за позата за спане при новородено?

  • 5 595
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте момичета Hug

беб4о вече е на 13 дни Grinning и забелязвам, че когато го сложа да спи по гръб си обръща главата само надясно, никога наляво.
Четох статия в която пише, 4е бебетата си държат обърнати главите към средата на стаята, затова пробвах и го сложих наобратно в креватчето, т.е. сложих му главата там където по принцип са му крачетата, но той пак си обърна главата надясно, а не наляво към средата на стаята.
Моля ви за съвет как да го накарам да спи  2-те посоки, страх ме е да не му се деформира главата.
В родилният дом го въртях слагайки го изцяло настрани, ту наляво - ту надясно, но педиатърката каза 4е по - добрият вариант е по гръб.

4акам отговорите ви с нетърпение и мерси в аванс Hug

# 1
  • Мнения: 34
Пробвай да смениш положението на кревата, бебето търси посоката където са мама и татко.Аз имах такъв проблем, когато Стефи беше на 4-ри месеца - спеше по гръб с обърната глава на дясно и въобще като се обръщаше на някакъв звук все на дясно го правеше.Това продължи месец и после се регулираха нещата и започна да спи и на лявата страна, но фаворит му е дясната.Пробвай да го слагаш и на страни - цялото му телце и гръбчето го подпри с навито на руло одеяло аз така го слагах моя.

# 2
  • Мнения: 390
Ох,записвам се да следя,че оплесках нещата при щерката CryЧудя се дали тепърва може да се оправи главичката и.Докторката каза в началото да я слагам ту на ляво,ту на дясно,обаче като я слагах и тя пищеше и не искаше,сама се обръщаше по гръб и така си спеше и аз накрая все я оставях..и какво стана-ами сега главичката и е сплесната отзад точно и не знам как ще се оправи.Мъж ми вика че ще се оправи,ама аз все се притеснявам,защото сега вече почнахме да настояваме да спи настрани,ама тя ако е по гръб не си обръща главата наникъде-просто така е свикнала-да гледа нагоре,и затова я слагам и с тялото ту наляво,ту надясно,подпираме я с одеала,с какво ли не,обаче настава един рев,едно боричкане,един ужас и тя пак ритайки се обръща назад Cry
Мами кажете съвет Praynig
А към авторката на темата-мисля че най-добре ще е по гръб но да е с обърната главичка на едната страна-визирам моята щерка че не иска с цялото тяло да е обърната.

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 11:59 от ajva

# 3
  • София
  • Мнения: 1 424
не го слагай да спи по гръбче тогава, а само на една страна с възглавница отзад, за да не се търкулне Peace

# 4
  • Мнения: 950
Слагай да спи на една страна, а не по гръб,като редуваш ляво и дясно. Аз така правех. После като се научи само да си обръща главата, ще я върти на където поиска.

# 5
  • Мнения: 1 321
В началото и аз го слагах ту на ляво ту надясно но като порастна сам започна да си спи по гръб и си въртеше главичката там на където му е удобно.
А за това че я върти при теб само на една страна ми се струва че трябва да се консултираш с педиатъра.Хубаво е да си върти главичката и в двете посоки. Peace

# 6
  • Мнения: 2 616
Младежът през деня спи в шезлонга, така че няма шанс да се завърти накъдето и да е било, обаче понеже вечерта в леглото му му е широко и все по гръб се завърта, подпирам една възглавничка под гръбчето и пак спи спокойно-иначе аз въртя посоката на краката и главата, така че главичката му винаги да е към нас, че иначе все ни търси с поглед и се мъчи детенеце.

# 7
  • Мнения: 390
Ама нашата е голяма вече и лошото е че си знае как е свикнала-ние подпираме под нея ту одеала,ту възглавници,ту какво ли не,и я обръщаме на всички страни-обаче то надава боен вик и почва да пищи все едно го колиш...аз не се предавам и я търпя и тя почва да рита(защото вече е голяма и това го може),рита,рита и се обръща пак въпреки че има нещо което да я подпира отзад-абе вече се виждам в чудо,защо направих тая глупост в началото-те и в неонатологията я бяха свикнали така да лежи-нагоре,и аз не се противопоставих като я взех.

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
В началото и аз го слагах ту на ляво ту надясно но като порастна сам започна да си спи по гръб и си въртеше главичката там на където му е удобно.
А за това че я върти при теб само на една страна ми се струва че трябва да се консултираш с педиатъра.Хубаво е да си върти главичката и в двете посоки. Peace
newsm10

# 9
  • Мнения: 1 371
Има едни специални възглавнички за спане настрани (и в двете посоки) на бебето. То просто и да иска - няма да може да ги отмести или да се обърне пак на "лошата" страна. Струват около 30 лева. Ако нищо не помага - пробвайте с тях.  Hug

# 10
  • Мнения: 2 152
Трябва да му въртиш главичката, веднъж на ляво, следващия път на дясно.Иначе може да получи схващане и после ще си имаш проблеми.Оправя се всичко разбира се, с масажи и разтривания, но по-добре е да си го спестиш Peace

# 11
  • Мнения: 948
Задължително по гръб се слагат бебетата - заради синдрома на внезапна детска смърт. ПО ГРЪБ; никакви възглавници и подпираници, по корем и т.н.

http://sids.org/nfeaturedques.htm

Опитвай пак да го въртиш целия (крачетата, където сега му е главичката) - в един момент ще се обърне към светлината и хората. Няма да му стане крива главата, не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 888
Опитвай пак да го въртиш целия (крачетата, където сега му е главичката) - в един момент ще се обърне към светлината и хората. Няма да му стане крива главата, не се притеснявай.
Абсолютно "за" Peace

# 13
  • Мнения: 184
смятам че е много малък да спи по гръб,ако повърне може да се задави,моя докато не стана на 2 месеца не съм го слагала по гръб само когато съм аз при него

# 14
  • София
  • Мнения: 315
И аз мисля,че е малък да го слагаш да спи по гръб,защото ако повърне може да се задави.Върти го от една страна на друга,като го подпираш с възглавница или одеяло.като поотрасне само ще се върти на където му е удобно! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт