Номинации за играчки и книги

  • 8 235
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Мили мами и татковци,предлагам да опишете играчки, които развиват вашето дете и/или книги, които са стойностни - вярвам,че ще е полезно. Родителите в чужбина пък могат да опишат неща,които в БГ ги няма - ще черпим идеи за клуб "направи си сам". Ето моите предложения:

Кристиан-кубчета с картинки "Равенсбургер"-12бр.: елементите на картинката са разпределени много добре- един елемент е водещ в едно кубче;могат да се мият.Струват ок.8 лв. във "Фантастико" и "Малък цум" на Пиротска - 2 етаж.

Ева - поредицата "Откривам с Мечо Пух..." на "Егмонт България"-книги със занимателни задачи - разнообразни задачи в три отделни книжки-за часовника,за цифрите, за сезоните.Цена 2 лв. трудно се намират, но в подлеза на НДК откъм пилоните на една сергия ги получават. Както и "Черен Петър"-развива сръчността-да държи картите, разпознава символи, говорим за професиите,накрая казва стихчета когато черният петър остане в нея.

# 1
  • Мнения: 3 042
Синът ми(на година 2мес и половина) много харесва поредицата на Пан "Първи стъпки" - по нея се учим на животните. Снимките са големи и красиви. Книгите са с твърди корици, още не е успял да я разфасова въпреки големия му интерес - хехехе.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Книжките и видеокасетите за костенурчето Франклин Grinning

# 3
  • Мнения: 2 792
Има много готини играчки, но нашия най-голям хит са едни кубчета, тип Лего, но по-големи. От тях имаме вече 4 комплекта #Crazy но пък каква игра пада с тях, строят се защитни стени, стълби да се качват по шкафовете, разни абстрактни конструкции оприличавани на птици, коне , самолети, автомобили и т.н., също може да се направи и кула до тавана и хиляди други неща.Другото им хубаво нещо е това, че лесно се прибират и не заемат много място, не зависимо от количеството, просто се построяват до стената и със всеки нов комплект стената става по-висока.
Цената на един голям комплект 40бр. варира между13-15 лв.
Ако намеря снимка ще пусна Wink

# 4
  • Мнения: 522
Синът ми много обича книжките на Златното пате и по-специално - "Рожден ден" (картонена, а очичките на героите "се движат"). Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Лекси
Книжките и видеокасетите за костенурчето Франклин Grinning


Тъкмо щях да пиша за книжките, любими са на Вики  Grinning . Но ме заинтригува с касетките от къде ги купихте и дублирани ли са на Български? За сега сме открили серийките по Евроком, но ги дават само в Събота и Неделя  Sad .

# 6
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Ellypr
Цитат на: Лекси
Книжките и видеокасетите за костенурчето Франклин Grinning


Тъкмо щях да пиша за книжките, любими са на Вики  Grinning . Но ме заинтригува с касетките от къде ги купихте и дублирани ли са на Български? За сега сме открили серийките по Евроком, но ги дават само в Събота и Неделя  Sad .


При нас във Фантастико ги продават и двете серии и книжките също.
Имат и дублаж на български.

Предполагам обаче , че и във всяка видеотека ще ги има.
Май са доста популярни  Laughing .

# 7
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?". Непрекъснато иска да си играе с тях. Също и с едни мечета, пъзел от дърво - сглобяват се глава, рокличка, ръчички и крачета. Има дървена кутия със формичка, в която по-лесно се напасват.

На Early Childhood едни игри със стикери за многократна употреба - лица, на които се слагат очи, усти, носове, има и ферма, на която се нареждат различни животни, сено, стълбички, храсти, камиони и така нататък. Залепват се от само себе си и се отлепват лесно - на принципа на електростатиката.

Дървени играчки имаме прекрасни - на фирма "Кроки" май че бяха, имаха щанд в НДК. Едни везни, с които мерим "два килограма" леща примерно, или два кг "бисквитки" - разбирай части от конструктор. Един дървен часовник, сглобяващ се от части и с въртящи се стрелки. Дървена люлка за кукли. Меки кукли най-различни, подарявани са ни, тъй че не знам откъде са.

А, един огромен камион, на който детето може да седне и да се придвижва с крачета, може също така да го дърпа след себе си, да го бута или да го пълни с играчки.

