Уплътнение под шева след секцио

  • 3 292
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте, преди 2 месеца родих със секцио - шева ми е много хубав, обаче имам някакво твърдо уплътнение отвътре, много неприятно, с дебелината на пръст, все едно въже имам пъхнато и стои издуто. Ходих на физиотерапия, но не виждам подобрение. Чувам различни мнения  - някои казват, че било нормално след операция и уж щяло да се разнесе с времето, според други няма и вече не знам какво да мисля ... Моля, споделете, ако сте имали подобен проблем и изчезна ли и за колко време? Предварително благодаря!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,такова нещо съм нямала!Моя съвет е да потърсиш мнение на втори гинеколог Peace!

# 2
  • Мнения: 5 790
Имах и аз подобно нещо, но изчезна от само себе си, с времето. Нормално е, все пак там е шев и са зашити няколко пласта. Мисля, че изчезна при мен след около година. Не му се притеснявай толкова.

# 3
  • Мнения: 305
Не се шашкай излишно,това е или мазнина или шева на матката.Аз не съм имала такъв проблем ама предполагам......

# 4
  • Мнения: 689
Аз също съм така - родих януари. Понеже и аз се притеснявах, преди няколко дена отидох на преглед - докторът каза, че операцията ми е добре и това е нормално. С времето ще мине.

# 5
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз също съм така - родих януари. Понеже и аз се притеснявах, преди няколко дена отидох на преглед - докторът каза, че операцията ми е добре и това е нормално. С времето ще мине.

 Peace Това са масни образувания които се появяват около шева. С времето се разсейват.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 424
когато ми махнаха превръзката, от едната страна имах една буца направо дебела и дълга като пръст. сега ( след 3 месеца ) нямам нищо. Peace

# 7
  • Мнения: 2 381
И при мен имаше такова удебеление.С времето изчезна.

# 8
  • Мнения: 179
Благодаря за мненията, малко се успокоих, иначе се бях засилила при пластичен хирург ...  Mr. Green

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз все още си имам такова въженце,но доста по-тъничко вече.

# 10
не мисля че има да какво да се притесняваш. аз също бях така в единя край на операцията, и с времето изчезна, дори няколко месеца имах едно място от 3-4см, което беше безчувствено. от разтягането на кожата при ваденето на бебока или какво не знам но сега почти 3 г след секциото имам един кръг под секциото с диаметър горе-долу 2см , където просто нямам окосмяване, малко е смешно защото е точно по средата.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз имах такова уплътняване, разсея се от самосебе си.

# 12
  • Мнения: 1 216
И при мен имаше такова удебеление.
Не е изчезнало напълно, но много е "изтъняло"

# 13
  • Мнения: 1 064
И аз имах такова 'уплътнение' в ляво, но вече почти се е разнесло (родих ноември)...Така че споко и при теб ще се оправят нещата! Peace

# 14
  • Мнения: 8 917
Не съм имала нещо подобно Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт