Всеки месец температура и червено гърло - от какво?!

  • 1 725
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте! От вчера детето ми е с температура, тази сутрин - 39 градуса, оказа се, че и гърлото му отново е червено (видя го педиатъра му). Назначиха ни отново лечение с антибиотик, този път Оспексин. Казвам отново, защото първия път, когато се разболя (декември) имаше 39.5 градуса температура и червено гърло. Предписаха ни азатрил, но от него получи обрив и разстройство, след което го спряхме. Излекувахме се уж, а края на януари отново бяхме със същите симптоми и този път се лекувахме с Аугментин, февруари пак същото, но предписаха Дурацеф, от него в края на лечението - отново лек обрив. Сега пак 39 температура, пак червено гърло и пак антибиотик - не смятам, обаче, че това лечение е правилно, при условие че никой не може да каже от какво се получава това. Последно педиатърката ми каза, че според нея е най- вероятно да е от зъбите!? Въпросът ми е дали е възможно да са зъби и дали в този случай лечението с антибиотици е най- правилно. Наистина му растат зъби в момента - два предкътника(долни) и един кучешки в дясно долу. Извинявам се - стана много дълго, но съм притеснена. Благодаря предварително!
PS: Забравих да спомена, че има и подути лимфни възли на вратлето, но според нашия педиатър пак зъбоникненето е причина...

Последна редакция: сб, 24 мар 2007, 15:04 от martikom

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! При честите и следващи една след друга инфекии пада имунитета. Добре е да започнете  лечение с Бронховаксон- провежда се по 10 дни в три поредни месеца- повишава имунитета към бактериални инфекии.
При зачервено гърло, особено в началото, когато в повечето случаи се касае за вирусна инфекция можете да ползвате биопарокс. Впръсква се в носа и гърлото 3х дневно  по едно впръскване за тази възраст.
Добре е да вземете гърлен секрет, за да се види все пак да не е носител на определен бактериален причинител. Тогава е необходимо да проведете антибиотично лечение в зависимост от неговата чувствителност.

# 2
  • Мнения: 153
 Hug Д-р. Слънчева, изключително съм Ви благодарна за компетентния и изчерпателен отговор!!! Благодаря, че Ви има!

Общи условия

Активация на акаунт