Защо се получава така със супата ми??

  • 520
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Не за първи път правя кремсупа, обаче последните два, когато правих тази конкретно, се получаваше нещо странно.
Значи, освен всички други съставки, когато почна да пасирам, добавям прясно мляко и няколко големи лъжици заквасена сметана. Всички продукти са в срок на годност. Слагам супата в хладилника, след като поизстине...и на другия ден придобива един леко...хм...възкисел вкус. Предишния път мъжът ми настоя и си я изяде до капка, казва, че съм се превземала. Обаче на мене нещо не ми е така. Кажете защо,според вас, се получава този привкус? Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 537
А защо мешаш кисело и прясно мляко?! Заквасената сметана си е вид кисело мляко гъсто един вид...според моите виждания, или сложи едното,или другото, може и от самата комбинация да става така.

# 2
  • Мнения: 5 370
А защо мешаш кисело и прясно мляко?! Заквасената сметана си е вид кисело мляко гъсто един вид...според моите виждания, или сложи едното,или другото, може и от самата комбинация да става така.
Хмммм...ти ме накара да се замисля??? newsm78
При следващото правене на вид кремсупа ще игнорирам едното....и ще си кажа. Peace

# 3
И според мен не трябва да се смесват, аз обикновено слагам прясно мляко или готварска течна сметана, зависи какво имам

# 4
  • Мнения: 3 537
А защо мешаш кисело и прясно мляко?! Заквасената сметана си е вид кисело мляко гъсто един вид...според моите виждания, или сложи едното,или другото, може и от самата комбинация да става така.
Хмммм...ти ме накара да се замисля??? newsm78
При следващото правене на вид кремсупа ще игнорирам едното....и ще си кажа. Peace
Да така най-добре пробвай Wink
Знам още от баба ми,че не е препоръчително примерно да ядеш кисело мляко и след него да пиеш веднага прясно,или обратното....незнам защо, но го спазвам.Даже се шегуваме"недей,че ще ти се закваси в корема" Crazy

Общи условия

Активация на акаунт