажа и от моя страна и от на мъжа ми притежаваме апартаменти на пъпа на София и никой не иска да живее там.
Ами нещо подобно е както ти пишеш за жилището ви над Атина, само дето морето тук е езерото и е доста мръсно, но пък никой не те кара да се къпеш в него.

# 25
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Вчера бяхме с мъжа ми и бебето в Панчарево. Много ни хареса, седнахме в ресторант до езерото и хапнахме там, малкият си подRвя на въздух  Grinning За строеж е късно, но дали има къщи под наем, както беше предложил някой по-нагоре? Или новопостроена къща, която се продава? А за тези сглобяеми къщи как стои въпросът?
Моля те, Констанс, ако не те затруднява - да бъдеш малко по-подробна.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 13:25 от OLYMPIA

# 26
  • Мнения: 2 663
Ние искахме първо да купим още една къща тук, но обявяват цени с доста голям процент надценка за хубавите имоти (100%, 200%)-както е и нормално де.Има къщи , които на нищо не приличат и на цената на имот в центъра на Прага, примерно.Отказахме се да купим готова къща и от съображение, че не се знае как е била строена и разни подобни аргументи.От 1 година обикалям по огледи , знам  всяка продаваща се къща в района.
Под наем не си струва- или дават само етажи или цели къщи, но с наеми между 500 и 3500Е.За мен етаж само е глупаво.
Ще ти пиша на лични за подробностите

Общи условия

Активация на акаунт