За книжки ще пиша довечера, че е дълга тема, а сега съм в офис.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Всичко що е за Мечо Пух (кубчета Равенсбургер, книжки безброй,списанието месечното,видео касетата и прочие)всичко за Мечо Пух е Номер 1 при нас.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 300
Изтрито...тъй като е трън в очите на много майки...

А иначе пъзелите на Educa и Ravensburger наистина са добри...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Liorena
Всичко що е за Мечо Пух (кубчета Равенсбургер, книжки безброй,списанието месечното,видео касетата и прочие)всичко за Мечо Пух е Номер 1 при нас.

И при нас така... Simple Smile
Имаме 4 филма за Мечо Пух:
Тигър
Големият филм за Прасчо
Мечо Пух - сезони на щедрост
Книгата за Пух /The book of Pooh/

Ако някой знае още да сиврне  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 042
И аз съм купила едни кубчета на Ravensburger Мечо Пух, но освен да ги пилее от кутийката друго с тях още не прави. А, Wink разбира се и да ги яде.

# 12
  • Мнения: 1 413
Елфи,откъде са филмите за Мечо Пух?
Лиорена, вярвам, че "Опознавам с Мечо Пух" ще ви хареса след известно време...
нашите също не харесват много пъзелите,та тези с много части ще ги правим по-късно...
къде може да се намери Early Childhood ?

# 13
  • Мнения: 1 320
Добавям и новото игрално филмче за "Гарфилд". На бати много му хареса . Също и двете  серии на "Шрек".
Когато беше малък много харесваше едно човече с много пъстри дрешки и леко и приятно дрънчене Laughing Материята е гладък памучен плюш, подходящ и за алергични деца.

# 14
  • Мнения: 470
Малкият ми син ( на 1,6г ) се забавлява прекрасно с дървено конче-люлка, а големият ( на 3,7г ) си запълва времето с филмчета и аудиокасети.
В музикалния магазин до театър "Иван Вазов" все още могат да се намерят на аудио драматизации с участието на старата генерация актьори, които сме слушали ние в нашето детство. Мечо  Пух на аудиокасета на театър Пан също е доста сполучлива.
Книжки на издателствата Пан и Фют - предимно приказки харесват. Има една поредица "Във вълшебната гора" - много добри стихове и картинки, книжките са тематични и са страшно увлекателни за децата.
От филмчетата хит са Ну, погоди и Чебурашка, заедно с Телетъбис -за малкия и Цар Лъв и Шрек- за големия.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 791
Малко OFF, ама като казахте Мечо Пух,се сетих,че има увлекателни игрички на тая тема за концентрация и развиване на мисълта  в сайтчето http://detskisviat.hit.bg  
Там влизате в анимации, , после пак анимации, и отивате на "Още нещо с Мечо Пух"[/b]

# 16
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: me4tiza
Елфи,откъде са филмите за Мечо Пух?
Лиорена, вярвам, че "Опознавам с Мечо Пух" ще ви хареса след известно време...
нашите също не харесват много пъзелите,та тези с много части ще ги правим по-късно...
къде може да се намери Early Childhood ?


"The Book of Pooh" и "Piglets Big Movie" съм ги теглила от интернет. Не са дублирани /на английски са/, но са със субтитри. Дргите 2 сме ги купували /издадени са официално/ - "Тигър" на касета и "Сезони на щедрост" на DVD, но предполагам, че и тях може да ги намериш в нета.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: wilma
Малко OFF, ама като казахте Мечо Пух,се сетих,че има увлекателни игрички на тая тема за концентрация и развиване на мисълта  в сайтчето http://detskisviat.hit.bg  
Там влизате в анимации, , после пак анимации, и отивате на "Още нещо с Мечо Пух"[/b]

Ей, wilma, мерси Simple Smile . На моя юнак ще му харесат игрите Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 791
И моя много им се кефеше и сега от вас се подсетих Wink дано не ми се обиди някой за ОФФ-а,щото тука става въпрос все пак за книжки и играчки Embarassed

# 19
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: big mama
-едни кубчета, тип Лего, но по-големи. От тях имаме вече 4 комплекта #Crazy но пък каква игра пада с тях, строят се защитни стени, стълби да се качват по шкафовете, разни абстрактни конструкции оприличавани на птици, коне , самолети, автомобили и т.н., също може да се направи и кула до тавана и хиляди други неща.Другото им хубаво нещо е това, че лесно се прибират и не заемат много място, не зависимо от количеството, просто се построяват до стената и със всеки нов комплект стената става по-висока.
Цената на един голям комплект 40бр. варира между13-15 лв.
Ако намеря снимка ще пусна Wink

   Биг мама,моля те кажи,откъде може да си намерим такива кубчета и комплектите различни ли са?На коя фирма са?Как се казват?

# 20
# 21
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anda
Ех, чак пък "шок"... ами хубаво, като синът ти е сглобявал от по 25 части. На пъзелите пише тази възраст. На моята дъщеря - 2г.1м. са й интересни. Както казва тя, "нещо потив"?

Не, нищо против.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Anda
Цитат на: Elfi
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"


Как пъзели с три части на 2-3 годишно дете... Shocked
Синът ми на 2 години и малко сглобяваше пъзели с около 25 части, а сега сглобява без проблем пъзели с по 100 части... /на 3 г. и кусур/

А иначе пъзелите на Educa и Ravensburger наистина са добри...


Ех, чак пък "шок"... ами хубаво, като синът ти е сглобявал от по 25 части. На пъзелите пише тази възраст. На моята дъщеря - 2г.1м. са й интересни. Както казва тя, "нещо потив"?


Simple Smile Мойта ще сглоби пъзел от 25 части сама евентуално в първи клас! Rolling Eyes  Но тези от три части и при нас бяха хит преди година, в момента изобщо не са и интересни пъзелите. Учим математика и буквите, занимания които много ме товарят защото с едното желание от нейна страна не става. Close  А ме тормози....днес ходих по книжарниците да търся буквар, 3 вида намерих но и трите изобщо не ми харесаха...направо си бяха ужасни:-((((( Помня буквара на Гого...ех как ме е яд, че нямам идея жив ли е и къде е... Не знам, на мен ми е трудно да се занимавам със Сиси...снощи спорихме половин час за буквата З, така и не можах да я убедя, че се пише по същия начин като цифрата 3...ужас! Не го прие. Харесва задачки закачки от сорта на намерете разликите или приликите, липсващи детайли...трудно намирам подходящи, а като ги мине 1-2 пъти и вече не са интересни щото ги запомня...

# 23
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Anda
Цитат на: Elfi
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"
...



Как пъзели с три части на 2-3 годишно дете... Shocked
Синът ми на 2 години и малко сглобяваше пъзели с около 25 части, а сега сглобява без проблем пъзели с по 100 части... /на 3 г. и кусур/




Напълно те подкрепям, Анда! Предложенията са ти много добри.

Аз пък ще ви предложа за около двегодишно детенце и нагоре, да купите от книжарница една ножица с тъпи върхове. Можете да вземете и цветна хартия или просто разни документи за изхвърляне, парче вестник и т.н. Обикновено е много впечатляващо за детето да реже с ножица.
Може, също така да вземете някакви безвредни бои за храни и да замесите тесто, което да разделите на части, които да оцветите с боите в различни цветове. Така се получава "моделин" и за по-малки дечица. Ще падне едно мачкане...

====

Елфи, не си права да реагираш така остро. И друг път ми е правило впечатление. Всяко дете се развива с различно темпо в различните области. Наистина е  нормално 2-3 годишното дете да се радва и да реди пъзели от няколко части само. Има и такива дечица като твоето, които с лекота се справят и с повече части, но е по-рядко.
Дай да вложим малко повечко положително мислене и да подкрепяме добрите идеи без да се съревноваваме!

# 24
  • Мнения: 2 792
Цитат на: wilma
  Биг мама,моля те кажи,откъде може да си намерим такива кубчета и комплектите различни ли са?На коя фирма са?Как се казват?

 Сега проверих всъщност имаме 4 комплекта от по 40 бр и един от 20бр.,на тях пише Maxi block, но има снимки на сглобени от тях разни неща и две дечица момченце и момиченце.

 Горе-долу така изглеждат, на нашите, вътре в комплекта имаше и лепенки на усти(усмихнати, тъжни), очи, май и на колела Thinking, те се лепят на кубчетата и така можеш да си правиш и хора.
 Виждала съм ги на доста места, на третия етаж на Малкия ЦУМ, на ъгъла на Хр. Ботев  и Пиротска, доколкото знам, май ги има и на Илиенци.
 Аз си ги хваля, защото са доста простички на вид, но пък наистина влизат в употреба, при нас всяка година за Коледа се поръчва, още един комплект Wink

# 25
  • Мнения: 5 877
Ето, намерих линкове към игрите със стикерите - ние имаме това
http://www.brunobear.com.sg/ProductCatalogue.asp?Rnum=1805838&am … ;ItemCode=10-FM01
и това
http://www.brunobear.com.sg/ProductCatalogue.asp?Rnum=1804157&am … ;ItemCode=10-FM05
Голяма игра пада!

big mama, ние имаме един комплект подобни кубчета и също съм си мислела да вземем повече, за да има за крупни строежи... все не съм се наканила обаче.

