Кърмене и ренген?

  • 331
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами ,моля дайте ми съвет ако някой знае налага ми се да си направя ренгенова снимка на единият крак и се притеснявам дали ще мога да продължа да кърмя заради облъчването от ренгена.Искам да кърмя бебчето си колкото може по дълго. Praynig

# 1
  • Мнения: 5 026
Правила съм си рентгенова снимка, но на зъба. Лаборантката ми обясни, че няма проблем.

# 2
  • Мнения: 791
На мен пък, още на първата седмица след раждането ми се наложи снимка на белите дробове! Няма проблем, кърми си спокойно  Peace   
Наслаждавай се на бебочето си!  Hug

# 3
  • Мнения: 19 284
някъде четох че дори мамография може да се направи и да се продължи кърменето.специално за мамографията пишеше че нивото на облъчване било малко и не се отразявало на кърмата.а при теб щом е на крака предполагам че съвсем няма опасност.мен също ми се налага да си направя на таза и мисля да изцедя мляко предварително за едно хранене и първото мляко след снимката да го изхвърля

# 4
  • Мнения: 1 559
Рентгенът не е препоръчителен по време на бременост, при кърмене няма проблем. Не е нужно да прекъсваш кърменето,  веднага след снимката можеш да си кърмиш спокойно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт