може ли сурово мляко

  • 2 785
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Може ли бременната да пие сурово прясно мляко, т.е. това от кутиите, което е пастьоризирано? Аз до сега така яко се наливах с такова, че ако не трябваааааа  Sick
Разбрах, че не се яде синьо сирене, защото се правело от сурово мляко. А това пастьоризираното, което не варим на котлона и то ли си брои като сурово?  newsm78

# 1
  • Мнения: 374
Щом е пастьоризирано, значи е годно за непосредствена консумация. Поне аз така мисля, пия го направо, че и на малката давам.

# 2
  • Мнения: 2 865
От кутия може, но натурално сурово не.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 386
От кутията може, от кравата- не може Simple Smile))

# 4
  • Мнения: 380
Щом е пастьоризирано, значи е годно за непосредствена консумация.
Така е. Пий си спокойно Peace.

# 5
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Млякото от кутия не е сурово!???Ти какво разбираш под "пастьоризирано" всъщност и как го съчетаваш с определението "сурово"? Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 381
Щом е от кутия значи е пастьоризирано.Пий на воля Grinning

# 7
  • Мнения: 3 456
Щом е пастьоризирано, значи е годно за непосредствена консумация.
Така е. Пий си спокойно Peace.
Peace

# 8
  • Мнения: 4 965
Млякото от кутия не е сурово!???Ти какво разбираш под "пастьоризирано" всъщност и как го съчетаваш с определението "сурово"? Mr. Green

Сурово мляко е, ако е директно от кравата. Пастьоризираното означава друго. Всъщност, често при допълнителна топлинна обработка, пастьоризираното се разваля/пресича и не е хубаво да го вариш.

# 9
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Може,да!Аз също пия много мляко и то само от кутиите-нямам време и желание да варя мляко.

# 10
  • Мнения: X
  След като е от кутия, значи не е сурово. Сурово е от кравата директно. ooooh!

# 11
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Разбрах, че не се яде синьо сирене, защото се правело от сурово мляко.

Всъщност синьо сирене не бива да се консумира от бременни, не защото се прави от сурово мляко, а защото, за да се получи т.нар. синьо оцветяване и лекия мухъл се обработва с живи бактерии, които са си опасни.
Пастьоризирано  мляко може да се пие без проблем.

# 12
  • Мнения: 2 401
Аз пия по литър всеки ден (и то се въздържам).  Препоръчвам ти млеката на Елби и Майдей (най-добри са).

# 13
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз вода почти не пия,а само прясно мляко направо от кутиите.Няма никакъв проблем. Peace

# 14
  • Мнения: 574
Може,пила съм в неогранчени количества Peace

Общи условия

Активация на акаунт