За книжките - най-хубавата ни е едно старо издание на Андерсен с илюстрации на Марая, но тя е още малка за него. Едни книжки на Ева Яниковски много харесваме сега - "Лесно ми е на мен", "А ти знаеш ли?" и така нататък. Унгарски, със страхотни илюстрации. Книжките на Биътрикс Потър са ни много любими - "Зайчето Питър", "Джереми Рибаря" и прочие. Франклин също се котира високо. Книжките на ПАН бяха много ценни, когато се учеше да говори. Много харесвам на Сутеев приказките, имам ги от малка, но бяха много разпилени, затова й ги купих на руски от книжарницата на "Шипка" и пада превод в ефир. Ето тук има една от тях - http://www.dechica.com/
Какво още - ами от британския съвет и взимам периодично една книжка с прекрасно разказани традиционни приказки и пак си превеждаме в ефир. Много харесваше "Трите мечета" - около два месеца сме я чели всеки ден.

# 26
  • Мнения: 2 792
Anda вземи няма да съжаляваш.
Чак сега се усетих, че и за книги се пита Flutter ,"Карлсон, който живее на покрива","Пипи дългото чорапче", всякакви приказки(Шарл Перо, братя Грим ,Андерсен още не съм им чела)
"Мечо Пух", съм си затрила някъде оригиналното издание и още не сме го чели Embarassed ,за което ме е страшно яд, защтото Димана и Момчил го познават, като продукт на Уолт Дисни Rolling Eyes, но стига някой ден да се сетя минавайки покрай някоя книжарница, ще се поправя. "Патиланско царство" ей сега като се замисля Thinking , тия дни ще изровя къде е "Ян Бибиян"сигурно ще ги изкефи Bulb

# 27
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"...

На Early Childhood едни игри със стикери за многократна употреба


А къде мога да открия двете гореизброени?
Благодаря предварително!  Wink

# 28
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Maminka
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"...

На Early Childhood едни игри със стикери за многократна употреба


А къде мога да открия двете гореизброени?
Благодаря предварително!  Wink


Уф, не видях навреме, че вече си отговорила на въпроса  Embarassed
Както и да е, благодаря ти!

# 29
  • Мнения: 5 877
Маминка, на Educa малките пъзели ги има в Ориндж и в Софияленд (eй за тези неща говоря http://www.intplay.com/educa.htm), а на Early Childhood стикерите съм ги купувала от Добрич, но няма начин да ги няма и в София, мисля, че се внасят доста техни неща. На коледния панаир на книгата имаше. Пак в Ориндж бих проверила, и в книжарницата на Отворено Общество -  на Графа до площад "Славейков".

# 30
  • Мнения: 1 413
Харесва задачки закачки от сорта на намерете разликите или приликите, липсващи детайли...трудно намирам подходящи, а като ги мине 1-2 пъти и вече не са интересни щото ги запомня...

Мила Флаш, не се сещам точно на колко години е Сиси,но ми се струва,че ще и бъде интересна поредицата "Моливко",по която се работи в детските градини. Има няколко поредици от 5 книжки със задачи по "играй и мисли", "родна реч" като са разпределени по възрасти. Аз ги купувам за Ева,която ходи на бабина градина Wink от една книжарничка на метростанция Опълченска откъм Макдоналдс - има ги повечето,книжката е 3 лв. и има много задачи.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: me4tiza
Харесва задачки закачки от сорта на намерете разликите или приликите, липсващи детайли...трудно намирам подходящи, а като ги мине 1-2 пъти и вече не са интересни щото ги запомня...

Мила Флаш, не се сещам точно на колко години е Сиси,но ми се струва,че ще и бъде интересна поредицата "Моливко",по която се работи в детските градини. Има няколко поредици от 5 книжки със задачи по "играй и мисли", "родна реч" като са разпределени по възрасти. Аз ги купувам за Ева,която ходи на бабина градина Wink от една книжарничка на метростанция Опълченска откъм Макдоналдс - има ги повечето,книжката е 3 лв. и има много задачи.


