Да посрещнем Цветница с добри новини! Седмицата 26-31-ви март

  • 4 252
  • 98
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
Помощта е ясна - бременност. Laughing
Ще успеем, всички! Laughing

# 31
  • Мнения: 1 029
Ох, Лали! HugПрава е Цвети!Аз също мисля, че няма нищо лошо да говорим отвреме- навреме с психолог.Хора сме и то нормални...болката тежи и няма нужда да се самообвиняваме, че се чувстваме така.По-добре съвет от специалист.
Весели празници пак и се пазете!

# 32
  • Мнения: 7 716
Не, не мисля.
Преди години имах гадже- психиатър /все на лекари ми върви Wink/ и много съм го разпитвала и сме говорили по принцип - има ли проблем, трябва да се премахне причината. Това е. При нас не става и не разчитайте на това. Не може ли да се премахне причината и влошат ли се нещата трябва да се помага с лекарства, което е недопустимо при нас. Така че - забравете за тази терапия.
Но тогава нямаше интеренет-форуми.
Мисля, че нашата терапия е това общуване тук, много помага, поне на мен.

# 33
  • Мнения: 1 029
Добре Лали, а ако не успеем всички...какво тогава...аз не искам да откачам...предпочитам да съм здрава майка на осиновено детенце, отколкото луда....затова предпочитам специалист. Hug

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 12:48 от Danidan

# 34
  • Мнения: 7 716
Осиновяването също е успех. Laughing

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Лали, освен да те прегърна виртуално, друго не знам какво да кажа Hug Аз вчера си избирах дрехи за бременни от един сайт, летни Embarassed
Стискам палци на Гризката!
Цветунчо, браво за хубавия резултат Grinning
При мен нищо ново, чакам си М, пуснах сутринта ПКК+СУЕ да съм готова с всички изследвания и ми остава само чакането...
Момичета, да ви почерпя за рождения ден на майка ми

# 36
  • Мнения: 1 029
Нали.....и според мен, по-голям от всички други... Heart Eyes
Искам много да успея, но няма да си съсипя живота за това...напротив, това ме научи на много.Да ценя всичко, което имам!
Всеки трябва да открие себе си и да реши кое е най-важното за него, така че приемете това за мое мнение!
Чао от мен, хайде и другите да споделят.
Голди, да ти е много здрава!Успех!  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 950
Lali, съгласна съм напълно с теб Peace. Идеята ми е въпросния много добър специалист /а те в България се броят на пръстите на едната ръка/ да помогне точно за това, да осъзнаем кога да спрем.
Аз поне лично за себе си това ще търся като помощ.
А колкото до форумите, често се замислям и си казвам каква късметлийка съм, че живея точно в това време, а не примерно 20 години напред Mr. Green.

Goldie , да ти е жива и здрава майчицата  bouquet

# 38
  • Мнения: 553
Данидан, съжалявам мила  Sad Sad Sad Hug

Лали, ами какво правим, ако причината не може да се премахне  Confused Sad И аз като теб не виждам смисъл от специалист, ясно ми е какво ще ми каже: намери си хоби, нещо, което да те разтоварва  Confused Е да, ама аз в момента не съм в състояние да се занимавам с нищо от любимите ми неща, защото в главата ми са само мислите по болната тема  Sad Преди обичах да чета хубава книга и така се разтоварвах, сега се улавям, че очите ми минават машинално по редовете, а до съзнанието ми не е стигнала и една дума  Confused Да, форумът ми помага, защото с други не мога да обсъждам проблемите си и да знам, че ще ме разберат така, както вие тук  Hug Но това не ме отклонява и за момент от мислите ...

# 39
  • Мнения: 4 302
Lali , ти си силна жена! Опитвай се да блокираш тези мисли, в самото им начало. Почнат ли - спиране няма! С времето всяка от нас си намира начин да се справя по своему.
Не разваляй ежедневието на себе си и на хората, които те обичат с тази идея за бебе! Ще психясаш, ще се породят проблеми с мъжа ти, детето ти. Защо? Дали искаш бебе на всяка цена - сигурна съм, че не. Тази идея ще те обземе и ще се превърне в мания. За себе си си права, но помисли и за хората, които те обичат.
Кое е най-страшното нещо, което може да ти се случи? Да нямате бебе ли? Помисли. Мисля си, че има много по-важни неща в живота ти, около които да се концентрираш. За мен лично отговора на последния въпрос е не. Най-страшно е да загубя любимия човек. Това не значи, че не ми се иска и не жадувам за дете. Но ти може би в момента си във фаза на размиване на границите. Пази се!
Променяме се ужасно много в тази борба, това е факт  Sad.
Далече съм от мисълта да ти кажа "Не го мисли и т.н.", но освен споделянето което имаме тук, аз лично съм усещала, че форумите и ме натоварват по някъв начин.
Просто това е темата ни - всички искаме деца и си говорим за това. Но когато от всякъде идва такава информация - на човек му идва много.
Според мен имаш наистина нужда от почивка. Помагаш на много момичета тук и в Зачатие, но помисли и за себе си.
Надявам се да не ме разбереш погрешно. Възможно е и да греша, защото не те познавам много. Ако греша в нещо - извинявай!
 Hug Hug Hug

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 13:01 от *vera

# 40
  • Мнения: 4 324
Тц, това не е лудост Лали, по - скоро нещо съвсем нормално по пътя за така желаното бебе.
Аз също съм заспивала (и то май доста често) като гушна юргана и си преставям че това е моето бебе. Понякога се стига и до рев Sad

Причината за нашата т.нар. „лудост” е желанието за бебе. Както казва Лали - осиновяването също е успех и то огромен Simple Smile Държа да съм майка, но не непременно да съм бременна!

С чужди хора треудно говоря за тези мои чувства, дори май не съм говорила. Не мисля че разговор с психолог лично на мен ще ми помогне, но ако за някого това е нечаина - нека следва и тази пътека Simple Smile Важно е да сме добре, пък кой както иска така да го постигне.

За мен форумът наистина е много важен, тук си споделям всичките си болки и тревоги, а имам нужда от това. Хем сме си близки, хем не се познаваме - това ми е напълно достатъчно.


Danidan съжалявам за отрицателният тест Sad Ти сама си го писала - гледай напреди и продължавай. Силна прегръдка от мен  Hug

# 41
  • Мнения: 7 716
Голди, честита ти рожденничка. Laughing
Данидан, ама осиновяването също е успех, да се повторя. И мисля, че грижите и отглеждането правят човека родител, а не толкова забременяването и раждането. Защото родител си цял живот, а бременността е само девет месеца. /Съжалявам за теста/.

Мishana, като не може да се забременее, причината се премахва с осиновяване. Колко радост има в Осиновителския форум.

Голди и Таня, споделих и видях, че има и други като мен. Сега се чувствам по-спокойна. Между другото и аз минах през периода за дрехи за бременни. А пък онзи ден като влизам в един магазин и гледам бебешко отделение и си помислих сега ако вляза  вътре и започна да  разглеждам дали съдбата ще е благоскронна към мен и дали ще успея.

# 42
  • Мнения: 553

Искам много да успея, но няма да си съсипя живота за това...напротив, това ме научи на много.Да ценя всичко, което имам!
Всеки трябва да открие себе си и да реши кое е най-важното за него, така че приемете това за мое мнение!
Hug много си права мила  Heart Eyes Възхищавам ти се на борбения дух  Hug

Голди, да ти е жива и здрава майчицата   bouquet

Права си Лали  Hug  Само дето не съм сигурна, че болката от това, че никога не съм била бременна ще я преодолея някога  Sad Sad Sad ...

# 43
  • Мнения: 7 716
Права си Лали  Hug  Само дето не съм сигурна, че болката от това, че никога не съм била бременна ще я преодолея някога  Sad Sad Sad ...

Никога няма да я преодолееш.
Аз като съм била бременна, все едно, че е било в някакъв друг живот, с някой друг се е случило това и сега зверски боли.
Ще те боли до сетния ти дъх.

# 44
  • Мнения: 1 029
Мишана, Hug Heart Eyes Hug
Много прегръдки за всички!!!Съгласна съм със всички!

 bouquet   bouquet    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт