Кога трябва да започне да посяга бебенцето?

  • 3 564
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте мили мами.
Онзи ден педиатъра малко ни психира със съпруга ми, че бебенцето трябвало вече да започне да посяга към играчките. Лошото беше че го каза някакси учудено и от това веднага си направихме извода, че може нещо да и има. Малката ни принцеска е на 3м и половина и нямам представа наистина кога трябва да започне с тези деиствия.

Моля ви да споделите кога са започнали да посягат към играчките си малките ви съкровища, защото сме наистина разтревожени.

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 413
Виж това развитие на бебето по месеци, не знам дали ще ти помогне.
Не се притеснявай излишно Peace.

# 2
  • Мнения: 2 019
Дани започна да хваща на 4месеца,стимулирай бебчо с шарени играчки Hug

# 3
Благодаря ви за постовете.
Гледаме да я стимулираме с шарени и музикални играчки. Но вътрешното притеснение си остава, докато не започне да го прави. Разбирате ме какво имам предвид.

# 4
  • Мнения: 603
Алекс започна да посяга на 4 и половина месеца. А на 5 и половина започна да се заиграва сама с играчките.
Подавай и играчки и запчни да помагаш на детенцето си да хваща. Започват да посягат при допир.

# 5
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Не се притеснявай,Цвети започна да посяга към играчките след като навърши 4 месеца,иначе просто не я впечатляваха Peace

# 6
  • Мнения: 83
Благодаря ви за постовете.
Гледаме да я стимулираме с шарени и музикални играчки. Но вътрешното притеснение си остава, докато не започне да го прави. Разбирате ме какво имам предвид.

  Здравей, не се претеснявай за това ще започне да проявява интерес, но и вие трябва на стимиулирате. показвайте и как се хваща в едната и другата ръка, давайте и играчките (но нещо по тъничко за да може да го хване хубаво)  и после ги взимайте от ръчичката и така повтаряйте това упражнение.

# 7
  • Мнения: 729
Моника също беше на 4-4,5м. когато започна да посяга а на 5м.вече започна да се заиграва с играчките.Не се притеснявай - няма му нищо на детенцето.Всяко е различно.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 424
моята щерка е на  3 и половина почти и едва сега като че ли започва да си координира ръцете newsm78

# 9
  • Мнения: 3 500
Моника започна да хваща играчки на 3 месеца. Трябва да я стимулираш като държиш над нея шарена играчка достатъчно близо, че да може да я хване.

# 10
моята щерка е на  3 и половина почти и едва сега като че ли започва да си координира ръцете newsm78
Ами то и нашата красавица сега си гледа юмручета, дано да започне скоро да хваща играчките които и подаваме.
Благодаря на всички за постовете.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се притеснявай излишно!Веднъж да започне да посяга ще видиш колко бързо се координира и вече не можеш да оставиш нищо при бебето...Моят син започна да посяга към шарени играчки на 3 месеца някъде.Оставях му 2-3 играчки в леглото на нивото на очите и го завъртвам на една страна да ги вижда.За 1 седмица се научи,играчките бяха дрънкащи.2 седмици по-късно си ги държеше в ръцете,улучваше си с тях устата,пуска ги и пак си ги намира.На 4 месеца започна да си ги подава от ръка на ръка.Просто тези умения се развиват буквално с дни-ще видиш.
Съвсем в началото-още като стана на 1 месец му слагахме в ръчичката една много лека дрънкалка.Той не я пускаше и след време започна да я заглежда.Можете да започнете и вие така.

# 12
  • Мнения: 508
Всяко дете е индивидуално. Ние започнахме да посягаме на около 3 м. Вземи шарена играчка, дръж я пред очичките на бебока,  после бавно я постави в ръчичката му, пак я вдигни пред погледа...после пак я сложи в другата ръчичка и пак я вдигни и така се тренираите. Ще видиш как скоро ще проследи играчката с ръчичка Peace

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
показвай й шарени играчки! И Вайа не посяга, като й сложа някоя играчка в ръчичката, я стиска с часове Simple Smile

# 14
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 709
Рали посегна и хвана играчка за първи път на 4 месеца.

# 15
  • Мнения: 8 917
Има време - не се притеснявай излишно Hug

# 16
  • Мнения: 2 159
Алекс започна да посяга на 4 и половина месеца. А на 5 и половина започна да се заиграва сама с играчките.
Подавай и играчки и запчни да помагаш на детенцето си да хваща. Започват да посягат при допир.
и ние бяхме така
не се притеснявай децата не се развиват по калъп

# 17
  • Мнения: 8 242
Когато му дойде времето  Mr. Green
Антон започна на 2м. някъде да си докопва играчките в количката..

# 18
  • Мнения: 1 440
Пламена съзнателно хвана играчка на 3 месеца без 5 дни, но пък се обърна чак на 4,5 месеца и аз си бях втълпила, че закъснява..да ама тя като се почувства готова и хоп се обърна и след това вече няма сприране...Така, че споко Hug всичко ще стане с времето си Peace

# 19
Имай търпение - този педиатър вчера ви е стреснал, тя няма да започне още днес да хваща играчки специално заради него.  Party може и седмица да отнеме докато го научите. а и недейте да настоявате твърде много, защото бебенцето като усети, че имате накакви изисквания към него може да се притесни Confused . успех ви желая - всичко ще е ок   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Борис започна да посяга тези дни - около навършването на 4 м. 1-2 седмици преди това започна да проявява интерес като му подам в ръката играчка. Не се шашкай, има време. Децата са различни.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 389
Всяко дете е различно.При нас стана около 3 месец.

# 22
Още веднъж ви благодаря на всички. Гледам че Алекса е взела да проявява интерес. Като и покажа нещо и тя се заглежда и ако и го доближа до ръчичките и отваря малката си шепичка за да го хване. Така че май е време да се поуспокоя.
Благодаря на всички мами.

# 23
  • Мнения: 1 371
Съвсем в началото-още като стана на 1 месец му слагахме в ръчичката една много лека дрънкалка.Той не я пускаше и след време започна да я заглежда.Можете да започнете и вие така.
Peace

# 24
  • Мнения: 2 677
Започна да посяга на три месеца и нещо, но трябваше да му поднесеш играчката, за да я хване. Чак след средата на четвъртия месец започна да посяга и хваща самостоятелно.

Общи условия

Активация на акаунт