Дразните ли се?

  • 3 123
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Когато някоя друга майка Ви казва:"А моето дете на тази възраст правеше ............."?Едва ли не моето е бавно развиващо, защото по-късно е започнало да сяда или приказва и т.н., а тяхното е, ехе .....

# 1
  • Мнения: 1 881
Не се дразня, защото моето проходи рано и проговори много , много рано Laughing

Сега сериозно, не се впечатлявай от такива изказвания, всички деца са различни, това им е хубавото. А кой кога ще седне, изправи или проговори, няма никакво значение! Само да са здрави! Усмихвай се на такива неща Hug

# 2
  • Мнения: 3 479
Отговарям в следния стил: Ау, браво, страхотно! ... и правя комплимент.
Ако е еднократно изказване не ме дразни, обаче ако майката е маниачка по темата избягвам да комуникирам с нея ( и пак не се дразня).

# 3
  • Мнения: 4 629
Не се дразня, когато някой споделя как се развива неговото дете. Ако го прави, за да се хвали си го пускам покрай ушите  Whistling

# 4
  • Мнения: 1 640
Аз избягвам да коментирам постиженията и затрудненията на детето ми пред майки с деца на възрастта на моето.Споделям в общи линии,но ако някой прекали с хвалбите и демонстрациите,като кара детето си да показва какво умее-намирам си спешна работа и изчезвам от мястото на "представлението",освен това заподозирам тази майка в тормоз над детето й,в смисъл,че го тормози много с обучителното си въздействие над него.Има и такива,които повтарят 100 пъти една дума и изискват детето да я произнесе-нещо като дресировка и папагалско заучаване.
  На конкретния в-с--отговарям същото като РАЗУМНИЦА.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Често съм чувала подобни изказвания и не само за проходило и проговорило, ами и за свирещо на някой инструмент, знаещо да чете и пише, както на английски така и на български или овладяло таблицата за умножение. От начало се връзвах и си виках, брех колко изостава моето, не се занимавам достатъчно с него и гледах другите с възхищение, докато не започнах да се сблъсквам с реалното развитие на прехвалените деца и те определено не достигаха нивото, дадено им от родителите  Laughing
Нали знаеш приказката за моето гардже Wink Вече не обръщам внимание на подобни изхвърляния  Peace
Дали и аз така правя ...  newsm78 Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 957
Не,не се дразня.Аз също понякога хваля детето си но то не е за да дразня или за да покажа,че моето е по-умно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Хич не се дразня. Правя комплименти, усмихвам се. С първото дете тези симптоми са по-силни.
Важното е децата да са доволни от живота, а не кога са проходили или научили да броят до 5.

# 8
  • Мнения: 5 468
Не се дразня изобщо. Дреме ми на фантофките, дето се вика... Понякога ми става смешно, когато някой ми се хвали с детето си, че например на 1 г. и 5 м. е казало МАМО, а моето всъщност го е казало на 1 г. и 3 м., ама седя, гледам и цъкам с език... Кво да правя? newsm78 Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не се дразня от такива изказвания.
Повече ме притеснява, когато се усетя как аз залитам да си хваля моето гардже, а и да не го хваля - да говоря все за нея... Е, вярно не проходи, нито проговори рано, но пък каква ми е хубава и умна и колко прилича на майка си  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Когато нямах дете разказите на хората имащи такива ми бяха леко досадни, сега са ми по-скоро интересни.

# 10
  • Мнения: 46 489
Ако не застрашава здравето на детето не се дразня  Simple Smile
Когато някоя майка каже "Детето ми проходи на 7 месеца", с гордост отговарям "А София го направи на 1 година 2 месеца и 2 седмици"  Grinning

Не бързам детето ми да порасне, не стимулирам, не насилвам, всичко е открила (постигнала) сама  Peace

# 11
  • Мнения: 75
Не съм се дразнил никога.Спомням си,че на такива особено досадни родители отговарях с нещо от рода на:-Моят на тази възраст сам си палеше цигарите. Или - Тогава и забраних да се прибира след 24,00ч. Не е много оригинално,но винаги вършеше работа.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Не. Глупаво е да се дразня. Всяко дете се развива по коренно различен начин. Сина ми примерно на 2 год. знаеше цялата азбука, говореше без проблем, но не значи, че сега(вече на 5) е дръпнал с години напред. Напротив, всяко знание се обработва, върти се около същината, дълбае се и има момент на тъпчене на място. Винаги съм смятала, за успокоение на авторката, че децата дръпват и се доказват едва когата ние не можем да ги контролираме на 100%.(леки лични впечатления)

# 13
  • Мнения: 15 167
Не съм се дразнила, но си мислех също като Мери:

брех колко изостава моето, не се занимавам достатъчно с него и гледах другите с възхищение

Рано или късно истината излиза.

# 14
  • Мнения: 151
Хич не се дразня. Правя комплименти, усмихвам се. С първото дете тези симптоми са по-силни.
Важното е децата да са доволни от живота, а не кога са проходили или научили да броят до 5.
Абсолютно съм съгласна с това.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт