Макропен и кърмене

  • 1 898
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Здравейте,
днес ходих на лекар и ми изписа въпросния антибиотик. Предопредих го, че кърмя и той каза, че няма да навреди на бебето. Купих го и сега чета в листовката - кърменето трябва да се преустанови тъй като лекарственото средство се излъчва в млякото. Ние сме само на кърма-не ми се ще да купувам добавки. Някоя мама пила ли е от въпросния Макропен?

# 1
  • във фурната
  • Мнения: 596
Този АБ е от групата на макролидите и понякога се изписва при бременност и кърмене.Но от макролидите най-често се изписват Азатрил и Клацид.Нещо този Макропен май не е от най-ефективните АБ.На теб за какво ти го изписаха?

# 2
  • Мнения: 304
За възпаление на яйчника

# 3
  • Мнения: 47 956
искам да използвам тази тема, за да попитам и аз за макропена, и на мен ми го изписаха за ангина, но пише ч е несъвместим с кърмене, а на сайта за проверка на лекарствата го пише като група 1-тоест не е съвсем безопасен
аз кърмя само вечер и ако отбия за 5 дни, едва ли повече ще кърмя
от друга страна с какъв антибиотик да го сменя?оспамокс или еритромицин(с ангина съм)

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не сменяйте средства на своя глава!
Мама Васи, за ангина обикновено се изписват пеницилинови АБ, освен ако няма установена алергия към тях - може да питаш лекаря ти какво ще ти препоръча (тук малко от личен опит, защото преди 2 седмици моята дъщеря беше с жестока гнойна ангина, за която 2-ма педиатри изписаха Фромилид - макролид - и съответно нямаше никакъв ефект, та УНГ, при която отидохме най-накрая, беше в потрес, че такъв АБ е неподходящ за ангините).
Няма логика Макропен да минава в кърмата и да е противопоказан за кърмачки, защото молекулното му тегло е високо както на всички макролиди (над 800, а в кърмата преминават вещества с тегло до 500), а освен това се ползва директно при деца (даже го има под формата на сиропче). На сайта на е-лактансия е дадено, че няма референции за него - очевидно затова е даден с рейтинг 1, за презастраховане, макар че и рейтинг 1 е подходящ за употреба по време на кърмене.

# 5
  • Мнения: 47 956
hedra мерси за отговора
ми засега не го изпих, но и аз не знам какво да правя
оспамокс нали е пеницилинов и е пододящ за кърмачки, но нашата го изписва за уши, а сега ми изписа този newsm78
ако до утре не почувствам облекчение, ще започна да го пия, защото наистина съм много зле, а съм и на работа и трябва да се оправя възможно най-бързо

# 6
  • Мнения: 304
Здравей,
аз пих макропена и не се отрази на бебето Peace
Скорошно оздравяване Hug

# 7
  • Мнения: 47 956
благодаря ти за отговора и извинявай че използвах темата ти! Hug

Общи условия

Активация на акаунт