Кърма + АМ=не искам

  • 984
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Бургас
  • Мнения: 613
Здравейте! Вече направихме първата консултация. Принцесата е пораснала с 2 см. Това малко ли е? Станахме 52 см. Но притеснението ми идва от теглото. От болницата ни изписаха 2,7кг., сега сме вече 3,5кг. Или за месец е качила 800 грама. Досега е само на кърма, но педиатърката каза да я дохранвам, защото не й стигало. Много ми е гадно Cry. Какво бихте ме посъветвали? Има ли  и други в това положение?

# 1
  • Мнения: 390
800 грама са супер-защо я слушаш newsm78Нормата е от 600-800г на месец,това че други качват повече да не те притеснява-всичко е до дете.

# 2
  • Мнения: 4 422
Не се притеснявай.Супер си е детето,а почнеш ли да дохранваш,ще ти намалее кърмата и ще отбиеш по-рано отколкото можеш..

# 3
  • Мнения: 2 381
Добре наддава детето.Не давай добавка, няма нужда.Продължавайте да се кърмите Peace

# 4
  • Мнения: 851
Леле, не вярвах че някога ще чуя педиатър да казва, че 800 гр. на месец е малко #Crazy #Crazy #Crazy newsm78 newsm78 newsm78.
Тая жена да се прегледа, нещо не е много добре. Ние като отидохме на 20 тия ден да се мерим /че и аз като теб имах съмнения дали ми стига кърмата/ тя беше качила 800 гр. и ми казаха, че това било предостатъчно за 1 месец и даже нищо да не качи през следващите дни си била супер! Хич не давай АМ. Naughty Naughty Naughty Просто кърми по-често докато почустваш и ти самата се увериш, че имаш достатъчно кърма. /това е само за твое спокойствие!!!/. А 2 см си е супер като ръст!!!Хич не слушай. И моето дете така растеше с по 2 см. първите 2 месеца, сега почна с по 4-5, че вече чак ни се и карат, че сме били много големи hahaha

# 5
  • Мнения: 950
800 гр си е много добре, направо супер и няма нужда да я дохранваш. Моята щерка не качва повече от 700гр, при това беше само веднъж и си е много добре детето.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 613
Може би трябва да добавя,че се храним поне по един час и понякога продължава да реве докато не й дам принадлежащите й гърди. Вече не знам. Не може постоянно да е на гърда. Нали?

# 7
  • Мнения: 1 321
Я не се притеснявай много добре сте наддали.Не е необходимо бебетата все да наддават по1кг.Няма изобщо повод за притеснение.
А това че се храни малко повече може просто да я успокоява.Не й давай изобщо АМ.

# 8
  • Мнения: 1 272
И аз искам да те подкрепя. Кърми си бебето и не се притеснявай, че е недохранено. 800гр. е "прекрасно число" за един месец. АМ да пие педиатъра на бебо hahaha

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Не се притеснявай, 800 гр. за месец са добре. Пък и на височина е дръпнала госпожицата, така че явно си хапва добре.
Това че се храни през час също е нормално - в началото бебетата имат нужда от по-често хапване. Постепенно ще се регулират нещата. Количеството кърма също ще се регулира според нуждите на принцесата. Моята госпожица сама постепенно си разреди интервалите и си изгради режим, който устройваше и мен. Така че спокойно и вярвай повече в себе си и в това, че даваш най-доброто за детето си  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 682
Моето беше наддало толкова някъде първия месец, докторките казаха Браво.
И според мен си е идеално.
Те ако не им наддадат точните грамчета по таблиците все кърмата е малко.

# 11
И според мен е добре. Продължавай да кърмиш без да се притесняваш. Ще видиш че втория месец ще е наддала повече.
Моето беше само на АМ и първия месец наддаде 700гр.

