Нощно кърмене?

  • 1 057
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 27
Момичета моето бебче е на 18 дни,  babyпедиатърката ми каза да се кърмим и през ноща /в 3.00/, това добре ли е? newsm78
Вие кърмихре ли вашето бебе през ноща? breastfeeding

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Първо да ти е живо и здраво бебчето и много радост да ти носи!!!   bouquet

На въпроса - Да. И досега я кърмя през нощта.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Да, и продължавам да го кърмя през нощта. Не гледай часовете, кърми го винаги, когато пожелае.

# 3
  • Мнения: 374
По принцип през около 3-4 часа е кърменето на вашата възраст. През нощта - когато се събуди съм го кърмила моя син.

# 4
  • Мнения: 110
Кърмила съм я през нощта и продължавам да я кърмя между 4 и 5ч.,защото тогава се буди.   Първите 2-3 месеца бебетата се събуждат често ,за да се хранят ,но след 3-тия месец  може да спи повече и да пропуска нощно кърмене,но когато се събуди давай на бебенцето да суче ,така стимулираш лактацията.Успех ти желая! newsm10

# 5
  • Мнения: 264
Моя син пък спи цяла нощ като пукел. Педиатърката също ми каза да го кърмя нощем. Пробвах да го събудя, но той спа на гърдата и нищо не изяде. Затова съм го оставила с 6 часовата нощна почивка, както започна в родилния дом. Понякога се буди към 5 часа през ноща, тогава го храня. Общо взето четох много за храненето на поискване,харесва ми идеята, но малкия иска горе долу в часовете на тричасовата схема - плюс минус 20-30 минути. Така че режима ни е нещо смесено между такъв по часове и хранене на поискване Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз си имам правило-спящо бебе не се буди нощем Peace Ина винаги е правила 6 часова пауза,но и до сега към 3-4 през нощта се буди, за да суче.Но ако твоето бебе се буди по-често,просто си го кърми по-често,ако си спи,спи и ти,че това си е направо благословия Laughing

# 7
  • Мнения: 1 517
Ние също още се кърмим през нощта, но има бебета, които имат здрав нощен сън и не се будят (завиждам много на майките им Grinning). Най-добре е да следваш бебето, то ще ти казва кога има нужда от кърмене!

# 8
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
И ние продължаваме да се кърмим през нощта, в най-добрия случай през 3 часа  Mr. Green.

# 9
  • Мнения: 1 353
Според лекърите нощното кърмене се премахва през вторият месец. Е аз и сега кърмя нощем по 2-3 пъти( поне )

# 10
  • Мнения: 8 242
Кърмим се и още как  Crazy Колкото по-голям става, толкова по-често се буди  ooooh! А напоследък покрай зъбите ако ме остави 1 час да дремна без да ме събуди е направо кеф  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 174
 Simple Smile Ами аз дадох отговора си в ето тази тема:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176165.20

# 12
  • Мнения: 256
Да ти е живо и здраво бебчето ние все още се кърмим през ноща. Не гледай час когато то поиска ти го кърми Peace

# 13
  • Мнения: 8 917
Момичета моето бебче е на 18 дни,  babyпедиатърката ми каза да се кърмим и през ноща /в 3.00/, това добре ли е? newsm78
Вие кърмихре ли вашето бебе през ноща? breastfeeding
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ Heart Eyes Кърмих я толкова и тагава, колкото и когато поиска Hug

# 14
  • Мнения: 1 321
Ами хубаво е да се кърмите и през ноща понеже тогава се стимулира много добре кърмата.Мисля че добре те е посъветвала педиатъра.Ако обаче виждаш че това много притеснява бебчо не я буди.Те всъщност могат да си сучат и в полузаспало състояние.
Успех. Hug

# 15
  • Мнения: 277
Да ти е живо и здраво детенцето!
То е съвсем малко още и нощното кърмене е задължително!
Ние сме на 9 месеца и все още се храним през ноща на няколко пъти, когато бебчо си поиска. Дали в бъдеще ще го храниш през ноща ти ще си прецениш, но за момента е необходимо!

