Козунаци и яйца се правят на Англйска земя-тема 7

  • 13 209
  • 197
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 684
Здравейте, мами-"островитянки"!
Питах в подфорума за пътуване и туризъм, но май вие по-добре ще ме информирате. Някоя влизала ли е във Великобритания само с лична карта? Възможно ли е това сега след като сме членове на ЕС или трябва да се предостави валиден паспорт? Питам понеже
артистичната душа на мойта мила сестричка няма навика да проверява и следи срокове и на сръбската граница установи, че паспортът й е изтекъл. Пътуват с кола и се преориентираха към Румъния с идеята да пътува през цяла Европа, т.е. страни-членки на ЕС, само с лична карта. Те отиват в UK, а там нали все са наопаки и се чудя дали ще я пуснат само с лична карта. Тя по принцип си има валидна бизнес виза в този изтекъл паспорт още от преди, но едва ли ще й е от полза. Е, до 2-3 дена ще разбера дали са я пуснали до края, но ми е любопитно та за това питам.
Btw - честита ви Лазарица!

# 46
  • Мнения: 1 793
Били, къде се губиш, сладурано  Heart Eyes Чудех се какво става с теб?
Хорааа, тия от ХО са луди. Какви цени са напраскали за индефинит..........не е истина. Новата цена е 750 паунда по пощата, а ако човек отиде лично е 950 паунда  Crazy  Crazy Откачена работа. И тестът Life in the UK ще се държи, когато се кандидатства за индефинит, а не за паспорт. И там не знам колко лири бяха, но няма начин.
Шофьорската книжка аз вече си я смених. Бг книжката не ми трябва при положение, че шофирам тук, а не там, а и засега нямаме намерение да се връщаме в БГ.  Миналата година бях ходила на излита за листовките и ги взех от първия път, но по-късно се чу, че вероятно след 01.01. ще можем да си сменим книжките и реших да не ходя на изпита по кормуване, а направо да сменям документа  Mr. Green
И не мога да не се похваля, че мъжа ми го повишиха. Много съм щастлива и горда, защото всичко, което е постигнал го е постигнал сам. Позицията е  по-отговорна. Като натоварване си е натоварено, но работното му време е по-добро в сравнение с преди. Ами това е....толкова труд и старание хвърли през изминалите години на това работно място. Не е било напразно. Работата е там, че на нас / чужденците тук/ ни трябва много повече време, за да се докажем на работодатели и т.н. Иска се много, много труд; много, много търпение, но резултатът не закъснява.
Мери, къде имате желание да поживеете? Сподели, ако искаш разбира се. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 1 959
Казаха че ще се вдигат цените ама чак пък толкова не съм и мислила че ще станат.
Честито за повишението на мъжът ти Peace

# 48
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ани, честито за повишението на мъжа ти!С право си горда и щастлива!
 Сега да ти кажа за теста Life in the UK, явно си попаднала на същия служител с който говорихме Simple SmileНаистина го въвеждат за индефенит, но членовете на ЕС са освободени от него!Не знам как могат да подават на хората такава грешна информация от ХО ooooh!, то бива, бива, но такива грешки са непростими. Naughty
 За цените на визите ми се зави свят.Аз трябва да подавам юли месец за индефенит.Увеличение над 100%  Shocked, дайте да обираме парите на хората.Нещо живота в Англия става все по-труден Thinking


   Форма за козунак е ясно, че не намерих.За Коледа бяха пуснали подходящи за еднократна употреба.Тогава хем знаех, че трябва да си купя, хем нямаше къде да я съхранявам.Но имам от БГ две форми за кекс, които стават идеално за козунак-тънки, продълговати и дълбоки.Само дето ще трябва да направя половин доза.
 

 Бяхме в Некст, страхотни детски дрехи.Купихме дънки за подаръци в БГ.За мен не си харесах нищо.Не знам дали англичанките са спечелили приза за най-дебели жени, както каза Алиса, но със сигурност са перфектни ръгбистки Crossing ArmsКакво бутане ставаше в магазина, трябваше и каски да си сложим.

# 49
  • Мнения: 1 793
Благодаря, момичета.
Били, мерси за инфото. Не знаех, че членовете на ЕС са освободени от този изпит. Снощи точно с мъжа ми си говорехме отново за това и че трябва да се сяда да се учи книжката. Но, както всички знаем, понякога в ХО не са много в час. По различни поводи сме се обаждали и всеки служител казваше различно. На кого да вярва човек? А за пасорт задължително се държи изпита, така ли?
Така се смях с тия ръгбистки  Joy  Joy Имаш право - на такива приличат. Аз днес затова се отказах да ходя да се бутам, а и нищо конкретно не ми трябва засега. Вие кога смятате да пътувате за БГ, Били? А ти по коя рецепта ще правиш козунаците? Гледах в готварския, но толкова много рецепти има, че не знам за коя да се хвана.

# 50
  • Мнения: 1 363
Anna,
разбирам радостта за  съпруга ти и го поздравявам. (като минала по -тоя път го оценявам  напълно).
  bouquet  bouquet
Ако знаете как ми се купонясва по български.......... направо не си е работа. Танцува ми се, пее ми се, на маса ми се сяда.... Cry Cry

Мери, хайде и на теб честито  bouquet  bouquet  bouquet

Какви са тези такси и граждансвто, за които говорите? Луди...Никога не бих дала 500лири за гражданство. По- скоро бих си купила околосветски билет и пътувала. Бре...  #Crazy

Били, не се загубвай. Липсваш от  и на компанията Simple Smile

Аниджи, нещо интересно тази събота по твто?

# 51
  • Мнения: 1 959
Аз ли ще го играя TV guide бе мацки.Хари Хил беше интересен и сме си записали Any dream will do Със сър Андрю Лойд Уебър и за другия петък по BBC1 в 8:30 съм ще си запиша My Family последната серия ОБОЖАВАМ ГОООООООООООООООООООООООО.

# 52
  • Мнения: 191

jas.min - ДА, в страната може6 да влезе6 само с ли4ната си карта Peace.

# 53
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Аз за гледане съм набелязала Five, вторник  вечер:

The Anastasia Mystery: The True Story (Documentary)
Documentary exploring the real story of one of the world's most fabled royal families. Were all of the Russian royal family assassinated or did the Tsar's daughter, Anastasia, escape to lay claim to the family fortune of three billion dollars? The True Story investigates.

Заедно с Жорко ще го гледаме
Само да не забравя  Crazy

Ей, днес е Цветница! Честито на празнуващите   bouquet

# 54
  • Мнения: 684
lida, мерси за отговора!
Честита Цветница на всички!   
    bouquet

# 55
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Днес бях в Морисънс и очите си изгледах ,но боя не намериах,а миналата година имаха + картинки за декорация. иначе в Stationary Box веригата намерих лепенки за украса,едно време в БГ си купувах от църковните магазини такива...
Утре ще хвърля едно око и в Азда за боя,ако няма - ще карам с хранителната боя от Теско(наи-добра според мен ) и една българска,ако не е изветряла вече.
за козунак и аз съм приготвила една метална кутия Панетоне....

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Ехооооооооооооооооооооо!!! Какво става, козунаци ли месите  Laughing
Аз вече спрятам багажа. Летим в сряда. Ели от вчера ми е с температура. Нон стоп оддържа 38-39. Водих я на лекар, лекарката ме успокои че няма проблем да лети със самолет. Сега за първи път и поспадна температурата и започна да лудува  Crazy

# 57
  • Мнения: 1 959
Стискам ти палци да се оправи малката кукла до срядя и от сега ти пожелавам лек път и да си изкараш страхотно на Американската земя.
Аз си запазих час за клетвата на 18.04 че даже и снимки щяло да има.За паспортите намерих на страницата на Хоме огиса че ще сме с два паспорта нищо по спечиално не се правило.Ами това е от мен позрави  Peace

# 58
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Ами за цените отдавна се очакваше да се вдигнат,не бяха мърдали повече от 2 години. За апликацията за гражданство е 500 лири,но мисля,че самата клетва си е част от от това и не се плаща нищо допълнително. Няма проблем да двоино гражданство,но  англииското в случая трябва в 6 месечен срок мисля да се декларира пред БГ власти. как ,къде и на кои......истината е някъде там,никои не знае.
За теста когато се подава за ИЛР е в сила от днес,а също и новите цени.както се спомена по долу 750 лири по пощата и 950 премиум сървис.
За това дали сме освободени от теста или не - отговорите не са еднозначни. Имам инфо,че ако се кандидатства за ИЛР под Имиграционните правила не сме освободени от теста,а ако се кандидатства под Европеиските правила тогава сме освободени.Което  пък означава,че първите които ще се възползват от това,ще могат да го направят наи-рано 2012 г.

# 59
  • Мнения: 720
МЕРИ,здравеи .отговарям понеже видях 4е попита за мен.просто виждам 4е се оправяте и без мен затова не сьм се засилила да пи6а,а и малката  в момента е болницата лежи на системи,има6е ужасно растроиство и повра6тане та се обезводни до степен 4е да е на системи, Praynigнадявм се утре да си е в ка6ти.
леко и приятно пьтуване и от мен,и дано да6теря ти е ок до тогава Peace

Общи условия

Активация на акаунт