Как мърдаха вашите бебета?

  • 1 815
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Как мърдаха вашите бебета? Моето го усетих за първи път в 17та седмица и от тогава насам е хипер активно. Мърда постоянно през деня, иначе вечер спи и ме оставя на мира. Това нормално ли е? Имам чувството, че си прави някакви акробатични номера в корема ми  Rolling Eyes Иначе нямам никакви проблеми и не ме боли нищо.

# 1
  • Мнения: 4 784
Има много такива теми във форума. Лично моето беше хипер активно от петия месец до края.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз я усетих в началото на 4 месец... и от тогава, буквално докато се роди, мн ме риташе Simple Smile , с тази разлика, че за нея нямаше ден и нощ, постоянно шаваше  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 321
И моя мишок много мърдаше.Започнах да го усещам някъде към 5 месец но не чак толкова.Към 7-8 месец положението направо се влоши. Mr. Green
Не се притеснявай нормално е.

# 4
  • Мнения: 209
А моята Вики беше много кротка докато беше вътре, само нежно ме поритваше Laughing
Ела сега да видиш за какво става въпрос  Twisted Evil Явно си наваксва..... Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 004
И моето мърдаше почти през целия ден, а през нощта не съм го усещала

# 6
  • Мнения: 11 003
Моята дребосъчка я усетих в 20 г.с. и оттогава не се е спирала. Шава предимно вечер Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 473
Моето бебе също е хипер активно. От петия месец до сега /в деветия съм/ не е спряло да шава. Понякога през
нощта толкова силно рита, че се стряскам и се събуждам от него, но като си сложа ръката върху корема
спира моментално и се умирява.

# 8
  • София
  • Мнения: 622
Аз го усетих доста рано за първескиня-в 17 г.с. и беше доста активен докрая

# 9
  • Мнения: 701
Усетих го рано,около началото на 5 месец.Нещо като потрепване и гъделичкане.Мислех,че ще е само това,но елате вижте сега какво става.Имам чувството,че всички виждат как корема ми се мести от ляво на дясно.Рита та се къса.Ритливко ще да е,ама му се радвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 716
Аз моето усещам рядко и много лекичко  Confused и даже се учудвам защо е така?  newsm78

# 11
  • Мнения: 574
Не си спомням в коя седмица го усетих,знам обаче чев 8-9м съм се събуждала с натъртени ребра все едно ме бяха били през нощта!През деня не беше толкова активна,но мъжът ми се е събужал и ми разказаше какво е правил корема ми през нощта-откъде се издувал накъде се местил и др....

# 12
  • Мнения: 560
Голямата ми избиваше карантиите, а малката едва я усещах. Даже се бях притеснила дали всичко е наред с нея. Обаче си се роди съвсем нормално бебенце. Каквито бяха в корема такива са и след като се родиха.

# 13
  • Мнения: 2 587
По цял ден риташе,мърдаше и щурееше в корема ми все едно е само за нея.През нощта спеше.......
То всъщност и сега е същото  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 1 481
Моята Ева беше доста кротичка в корема ми. Риташе предимно вечер, за около час-два. Никога не ме е будила с ритници нощем например.
Накрая, когато нямаше много мегдан за движение, ми разказа играта, петичките й целеха точно черния ми дроб и десния ми бъбрек. Как ме болеше само  #Crazy

# 15
  • Мнения: 541
И моето мърдаше почти през целия ден, а през нощта не съм го усещала
  Peace

# 16
  • Мнения: 80
Моето бебче започна да шава в четвъртия месец. Не мога да си спомня точно по кое време на денонощието беше най-активен. Но към края на бременността ритниците му бяха направо нетърпими-особено като ме риташе в ребрата. Дори си играехме-аз лягам и слагам книга на корема си и той с един ритник я бута-беше ми много забавно.

# 17
  • Мнения: 1 273
Усетих го края на четвъртия началото на петия месец. Стане супер активен обаче в седмия, а в деветия вече не се търпеше Mr. Green

# 18
  • Мнения: 388
Беше много кротка.  До толкова, че се притеснявах непрекъснато. Пусках и Куин и я събуждах. Wink

# 19
  • Мнения: 2 271
Усетих движенията още през 12г.с.Ставаха все по-силни с минаване на седмиците.До края все се подаваше краче или ръчичка от някъде и трябваше да побутвам,за да се свие.Поне нощем ме оставяше да си поспя.Тя и досега си е поспаланка Laughing

# 20
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят през цялата бременност беше супер кротък и само от време на време, като че ли се наместваше, да му е по - удобно(как ли пък може да му е удобно ???)
В 9тия месец започна да рита все едно е на терена...но ми беше невероятно приятно:_o)))

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Стана по-активен сега -  през последните месеци. Simple Smile И движенията му станаха по-силни. Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 819
ани беше много активна,което е добре-значи всичко е ОК!

# 23
  • Мнения: 999
Мими също мърдаше само през деня.Риташе до края, направо ми местеше целият корем.А сега сме в очакване и второто да почне да рита,нямам търпение.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 404
Значи всичко е наред Simple Smile Моята бебка също беше много динамично бебче Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 174
И моята кукличка беше доста активна! Simple Smile
Ту й се радвах, ту направо се плашех, докато беше у мен, понеже последните 2-3 ммесеца нямаше ни ден, ни нощ почивка.
И сега си е ритливичка.  Laughing

# 26
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
И при мен беше така. Нормално е.

# 27
  • Мнения: 3 500
Да, нормално е.Моника беше така до самото раждане - въртеше се, риташе и блъскаше постоянно. Grinning

# 28
  • Мнения: 5 391
не мога да се оплача, не ме риташе непрестанно, беше кротък, нямало е нощ в която примерно да не мога да спя заради него.

# 29
  • Мнения: 832
не помня кога го устих за първи път, доста  по-рано от каката...иначе напоследък ме рита доста осезателно, но е на периоди...четох някъде, че бебето още от корема си създава режим на будуване и спане...ще го проверим като се роди, малко остана
но понякога е доста дискомфортно, но не и болезнено

# 30
  • Мнения: 929
Риташе си нормалнопрез първите месеци - когато и скимни и най-вече вечер когато музикантите на работата ми започваха да свирят. През последните три месеца и най-вече последния направо ме скъсваше на корема ми все се очертаваха разни странни изпъкналости, а ребрата така ме боляха, че изобщо неможех да спя.

# 31
  • Мнения: 1 555
С първото нямам точен спомен кога започна да рита, само си спомням че риташе доста силничко нон стоп през деня и нощта , той си беше и едричък, а сега с второто го усетих някъде в средата на 4 месец да поритва лекичко, но определено е рано за усезаемо сериозно ритане  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 2 967
Усетих го някъде към 20-21 г.с. През деня почти не риташе, повече вечер.

# 33
  • Мнения: 3 069
Моя бебок от 16 г.с. до края, дори и на масата за секцио беше много активен.

# 34
  • Мнения: 348
Моят Боян в началото риташе, а пък после по-скоро се протягаше  Crazy виждах  коляно в единя край на корема и лакът в другия  Laughing След като се роди се оказа, че обожава да се протяга, случвало му се е да го прави по 40 минути, особено първите дни след раждането му, без майтап  bowuu

# 35
  • Мнения: 1 098
Моето бебче от 18г.с. досега 26г.с. не спира да мърда. Усещам го по цял ден, вечер повече, през нощта също. Shocked

# 36
  • София
  • Мнения: 276
Започнах да я усещам в 21 седмица (малко късно), но от този момент натам не се е спряла! Непрекъснато е в движение, а в последно време явно е все по-силна защото направо ме боли - мести ми целия корем, напъва с краче или ръчичка (не знам кое), през нощта ме буди.

Питах доктора дали това е ОК защото си мислех, че нещо може би не й е добре, но той каза, че това й е ритъма на живот.

Сигурно като се роди ще ме побърка - няма нощ, няма ден...  #Crazy

# 37
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Моето е като един истински пумпал,не спира да се върти и шава.Нищо притеснително не виждам в това.

# 38
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
 И двете ми съкровища бяха доста активни до края на бременността, но само през деня, вечер спинкаха заедно с мен  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 423
Не си спомням кога точно мърдаше.
Спомням си обаче, че един ден съвсем
не се помръдна и веднага изтърчахме
с мъжа ми до болницата, където прослушаха
тоновете и се оказа, че всичко е наред.

# 40
  • Мнения: 2 677
Усетих го в 19 г.с. През цялото време беше страшно активен, но през нощта не ми е пречил.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 567
Усетих го в четвъртия месец. Колкото повече наближаваше раждането, толкова повече риташе. Нямаше значение дали е ден или нощ, такива силни ритници ми дънеше постоянно.

# 42
  • Мнения: 2 254
Ммм...спомням си,когато го усетих за първи път...беше краят на септември...гледах "Лачените обувки на незнаият воин"(за кой ли път) Simple Smile))) После си мърдаше умерено...как да е мърдал...определено не е бил от хипер активните...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 389
Усетих го в 4 месец и докрая риташе постоянно, но ми се струва, че вечер легнала шаването се усилваше,дори съм се събуждала от ритници.

# 44
  • Мнения: 143
Усетих го за първи път в края на четвъртия месец (сега съм в края на осмия). Колкото повече наближава време да раждам, толкова по-силно ме рита. Най-кофти чувство е когато ме рита под ребрата (тогава си е болезнено, чак ми спира дъха понякога), но иначе се изтрайва, дори му се радвам, защото все пак е по-добре да мърда отколкото не. Но се успокоява само ако някой друг си сложи ръката на корема ми, от моята въобще не се трогва.

# 45
  • Мнения: 31
Нормално е да рита - понякога по - силно, друг път не толкова. Това което ме предупреди моя гинеколог е да следя движенията през 8-мия и 9-ия месец, когато бебчо вече е пораснал и ако усетя, че не само рита а се и обръща да отида на екограф защото има опасност да си увърти пъпната връв.

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не помня в коя г.с. го усетих,но беше много активен.Мърдаше постоянно и денем и нощем.Понякога толкова силно ме риташе,че ми е спирал дъха ooooh!.Като се роди пъпната връв беше увита два пъти около вратът му...И сега си е същия дивак-не стои мирен на едно място,постоянно е в движение Tired

# 47
  • София
  • Мнения: 5 079
Мърдаше нон стоп, изпъваше ми целия корем на най - невъобразими места и той добиваше много причудливи форми. Освен това хълцаше много.  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 173
Усетих бебка още в четвъртия месец. Сега бебка шава нон стоп. Не мога да го нарека ритници по-скоро протяганки. Вечер като си легна стомаха ми придобива най-различни форми. Много й се радвам.

Общи условия

Активация на акаунт