Съвет за хранене на 5м.

  • 917
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 174
Здравейте! Моето бебе е на 5м. и 10 дни. В момента е на 5-кратно хранене предимно с АМ-150мл. На обед изяжда около 100гр. зеленчуково пюре и 60мл.АМ. Два пъти в деня м/у хранения давам по 50мл. плодово пюре. Това е нашето хранене, но децата около нас са включили и каши, и месни пюрета, и жълтък. Кажете ми, моля, време ли е и ние да включим нещо ново в менюто си? Вие как храните вашите бебета на 5 навършени месеци? Благодаря!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз каша дадох на 5 и половина.Замествам следобдното хранене с нея.
Малко след това започнах с местни пюрета,и ги редувам един ден зеленчуково,един ден месно.
Жълтък още не съм давала.

# 2
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Нашият режим е следният/ часовете варират /:
7.30-8.00 ч. АМ - 140 мл.
9.00-9.30 ч. плодово пюре- 60 гр.
10.00-10.30 ч. АМ - 100 мл.
12.00-12.30 ч. зеленчуково пюре- 125 гр.
13.00-13.30 ч. АМ - 140 мл.
17.00-17.30 ч. млечна каша или АМ с бишкотка Плазмон
20.00-20.30ч. АМ- 170 мл.
Не съм давала жълтък и месо още. Peace

# 3
  • Мнения: 46 504
Според мен менюто ви си е идеално, не променяй нищо  Simple Smile


Дъщеря ми прояде каши на от 8 месеца.
Месото включих от 9 месеца.
Жълтъка от 1 година и 7 месеца.

# 4
  • Мнения: 950
На вашата възраст освен че ядеше зеленчуково пюре, почнах да давам каша. Плодови пюрета ядеше от по-рано. Жълтък дадох като навърши 6 месеца, а месно пюре смятам да дам на 7 месеца.

# 5
  • Мнения: 3 500
Дадох каша, когато Мони стана на 6 месеца /но аз я зараних на 5м./. месно пюре дадох на 7м., жълтък още не съм дала.
Може да включите единствено каши - безглутенови. За всичко друго е още рано.

# 6
  • Мнения: 508
Добре сте си! LaughingИ ние на вашата възраст почнахме с кашата, но засега върви много трудно. не съм давала още жълтък

# 7
  • Мнения: 801
на вашата възраст Радост ядеше само по малко зеленчуково пщре. И аз мисля, че ви е идеално менюто засега Simple Smile). Не бързай с кашите, а ако все пак решиш, давай безглутенова  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Добре ви е менюто, нашето беше същото на тази възраст. Безглутенова каша дадох на 6 месеца, но така или иначе давам много рядко, а с месно пюре в момента захранвам, т.е. започнах преди няколко дни.

# 9
  • Мнения: 576
Ние сме само на АМ до навършване на 6 месеца, по препоръка на педиатърката newsm78

# 10
  • Мнения: 707
Ако толкова много държиШ да включиШ каШа, прави и ориzова с АМ и добавяй по няколко лъжички плодово пюре  Peace.

# 11
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Щерката ми приема АМ само когато спи и то студено т.е. в 21ч.,1 и 6ч. На 5м 15дни е. Менюто й е следното
8.30 зеленчуково пюре
12ч. каша
16ч зеленчуково и месно
18 или 19 каша Не съм давала желтък

# 12
  • Мнения: 560
Ние сме на 5 месеца и 4 дни. Хапваме плодово, зеленчуково и от два дни по малко каша. Педиатъра ми каза да въведа жълтък и месно пюре, но мисля, че е рано и ще изчакам още месец.

# 13
  • Мнения: 1 986
  Понеже моята дъщеря скоро ще стане на 5 месеца,използвам темата за да попитам: първо кашата,и после-месото ли се въвежда,или обратно?!?Или всеки сам си преценява WinkВ момента София яде 5 пъти дневно,по 160мл.АМ,на обяд-60 гр.зеленчуково пюре и 100-мляко;още не съм въвела плодовите пюрета,но мисля да ги давам както авторката на темата-и така докато навърши 6 месеца-а после сеи чудя кое да въведа newsm78

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Менюто ви е ок PeaceЗа жълтък ви е много раноДъщеря ми на пет месеца беше само на мляко!Sophi,първо е кашата и след това месото Peace

# 15
  • Мнения: 287
Наистина менюто на бебчето ти е ок.
Моника е на 5м. и 6 дни и преди 10 дни я захраних на обяд със зеленчуково пюре. На останалите хранения приема само АМ. След около 2 седмици ще въведа плодово пюре.
 Иначе според съветите на педиатърката вече трябваше да яде и плодовите, да пие сок като за световно, да е хапвала и каша и жълтък!!!
 Аз обаче след всичко прочетено и след допитване до мамите тук си реших сама как да захранвам детето!
 Та и теб съветвам самичка да прецениш кое е най-добре и да си направиш индивидуален режим.

# 16
  • Мнения: 2 908
Определено мисля че наистина първо е кашата,после месото Peace
monita911-и нашата иска вече да ходим на млечна кухня и да ядем всичко ooooh!-ама няма да стане. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт