Нощно кърмене?

  • 1 053
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Момичета моето бебче е на 18 дни,  babyпедиатърката ми каза да се кърмим и през ноща /в 3.00/, това добре ли е? newsm78
Вие кърмихре ли вашето бебе през ноща? breastfeeding

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Първо да ти е живо и здраво бебчето и много радост да ти носи!!!   bouquet

На въпроса - Да. И досега я кърмя през нощта.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Да, и продължавам да го кърмя през нощта. Не гледай часовете, кърми го винаги, когато пожелае.

# 3
  • Мнения: 374
По принцип през около 3-4 часа е кърменето на вашата възраст. През нощта - когато се събуди съм го кърмила моя син.

# 4
  • Мнения: 110
Кърмила съм я през нощта и продължавам да я кърмя между 4 и 5ч.,защото тогава се буди.   Първите 2-3 месеца бебетата се събуждат често ,за да се хранят ,но след 3-тия месец  може да спи повече и да пропуска нощно кърмене,но когато се събуди давай на бебенцето да суче ,така стимулираш лактацията.Успех ти желая! newsm10

# 5
  • Мнения: 264
Моя син пък спи цяла нощ като пукел. Педиатърката също ми каза да го кърмя нощем. Пробвах да го събудя, но той спа на гърдата и нищо не изяде. Затова съм го оставила с 6 часовата нощна почивка, както започна в родилния дом. Понякога се буди към 5 часа през ноща, тогава го храня. Общо взето четох много за храненето на поискване,харесва ми идеята, но малкия иска горе долу в часовете на тричасовата схема - плюс минус 20-30 минути. Така че режима ни е нещо смесено между такъв по часове и хранене на поискване Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз си имам правило-спящо бебе не се буди нощем Peace Ина винаги е правила 6 часова пауза,но и до сега към 3-4 през нощта се буди, за да суче.Но ако твоето бебе се буди по-често,просто си го кърми по-често,ако си спи,спи и ти,че това си е направо благословия Laughing

# 7
  • Мнения: 1 517
Ние също още се кърмим през нощта, но има бебета, които имат здрав нощен сън и не се будят (завиждам много на майките им Grinning). Най-добре е да следваш бебето, то ще ти казва кога има нужда от кърмене!

# 8
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
И ние продължаваме да се кърмим през нощта, в най-добрия случай през 3 часа  Mr. Green.

# 9
  • Мнения: 1 353
Според лекърите нощното кърмене се премахва през вторият месец. Е аз и сега кърмя нощем по 2-3 пъти( поне )

# 10
  • Мнения: 8 242
Кърмим се и още как  Crazy Колкото по-голям става, толкова по-често се буди  ooooh! А напоследък покрай зъбите ако ме остави 1 час да дремна без да ме събуди е направо кеф  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 174
 Simple Smile Ами аз дадох отговора си в ето тази тема:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176165.20

# 12
  • Мнения: 256
Да ти е живо и здраво бебчето ние все още се кърмим през ноща. Не гледай час когато то поиска ти го кърми Peace

# 13
  • Мнения: 8 917
Момичета моето бебче е на 18 дни,  babyпедиатърката ми каза да се кърмим и през ноща /в 3.00/, това добре ли е? newsm78
Вие кърмихре ли вашето бебе през ноща? breastfeeding
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ Heart Eyes Кърмих я толкова и тагава, колкото и когато поиска Hug

# 14
  • Мнения: 1 321
Ами хубаво е да се кърмите и през ноща понеже тогава се стимулира много добре кърмата.Мисля че добре те е посъветвала педиатъра.Ако обаче виждаш че това много притеснява бебчо не я буди.Те всъщност могат да си сучат и в полузаспало състояние.
Успех. Hug

Общи условия

Активация на акаунт