Пробиването на ушичките на децата-проблеми

  • 5 178
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 95
Преди години заведох двете ми дъщери на лекар да им пробие ушите и той ми каза ,че на руси деца под 5 години [u]не пробива ушите[/u].Не ми обясни защо.Отложихме процедурата с няколко години,мина без проблем.По-късно най-малката я заведох при козметичка,която пробива с пистолет.От тогава обаче много често й се сцепват отзад ушите.Може да е от материала на обиците.Едната кака и малката не понасят златни обици,явно някаква алергия.А относно имунитета-ухото прилича на човешки ембрион и има точки,свързани с всички органи.Масажът в определена част на ухото влияе благоприятно върху съответния орган.Може би в такъв смисъл една перфорация да се отразява негативно.Но нали е казано:трай бабо за хубост.

# 16
  • Мнения: 2 529
Прочетох с интерес темата.
Аз лично смятам, че когато детето само поиска , и ако изобщо поиска - тогава.

Това е и моето мнение. Ние със сестра ми си пробихме ушите на по 13-14 години, а аз лично много съжалявам, че го направих  Sick. Поне не обвинявам никого освен себе си сега  Joy

# 17
  • Мнения: 830
Е , вчера ги пробихме . При ушен лекар. И двете са руси и синеоки , но нищо не каза доктора по въпроса, както се пише по-горе.
За моя изненада наистина го направиха с желание , нищо не усетиха и бяха весели и радостни че имат обици  . Аз дори бях убедена че малката ще се откаже и първо платихме само за едната , а после ходихме да платим и за другата смела Simple Smile .
Сега казват 4е не ги болят , мога да ги местя леко напред-назад и да слагам по капка спирт вечер - и гък не казват . Голямата сякаш по-усети процедурата .
Моето мнение сега е - колкото са по-малки по не ги боли. Но все пак си запазвам мнението, че трябва сами съзнателно да го пожелаят.
Аз си ги пробих голяма , в гимназията , няколко дена ме болеше , освен това доста ме беше шубе докато отида , и се сърдех на майка че не ми ги е пробила като съм била малка:).

# 18
  • Мнения: 167
Ние пробихме ушите на дърещя ни когато беше на около 1 год. при козметик. След манипулацията нямаше никакви проблеми.
Болки в ушите имаше, когато стана на 5-6 години.

Общи условия

Активация на акаунт