Ей, жени, защо търпите и си мълчите докато се случи това? Ама ядосвам се!

  • 8 105
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 114
Когато за първи път ви посегне
1. трябва да го напуснете,
2. да напишете оплакване в полицията задължително
и
3.да разгласите случилото се и направите така че всички да разберат, срама ще бъде за него, не за теб

Е, не мога да не се запитам - Защо го е търпяла тая жена, защо си е мълчала и нищо не е направила. Ами виновна си е тя, че е позволила така да се развият нещата. Не бъдете пасивни жертви!

http://news.ibox.bg/news/id_2091478538

В случай че не се отваря линка, копирам:

Майка на 3 деца загина след побой, нанесен от мъжа й
Мъж уби 29-годишната си съпруга, след битов скандал, информира БНР. Смъртта е настъпила след побой.
Семейството е живеело в таванско помещение на бул. "Цар Освободител" 49 във Варна, а драмата се е разиграла сутринта.

Убиецът и жертвата имат три деца - син на 11 години и близнаци на 8 години, които по време на побоя децата не са били в жилището.

На мястото на трагичния инцидент се извършва оглед от полицията. Убиецът е задържан в Първо РПУ град Варна.

От полицията уточняват, че по тялото на жената са открити белези от предишни побои.

# 1
  • Мнения: 1 959
Много жени си траят от страх че ще загубят децата си че нямат къде да отидат и други такива.В БГ не е така организирано както в чужбина да го приберат на топло и да му обяснят как се бие.Жалко за жената и децата и.

# 2
  • Мнения: 3 114
E, именно де. На тоя овчи страх ме е яд и на липсата на елементарна логика. Като търпи да я пребиват, как точно запазва децата си? Няма начин да ги загуби ако направи горните три съвета, особено втория. Никой няма да даде децата на побойник, ако съответните органи са уведомени за това. А за това че няма къде да отиде, също не се съгласявам. Има вече открити в България няколко центъра за жертви на домашно насилие. Приютяват и помагат  в началото докато си стъпиш на краката. Ще и бъде трудно, вярно. Но какво му е по-лесното да живееш в непрестанен терор. Все ще оцелее финансово някак си, защото ако потърси помощ, ще намери. Иначе какво я чака - разбита психика и физика, деца с разбита психика и СМЪРТ. не разбирам защо жените си втълпяват че е по-трудно да направят нещо и да спрат издевателството върху тях. По-трудното е да понасяш тоя кошмар Как не го виждате?

# 3
  • Мнения: 1 959
Не мисля че никой не го вижда просто така си е решила жената.Кой мислиш ще подаде ръка на жена изпаднала в беда особено ако мъжът е този който е с пари ще плати тук и там на този и онзи и може да и вземе децата  и каквото си поиска може да направи.С какво ще и помогнат тези центрове,ще и помогнат месец,два айде три а после пари от къде...Не е така лесно както си го мислиш.И да добавя че на полицията ама хич не им пука за домашното насилие.Виж какво става в страната ни корумпирани доктори хванати с рушвети,политици крадът и лъжат,катастрофи по улиците и какво ли още не съмнявам се че някой ще обърне внимание на домашното насилие.Решението е едно СТРОГИ ЗАКОНИ които да се спазват когато това стане тогава ще има  и жени които ще се изправят и ще кажат "Стига на насилието" до тогава тези жени ще са просто още една бройка в статистиката/колкото и грубо да звучи/.

# 4
  • Мнения: 3 114
Не искам да съм груба, но не знам по какъв друг начин да изразя мнението си. Смятам че това, което пишеш, показва че дори и да не го съзнаваш, оправдаваш поведението и на насилника и овчедушната жертва. Много ми е болно и жалко, че като че ли повечето български жени мислят по този начин и смятат че е по-добре жертвата да си трае и да не надига много глас. Колко ли жени трябва да бъдат убити по тоя начин, че да прогледнем. Ако дори само една жена вземе правилното решение като разбере за тоя случай, може би жалкия живот на овчедушната нещастница не е бил напразно. Дано!

# 5
  • Мнения: 1 959
Не мисля че си груба ти както и аз изразяваме мнение.И на мен ми се иска нещата да се наредят и такива насилници да ги опандизят а на жените наистина да им се помогне  Peace ДАНО

# 6
  • Мнения: 473
Много съм ужасена от такива случаи. И си мисля, че обществото ни трябва да бъде по-заинтересовано от такъв род проблеми. Днес разбрах за един подобен случай в града, в който работи майка ми, близо до Пловдив. Жена на около 40 години с две дъщери се удавила, защото й омръзнал живота. Мъжът й постоянно я биел и тормозел, непрекъснато. От общината й издействали квартира, пари, с които да преживява и й помагали за повечето неща. Но той идвал в новото жилище и пак бой, тормоз. Представяте ли си какво трябва да преживее един млад човек, за да събере сили и да посегне на живота си? Най-лошото е, че повечето малтретирани жени мълчат и не казват, докато не дойде фаталния край. Наистина не трябва да се търпи и мълчи.

# 7
  • Мнения: 4 916
Цитат
Ей, жени, защо търпите и си мълчите докато се случи това?

Не разбирам защо авторката слага всички жени под един знаменател.

# 8
  • Мнения: 3 114
Eстествено, че не слагам всички. Само тези, които търпят безропотно като овце. А те са безбройно мноооого, включително в този форум. А също и тези, които са свидетели на малтретиране, а си затварят очите. За себе си мога да кажа, че израснах в това отношение. Сега винаги когато видя мъж да бие жена си(а ставам свидетел на това дори на улицата), винаги викам полицията. Преди и аз си затварях очите. Трудно ми е да си простя. Не мога да повярвам, че и аз съм разсъждавала ориенталски и съм била подвластна на някакъв неоправдан страх.

# 9
  • Мнения: 2 032
Ъм, каква е тази тема, на нападка срещу жертвите и прехвърляне на вината върху тях ми мирише.
Ако случайно познаваш, цитирам, "безбройно мнооооого" бити жени, това едва ли е най-удачният начин да им помогнеш. Даже и да викнеш полицията, ако жертвата е изплашена, кой ще потвърди историята, например, или ще се съгласи да даде показания в съда?
От моите наблюдения (предимно на случаи от общностите от Пакистан/Бангладеш/Индия тука, където често има навързани по-специфични виждания за ролята на жената и семейната чест),  малтретираните жени например няма къде да избягат, затова от първостепенно значение е да има безопасно убежище, където те и децата им могат да се приютят. Ако искаш да помогнеш конкретно, можеш да помислиш как може да се осигурят такива временни убежища в България. Или дали отделиш малко от времето си за нешо друго, което според теб би помогнало на някоя изтормозена душа.
Но да наричаш бита/тормозена/унижавана жена "овца": това на кой помога?

# 10
  • Мнения: 1 568
E, именно де. На тоя овчи страх ме е яд и на липсата на елементарна логика. Като търпи да я пребиват, как точно запазва децата си? Няма начин да ги загуби ако направи горните три съвета, особено втория. Никой няма да даде децата на побойник, ако съответните органи са уведомени за това. А за това че няма къде да отиде, също не се съгласявам. Има вече открити в България няколко центъра за жертви на домашно насилие. Приютяват и помагат  в началото докато си стъпиш на краката. Ще и бъде трудно, вярно. Но какво му е по-лесното да живееш в непрестанен терор. Все ще оцелее финансово някак си, защото ако потърси помощ, ще намери. Иначе какво я чака - разбита психика и физика, деца с разбита психика и СМЪРТ. не разбирам защо жените си втълпяват че е по-трудно да направят нещо и да спрат издевателството върху тях. По-трудното е да понасяш тоя кошмар Как не го виждате?


Овчи ,ама да не ти идва до главата!!!!Гледах предаване ,което се разказваше,за жени в България ,които са решили да се обърнат към държавата,за защита!!!Дорева ми се!!!!Крият ги известно време и пак ги пускат,майчетата бяха откачили от страх,че като излязат от прикритието ,ония свине-мъжете им ще ги пребият и държавата какво?!НИЩО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 1 959
E, именно де. На тоя овчи страх ме е яд и на липсата на елементарна логика. Като търпи да я пребиват, как точно запазва децата си? Няма начин да ги загуби ако направи горните три съвета, особено втория. Никой няма да даде децата на побойник, ако съответните органи са уведомени за това. А за това че няма къде да отиде, също не се съгласявам. Има вече открити в България няколко центъра за жертви на домашно насилие. Приютяват и помагат  в началото докато си стъпиш на краката. Ще и бъде трудно, вярно. Но какво му е по-лесното да живееш в непрестанен терор. Все ще оцелее финансово някак си, защото ако потърси помощ, ще намери. Иначе какво я чака - разбита психика и физика, деца с разбита психика и СМЪРТ. не разбирам защо жените си втълпяват че е по-трудно да направят нещо и да спрат издевателството върху тях. По-трудното е да понасяш тоя кошмар Как не го виждате?


Овчи ,ама да не ти идва до главата!!!!Гледах предаване ,което се разказваше,за жени в България ,които са решили да се обърнат към държавата,за защита!!!Дорева ми се!!!!Крият ги известно време и пак ги пускат,майчетата бяха откачили от страх,че като излязат от прикритието ,ония свине-мъжете им ще ги пребият и държавата какво?!НИЩО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ето това имах и аз предвид като писах

# 12
  • Мнения: 2 116
Много е страшно!  Sad Силно се моля никога да не ми идва до главата!!!  Praynig

# 13
Аз мисля, че авторката на темата не е искала да упреква, а да даде сили на жени, които страдат от домашно насилие, но ги е страх да го признаят и споделят. Наистина е трудно да вземеш решение, но начини почти винаги има за излизане от ситуация. Не мога да повярвам, че жени, които живеят с даден мъж-насилник примерно 5 години, са нямали възможност да се оттърват от него по един или друг начин. Според мен в много случаи проблемите идват от това, че жертвите не споделят, не търсят съвети и помощ. Вярно е, че много хора няма да помогнат, но се намира поне един.

# 14
  • Мнения: 289
Според мен всеки заслужава съдбата си. Жените, които наистина искат промяна, успяват да я постигнат. Начини винаги има. Повечето обаче просто се оплакват, самосъжаляват, вживяват се в ролята на жертви, а на практика не правят нищо - дори и когато им се предложи варинат за промяна, намират хиляди оправдания - че ТОЙ ги издържа, и няма да имат същия стандарт без него, че го обичат, че дрън дрън, аз лично не приемам тези неща като оправдание да се търпи тормоз - физически или психически, но всички сме различни.. и сами обикновено сами сме си виновни. Опитвала съм да помагам на такива жени не веднъж - и съм се сблъсала с нежелание в тях самите да променят живота си, за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт