Обрив по лицето и главичката

  • 9 022
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 269
бебка е на месец вече и вече повече от седмица има обрив по лицето,вратлето и главичката.пъпчиците излязоха първо по бузите и бяха с гнойно връхче.сега с гнойно връхче са само по главичката.по бузите и вратлето са ситни и червени.има и някоко такива по тялото но съвсем малки.обадих се на педито,а тя каза ,че било акне на новороденото заради хормоналната промяна.каза,че нямало нужда да ходя на преглед,било нормално.аз обаче се притеснявам да не е някаква алергия.прочетох наскоро за атопичния дерматит и за АБКМ,но не можах да намеря подробни описания как изглеждат обривите при тях.според вас може ли да е нещо такова?има ли и други симптоми при тези алергии?
надявам се да има по опитни мами да кажат.
благодаря предварително

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моята бебка имаше някакви такива пъпки почти по същото време. Мазахме с доста неща, помогна ни Мустела Стелатопия за атопична кожа.

# 2
Някъде по това време и при нас се появиха подобни на описаните от теб пъпчици, но май първо по пръстчетата на ръцете, после по бузките и накрая по цялото тяло. оказа се, че е стафилококова инфекция. направо ми се изправи косата, като ми казаха. оправихме се с един трихлобактер, прибавя се към водата за къпане.
дано да не е това. ама и алергия дано да не е. дано е както предполага джпито.
не им се давай  Wink

# 3
  • Мнения: 574
Най-вероятно става въпрос за така нар. акне,а на нас ни се появяваха по тялото от претопляне! Аз нали съм зиморничева си мислех че и бебка Mr. GreenАко искаш да се увериш все пак отиди при педито,нали това и е работата!

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
И на мен ми прилича на претопляне. Не се задълбочавай толкова и не си мисли за тези алергии. Многото четене, води и до много паника, аз често слагах в началото диагнози различни на детенцето ми, но слава богу мина този период. Имай вяра на лекарката си и още един съвет от мен консултации по телефона и във форума не стават, за това са лекарите, за да се посещават и те да дават компетентно мнение.
Успех ти желая и едно здраво и щастливо бебче. Hug

# 5
  • Мнения: 139
и при нас по това време се появи подобен обрив, но нямаше гнойни връхчета.
бяха много дребни пъпчици, образуващи червени петна. кожата на пипане беше бодлива.
изписаха ми пастичка "excipial". още си се мажем се нея, че ни излизат по малко пъпчици все още, но големия обрив утихна.

и все пак не се шашкай и не мисли най-лошото.
успех в лекуването на обрива.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 105
И ние имахме такъв обрив,но без гнойни връхчета.Казаха ни да изчакаме до 40 ден преди да мажем с нещо,че дотогава се изчиствало бебето,после пихме капки за алергия-фенистил,че педито смяташе,че е алергичен към праха за пране,но не помогнаха.За финал кремче адвантан-с едно намазване и изчезнаха.Мазахме около 10 дни и спряхме.Засега всичко е ок.Щом не иска да дойде,заведи го ти при докторката да го погледне,ако се притесняваш много.И на мен са ми минавали страшни мисли в главата заради тези пъпчици,но слава Богу сме ок.

# 7
  • Мнения: 953
И Вики имаше  такива пъпки по бузките и челото, минаха сами, без да ги третирам с нещо. Педи каза, че били нормални и било процес на адаптация, не мисля че е  тревожно ще отзвучат.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 359
Може и да е претопляне, както са ти казали мамчетата, но може и друго да е. Защо не звъннеш на педито за всеки случай?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Беба също имаше ситни пъпчици с бял връх, но само по лицето. Горе-долу на два месеца изчезнаха. Бяха точно това бебешко акне за което ти е казала личната. Не съм мазала с нищо по-специално от обикновения козметичен крем, който си ползва. Не твърдя със сигурност, че и при вас е това, но е твърде вероятно. Повечето бебета преминават през този период на адаптация към околната среда и това е нормално.

# 10
  • Мнения: 1 008
И Вики имаше такива пъпки по бузките и челото, минаха сами, без да ги третирам с нещо. Педи каза, че били нормални и било процес на адаптация, не мисля че е тревожно ще отзвучат.


И нашата Вики има такива по бузките най-вече.
Нашия лекар каза, че може да сме я претоплили, защото потните им жлези още не функционирали както трябва... поне така разбрах аз...  newsm78
Или пък е от олиото, с което я мажем. И честно казано от 2 дни не и мажа лицето и започнаха да преминават, поне не са толкова зачервени и белите връхчета завяхват и стават жълтички...
Така че може да е и от това, с което я мажеш...

# 11
  • Мнения: 429
Можеш да мажеш с кремче на Мустела, според мен. Всички бебета са минали през тези пъпчици. Не вярвам, да е нещо сериозно. Педито да дойде да види детето, нали това му е работата.  Twisted Evil И нашето педи е същата стока ...

# 12
  • Мнения: 1 032
По- добре отиди при педито да види обрива. Има толкова много видове обриви, че само със справка по телефона не става (сопед мен). Петя е имала алергичен обрив горе- долу на вашата възраст. Това, което си спомням е, че обривът тръгна от слабите места- гънки, под мишнички, зад ушите и т.н.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
По- добре отиди при педито да види обрива. Има толкова много видове обриви, че само със справка по телефона не става ...

А най- добре си искай направление за дерматолог!!!
На около 40 дни моята дъщеря се беше опъпчила зверски. Челото, бузките, гушката. Много неприятен и на вид, и на пипане обрив. Ходихме при дерматолог- оказа се милиария. Това е бебешка кожна болест, която се предизвиква от все още неотворените пори на бебешката кожичка. С подходящите мазила всичко мина за няколко дни.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 773
и ни имахме такива пъпчици но като се появят ги мажа с крема на Се ба мед - изчезват

Общи условия

Активация на акаунт