# 12
  • Мнения: 8 242
Тц, тц.. нямат угодия тия педиатри бе  ooooh! .. или им е много, или им е малко наддаването.. То ако бяха доволни, нямаше да има смисъл от тях  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 2 162
Може би трябва да добавя,че се храним поне по един час и понякога продължава да реве докато не й дам принадлежащите й гърди. Вече не знам. Не може постоянно да е на гърда. Нали?

 Laughing А, може, може- ако има нужда да задоволи сукателния си рефлекс. Спокойно, с времето все по- бързо ще приключвате със сукането и детето ще си изгради свой режим. Не я ограничавай, води се по нея и я кърми на поискване, внимавай да захапва правилно гърдата, за да не се разранят зърната ти. Ако в процеса на кърменето изпусне гърдата и почне да суче само от зърно, прекъсни кърменето и й помогни да захапе правилно.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 424
моето бебе също наддаде 800 грама първия месец, но според нашето педи сме  супер и дума не каза за АМ newsm78

# 15
  • Мнения: 277
Колко познато. Йоана в началото като качеше 600 г за месец и черпех. Но.... След 4-5ти месец, когато другите беби от качени 1+ кг започнаха да качват едва по 300 г, тя продължи в същото непроменено темпо - 400-500-600 г. на месец. И все така на кърма. Сега, ако я види човек каква е дунда, няма да повярва, че някога е имало притеснения относно правилното й хранене и наддаване.
Изводът: Спокойно, мами, бебетата са различни и наддават различно, важно е да са ни здрави!!!

# 16
  • Мнения: 4 447
Ама глупости са това! Кърмените бебета е НОРМАЛНО да наддашат по 800-900, защото кърмата не е като млчкото за теленцето, а именно теленцето трябша да расте и наддаша бързо. Не я слуяай и не давай АМ щом има кърма!

# 17
  • Мнения: 2 829
Много хубаво име на темата!
Много си права, че не искаш да дохранваш, явно е, че няма нужда.
Относно дългото и често сукане-и аз първия месец-два имах чувството че кърмя непрекъснато, но малкия сам започна да суче по-кратко, въобще не усетих кога стана. Още малко и ще ти стане много по-леко и ще ти остава вече време да свършиш нещо без да ти виси бебенцето на гърдата.
Желая ти много спокойствие и увереност в собствените ти сили-за мен е повече от ясно, че се справяте добре с бебката ти и че нямате нужда от никакво дохранване! Hug

# 18
  • Мнения: 3 695
Много сте добре с наддаването, продължавай спокойно само на кърма! С времето бебетата сякаш се научават да сучат все по-бързо и ефективно, така че не се безпокой, че сега постоянно ти виси на гърдата! Ако все пак си притеснена, можеш да пиеш примерно чай за увеличаване на кърмата, въпреки че сте наддали супер!  Hug

# 19
  • Мнения: 1 432
Супер си е бебто.Моето слон4е ''наддаде'' за първия месец 270гр!!! Нито АМ ,нито мам е пил,даже не ми е хрумнаало да му дам.Тя от къде знае 4е не мус тига?! Twisted Evil
Кърмете си се спокойно и по 4ас и по два ...още сте в на4алото ,6те мионе този период   bouquet

# 20
  • във фурната
  • Мнения: 596
Тая лекарка луда ли е бе #2gunfireКак ще е малко 800 гр.?Супер си е даже.Хич не я слушай и не давай добавка,за да не си изгубиш кърмата.

# 21
  • Мнения: 267
Точно същото се случи и с нас на първата ни консултация! Бебчо беше наддал 1 кг, и тя каза да дохранвам с АМ/ представете си  #2gunfire/.Аз така се бях притеснила,че не суче достатъчно...и добавих АМ , едва не се отби .Благодарение на майките от форума кърмя и до сега .Моят съвет е просто да си го кърмиш без да добавяш АМ !

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 613
Много благодаря за подкрепата на всички. Искам да кърмя и смятам да го правя занапред. В момента,преди малко и след малко ще правя това.Laughing

Общи условия

Активация на акаунт