# 16
  • Мнения: 1 691
И аз кърмя през нощта.
Ако спи - не го будя, но ако се размърда и почне да примлясква, най-лесното ми е просто да го накърмя и всички отново да захъркаме. Това последното за мен е много важно, защото не ми се налага да дондуркам ревящо бебе посред нощ и мъжът ми може да си отспи (а и аз също).

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
НЕ не съм го кърмила през нощта. МОйта педиатърка обратното ми беше казала. Две седмици се борихме да го премахнем и успяхме.Но ако сте недоносени може и затова да ти е казала да го кърмиш или другият вариант да стимулираш гърдите да образуват кърма.

# 18
  • Мнения: 753
Много се кърмехме в началните месеци нощем. Сега сме на 6 месеца и по два пъти ставам нощем. Колкото и когато поиска му давам да суче- толкова са сладки тези нощни кърмения.... той спинка и така и не се събужда Simple Smile,милият заек!
Има дни , когато и по-често иска нощем-май заради зъбките. Случва се и някой път 5 смуквания да го успокоят и да се отпусне заспал...Имам чувството,ч е иска да  усети, че съм до него...
Кърми си спокойно. Когато бебето е спокойно, и ти ще бъдеш спокойна!
Да ти е живо и здраво и успешно кърмене!!!!

# 19
  • Мнения: 4 242
Браво на педиатърката ти, така да се чува!

# 20
  • Мнения: 184
Абе щом иска давай му да суче не го лишавай,на мен личната лекарка ми беше казала да не го кърмя през нощта,за да правим нощтна пауза но той искаше да суче и аз му давах,но в последствие сам се отказа да суче като наближи 3 месеца,така че давай на детето

# 21
  • Мнения: 313
Продължаваме да са кърмим през нощта и не само в 3, а и 23,1,5... и когато поиска  Laughing За малките бебоци е особено важно нощтното кърмене. Най- дългата нощтна пауза трябва да ти е 4 часа и то ако бебето я иска. Ако обаче плаче за папкане най- добре му давай. То най- добре знае от колко и кога има нужда. Успех Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 424
Да ти е живо и здраво бебчето ние все още се кърмим през ноща. Не гледай час когато то поиска ти го кърми Peace
вече започна да става по веднъж на нощ, но в началото си беше точно на 3 часа Peace

# 23
  • Мнения: 59
Да  ти е живо и здраво бебчето! Simple Smile И аз кърмя през нощта от самото начало, та и до днес. Имаше само един период от около месец/четвъртия/, когато не се будеше, но отново си възвърна след това режима. Буди се 2-3 пъти на нощ, свиква се, не смятам да го лишавам от папкането, за сметка на моето спокойствие.

# 24
  • Мнения: 1 896
И аз кърмя през нощта.
Ако спи - не го будя, но ако се размърда и почне да примлясква, най-лесното ми е просто да го накърмя и всички отново да захъркаме. Това последното за мен е много важно, защото не ми се налага да дондуркам ревящо бебе посред нощ и мъжът ми може да си отспи (а и аз също).
При нас беше точно така - след годинка и половина почна постепенно сам да се отказва от нощното сукане, но окончателно спря чак малко преди две.
За мен най-добрият вариант е да си сложиш бебето някъде да ти е лесно да го вземаш при теб без да ставаш, за да не си разваляш съня. По този начин може и да не помниш на сутринта колко пъти се е будило да суче, ще се наспивате всички максимално добре.
Е винаги има периоди на по-голямо нощно сукане - зъби, хреми и т.н., но с цица всичко минава по-лесно, отколкото да се разхождаш цяла нощ с ревящо бебе на ръце.
Успех и приятно кърмене - наистина е удоволствие!

# 25
  • Мнения: 2 159
Не съм си поставяла за цел да кърмя или не Ема през нощта, водила съм се само от нейните желания.
Втория месец отказа нощното хранене, сега от 3 дни се буди и иска да яде в 6, един път се събуди и в 3 и в 6. Когато поиска я храня, но нарочно да я будя Naughty

Общи условия

Активация на акаунт