Ще ги потърся:-) Благодаря!
Няма да е от Опълченска, щото сме във Варна ама със сигурност ще ги има и тук. Сиската е на 3г и 7 месеца - ту е малка ту е голяма... Laughing
Забравих да напиша вчера, че тя много се радва на поредицата Бърборино.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 791
Тези пъзели-игри на Educa много ми харесаха Grinning  Ние имаме подобни български на една варненска фирма(офиса на собственичката  е в нашия вход и само слизам по пантофки ,разглеждам и си купувам,ако нещо ми хване окото Wink )Значи има такива "автодидактични "игри-пъзели на тема "Цветове',"Къщички"(кой -къде живее,от едната страна са животинките,от другата домовете им),"Професии" и др.Пише,че са за деца от 3-5 г.Също имат и карти различни;"Превозни средства","Весели спортисти"...
Но не са толкова красиви като тези на Еduca Confused

# 33
  • Мнения: 29
При нас хит са пъзелите на Larsen, има ги в малкия цум и в една книжарница на Патриарха до църквата Свети Георги. Имат отстрани ограничителна рамка и картон, върху който се редят и върху който са показани по форма парчетата. Много са красиви, има ги в различни размери и брой парчета. Имаме десетки от тях, дори незнам вече колко.
Дъщеря ми много се забавлява със списанията Мечо Пух и Дъмбо, като по-малка повече харесваше пуховете, сега си пада и по дъмбовците, там има повече игри и задачки, които вече й се удават.
А сина ми е тежък случай, той си играе най-вече с маркуча на прахосмукачката, а и със самата нея, ако има щастието да му я дам Wink

# 34
  • Мнения: 2 807
Anda, безкрайно съм ти благодарна за отговора и изчерпателната информация!
Още тази седмица ще отида да взема  Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Elfi
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?"


Как пъзели с три части на 2-3 годишно дете... Shocked
Синът ми на 2 години и малко сглобяваше пъзели с около 25 части, а сега сглобява без проблем пъзели с по 100 части... /на 3 г. и кусур/

А иначе пъзелите на Educa и Ravensburger наистина са добри...


Само да отбележа, че това не са пъзели тип "нареди по картинка", а както казва Анда, тематични. Целта, например в "Какъв ще стана", е да се асоциира една професия например с дейстия или предмети, свързани с нея ( пример: музикант, цигулка и статив за ноти ; пилот, самолет и диспечерска кула и т.н). Така че повече от нормално е тези "пъзели" да се състоят от 3 части за 2-3 годишни деца.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Анда
На Educa пъзелите за две-три годишни дечица - от по три части, тематични. Ние имаме "Малко, средно, голямо", "Какъв ще стана?". Непрекъснато иска да си играе с тях. Също и с едни мечета, пъзел от дърво - сглобяват се глава, рокличка, ръчички и крачета. Има дървена кутия със формичка, в която по-лесно се напасват.

И Ради много харесва тези им пъзели. Освен "When I Grow Up
", имаме "My Favorite Guessing Game" и "Spin-A-Shape". А иначе подобни на мечетата, имаме палячовци, на които трабва да нагласиш главата, тялото и краката, като освен това за по-голямите предизивикателството е да ги "облечеш" така, че шапката/блузата/панталоните/чорапите/обувките да си подхождат.
Благодаря ти за инфото за приказките на Сутеев и идеята за британския съвет Grinning .

# 37
  • Мнения: 5 877
Благодаря много, Ива!
А тези палячовци откъде ги взехте? Нашите мечовци са й подарък, а като гледам колко й харесват, ще ми се да й взема още нещо такова. Това за обличането също звучи добре.
А тази игра за отгатване каква е?

П.С. Голям хубавец ти е станал младежа!

Уилма, а как се казва тази варненска фирма? Имаш ли някъде снимка на пъзелите й?

# 38
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Anda
Благодаря много, Ива!
А тези палячовци откъде ги взехте? Нашите мечовци са й подарък, а като гледам колко й харесват, ще ми се да й взема още нещо такова. Това за обличането също звучи добре.
А тази игра за отгатване каква е?

П.С. Голям хубавец ти е станал младежа!

Палячовците са му подарък, но знам, че са купени от един щанд за играчки на 2-ри етаж на Малкия ЦУМ. Напоследък не съм ходила до там, но иначе съм виждала и други хубави дървени играчки, пъзели и разни игри.
В играта за отгатване има картонени "изрезки" на различни предмети с различна сложност като контур- мече, стълба, цвете, дете, лейка, ножица и др. + няколко маски на различни животни - крава, пате,. Целта е след като детето огледа добре предметите и си сложи маската, да може да отгатне предмета само чрез опипване. Различните предмети носят различне брой точки. Ние все още не я играем с точки;). Просто се опитваме да отгатваме предметите. Иначе освен по описания начин, Ради обича да ги използва като си измисля историйки - взима лейката и полива цветето, "кара" колата по една пътека с пътища и светофари и др.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: Anda

Уилма, а как се казва тази варненска фирма? Имаш ли някъде снимка на пъзелите й?

 Казва се Издателска къща "Мая Христова"-от тях много градини се снабдяват с някои учебни книжки и материали. Няма сайт,само адрес и телефон.А и аз за съжаление нямам снимки да ви ги покажа,ако намеря апаратче да ги щракна,незнам къде да ги кача снимките и как?Още не съм го правила Embarassed
 А някой знае ли пък във Варна къде мога да намерия тези пъзели на Educa???И колко струват горе-долу?

# 40
  • Мнения: 3 042
Wilma, тези пъзели на Едука ги има в книжарница Пингвините, а на Ларсен - в Бонжур. Днес купих на малкия разни работи от Бонжура. Цените там са 10 лв на пъзел.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 791
Много мерси,Павлинче!А тази книжарницата  зад църквата св."Николай" ли е?

# 42
  • Мнения: 3 042
Ахъм, баш там! Продавачките са много любезни, пък и доста интересни работи имат. "Бонжур" е на ул. "Мусала".

# 43
# 44
  • Мнения: 5 877
Добре, не разбирам, какъв е проблемът?
Темата не е "дай да се хвалим кой какъв вундеркинд е родил" (не че тази не ми е любима, и аз естествено смятам детето си за гениално, но не е там въпросът).
Идеше реч за това, кои от играчките на децата си харесваме. Аз харесвам въпросните пъзели, мисля, че развиват някакви умения и знания у детето ми, при това по интересен за него начин. За нея например професиите са суперинтересна тема, един ден ще става лекарка, на другия "бебелина", на третия готвачка. За какво ми е да я "спешавам" да чете учебника по физика за пети клас, нека си се развива според това, което я привлича.
Синът ти може да го е минал това "занижено ниво" и на десет месеца, но нещо не разбирам защо това те кара да се връзваш. Или може би имаш нужда да споделиш? Лошо няма, пусни отделна тема и всички ще се запишем да ти кажем "браво". Аз отивам да пусна тема, че щерка ми знае половината букви и пее като славей. За това ли иде реч?

# 45
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Elfi

Добре, че ме осведоми. ... Нивото на Educa като цяло е малко занижено. ..


Хей, Елфи! Хайде спри се! Какво все го обръщаш на разтоварване на натрупаното ти изглежда напрежение? Що за нападателно и троснато отношение имаш? И Тути Фрути я беше подбрала по същия начин по едно време.
Чудесно е, че "завишаваш" нивото на детенцето си, ама гледай да го правиш и в посоката обноски и добро възпитание, защото, ако личният пример, който му даваш по този въпрос е същият, който демонстрираш тук, язък ти за "завишителните" усилия!

# 46
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Anda
Добре, не разбирам, какъв е проблемът?
Темата не е "дай да се хвалим кой какъв вундеркинд е родил" (не че тази не ми е любима, и аз естествено смятам детето си за гениално, но не е там въпросът).
Идеше реч за това, кои от играчките на децата си харесваме. Аз харесвам въпросните пъзели, мисля, че развиват някакви умения и знания у детето ми, при това по интересен за него начин. За нея например професиите са суперинтересна тема, един ден ще става лекарка, на другия "бебелина", на третия готвачка. За какво ми е да я "спешавам" да чете учебника по физика за пети клас, нека си се развива според това, което я привлича.
Синът ти може да го е минал това "занижено ниво" и на десет месеца, но нещо не разбирам защо това те кара да се връзваш. Или може би имаш нужда да споделиш? Лошо няма, пусни отделна тема и всички ще се запишем да ти кажем "браво". Аз отивам да пусна тема, че щерка ми знае половината букви и пее като славей. За това ли иде реч?

Анда, няма проблем...наистина реагирах прекалено рязко /или може би по-скоро прекалено спонтанно/ на пръвото ти мнение...не съм искала да те обиждам, нито да изкарвам сина си вундеркинд...
С втория си отговор по въпроса се опитах да смекча и покажа, че приемам различните и по-конкертно твоето мнение...
проблемът дойде оттам, че още няколко мами са ме цитирали след това...
както и да е...

# 47
  • Мнения: 5 877
Добре, ОК, хайде да не го раздуваме това повече - темата да остане за похвали и на други играчки - за мен е интересно да видя кой какво е намерил, защото може да използвам нечия идея.

За указаната възраст съм съгласна, че е по-скоро ориентировъчна, но това се отнася и в двете посоки. А то неизбежно се налага човек да купи играчки и за по-голямо дете, просто защото за двегодишни има сравнително малко неща. Все пак гледам принципът да е +1, тоест винаги с една степен по-сложно от това, което детето вече умее, а не пет степени примерно. А и просто да е забавно.

# 48
  • Мнения: 285
Цитат на: Liorena
всичко за Мечо Пух е Номер 1 при нас.


Чак смешно ми стана:) Моите хлапета са с огромна разлика, 12 години, каката обожвава Мечо Пух Simple Smile Малкият е още на дрънкалки, но дъщеря ми не спира да си купува пъзели, списания, плюшени варианти на Пух и изобщо всичко свързано с любимия мечо Simple Smile Понякога си мисля, че това късно обебване което изкарва е добре - недоизживяно детство или пък кой знае...но се смея защото, като влезем с нея и бебо в бебешкия магазин , тя подскача обикновено до количката и ми крещи - мамо, ще ми купиш ли това...моляяяяяя тееее! И хората се подсмихват Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 077
Една идейка, не че сигурно друг не се е сетил...
В магазин за рекламни материали - взимате 1 лист пенокартон - дебел е около 3-4мм и едн макетен нож. Материалът е лек и позволява да се реже лесно и правилно. От него съм правила първите книжки на Ида - "листове" със залепени животинки - има такова фолио в Бриколаж - "Фермата" и ластик, прокаран през две дупки.
Нищо не пречи да се направи пъзел по същия начин - от 2 или  20 части. Дали ще е тематичен, т.е. всеки елемент ще се свързва тематично или логиката ще е да се сглоби картинка - вие решавате. А може да направите пъзел с ваши снимки. Примерно "Моето семейство".
За да залепите изображението - принтирайте картинките на самозалепваща хартия или използвайте "двойнолепещо тиксо" или лист. Продават се пак в сдобрите книжарници или в магазини за PVC фолио и рекламни материали.
За да има съвсем хубав вид, не е лошо да подлепите страничните ръбове с прозрачно тиксо.
Успех на мераклиите...

# 50
  • Мнения: 5 877
Пенокартон - какво е това? Като картон, но от морска пяна?
И какво имаш предвид под магазин за рекламни материали? Офис 1 върши ли работа? Къде има такива магазини?
Идеята звучи страхотно.

# 51
  • Мнения: 1 077
ами - пенокартон - така се казва. Представлява двупластов картон със слой pvc пяна между двата слоя. По същата логика съществува гипскартон - картон и по стредата гипс, но това се използва в сухото строителство Grinning .
В Офис 1 не вярвам да го има. Има го по специализираните магазини за фолио - МикроАсу, Геко, Графлин - със сигурност има Графлин в София. Гарантирам че това го има в магазините на МикроАсу.
Тел. Графлин - София 97 333 07, 97 333 25
                         Варна 63 34 19
                         Бургас 81 73 07
       Геко -        Русе 81 28 60

цени - 3мм 100/140 см - 12 лв
            5мм 100/140 см - 13 лв
           10мм 100/140 см- 19 лв

# 52
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Здравейте, майчета bye

Моята дъщеричка Ева много харесва книжките на "Златното пате"-иска да й чета приказките, а също и поредицата за професиите на Мечо-лекар,шивач и т.н.Купуваме и детското списание "Бърборино" на Издателство "Фют"-страхотно е!Има много стихчета, рубрика "Сръчни ръчички", картинки за оцветяване,запознаване с буквите, цифрите и др. полезни статии. За родителите има специални книжки по различни въпроси, свързани с правилното отглеждане и възпитание на нашите малки съкровища... family

# 53
  • Мнения: 421
Книжки, но с приказки.
Кубчета-най-обикновени, шарени от пластмаса.
Количка, но не вози бебета и кукли.
Търкалка(аз и казвам карачка Sick).
Филми-за Немо, за Маугли-Книга за джунглата и  Живота на мравките.
Лека нощ деца-Желираните мечета.

# 54
  • Мнения: 442
за каката - естествено, пъзелите на educa. също и едни магнитни пъзели, които поръчах от danet (тях ги реди на вратата на хладилника, `за да не ги стига бебето`). интересни са също и триизмерните disney пъзели на trefl (има ги в `пингвините`; тези пъзели ги редим заедно). ... въобще, сега сме на вълна пъзели, защото скоро се научи да реди. много харесва и една магнитна дъска на quercetti (интелигентните играчки) - от едната страна е магнитна дъска, на която се редят (по картинки, а може и по въображение) различни по форма и цвят фигурки; от другата страна е дъска `като в училище`, на която се пише и рисува с маркер. етотук има доста интересни играчки.
всяка предпоследна сряда от месеца купуваме сп. бърборино. любими са книжките от поредицата за костенурчето франклин. харесва и мечо пух, алиса, карлсон, който живее на покрива, пипи дългото чорапче, гугулетата и приключения с джиго(на василиса умница), приказките на сутеев (винаги, когато видя - купувам. мисля, че ги събрах почти всичките. не знам къде изчезна моята книжка `от едно време` с твърдите червени корици). наскоро в `пингвините` попаднах на находка - `златна книга на приказките` (изд. босилков, 2002г), страхотно оформление, твърди корици и чудеснен подбор на приказки от цял свят, и то на съвсем прилична цена.
от филмите - любими са за мечо пух (изтеглих от нет-а тигър и прасчо с бг аудио, има и `сезони на щедрост` и `любов и приятелство`) и за франклин. също и филмите на дисни (за малечка-палечка, пинокио, красавицата и звяра, бамби... newsm78).

# 55
  • Мнения: 2 242
На около 1г и 3м Зори за пръв път видя книжка от серията ‘Първи стъпки’ и направо се влюби в нея Shocked. Да уточня, че й купуваме книжки от 6 месечна и у дома има всякакви.
Но специално тези винаги я грабват и най-дълго са й интересни. Обяснявам си го с това че изображенията са снимки (не рисувани) и много качествени.

Книжките са 6, разделени по възраст и на две теми – Животните и Думите
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=20046
http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=20047

# 56
  • Мнения: 5 877
хм, в момента (4г) популярна играчка е да купя от втората ръка две-три шарени дрешки от интересни материи, да им отрежа ръкавите и да й ги дам да прави рокли на куклите.  С отрязването на две дупки за ръце стават дълги принцески рокли.
Чистачка за лула, промушена през ивица от "найлончето с балончета" за опаковане (не знам как се казва) става на чудна балеринска пачка.
Сутринта низа гердани от копчета.

# 57
  • Мнения: 1 364
Книжките и видеокасетите за костенурчето Франклин Grinning

# 58
  • Мнения: 193
И при нас в момента хитът е "Мечо Пух" - книжки и филмчета, а от скоро се забавляваме и с този сайт:  http://winniethepooh.disney.co.uk/index.jsp
Ако ни остане време, го посвещаваме на игра с любимото влакче и разхвърляне из къщи.

# 59
  • Мнения: 1 470
   Като майка с дългогодишен опит...Много съм доволна от книгите на издателство "Фют",едно че са на съвсем добра цена,има голямо разнообразие,но и списанията им и книгите Буквите,Цифрите и др.освен да обучават имат за цел и да развиват логичното мислене на децата,техните моторни умения,и са забавни,и струват само по 1,50-2лв...По нататък-енциклопедиите са им много добре написани,и подредени по теми,лесно се оправят децата от1и2клас...
   Основните играчки които се копуват в къщи са или свързани със спорта и улицата-байкове,топки,ролери и др.за да се развиват физически,а за у дома имаме всички основни игри като шах,табла,не се сърди човече,монопол и др.
   А за бебо,гледам да купувам играчки,които също развиват моториката и логиката,но съобразени с възраста,има едни хубави кубове в които влизат разлиечни по форма и цвят формички,и детето трябва да налучка вярното,кубчетата също,ако намеря ще му купя и рингове с различна големина,които се подреждат върху прът,или от онези с топчетата дето ги пускаш отгоре и те падат по разни подвижни улейчета-като на воденица,и много други...

Общи условия

Активация на акаунт